Evacuatie inwoners Debaltseve Jarig Monopoly maakt spel met échte euro's Britse parlementariërs stemmen voor 'ivf met drie ouders' Beleef prachtig Tirol! BUITENLAND 11 Pil arosreizen (tJjjjujb zij op een gelijkwaardigere tegen stander treffen. De slecht geleide reguliere Oekraïense strijdkrach ten en de milities met hun verou derde materieel zijn nu niet in staat de kansen te doen keren. De rebellen boeken steeds belang rijkere successen, waardoor de vraag nijpend wordt welk doel Poetin heeft? Weliswaar beweert het Kremlin nog altijd niet actief betrokken te zijn, de feiten op de grond weerspreken dit. Nog meer Oekraïense doden, nog grotere territoriale verliezen en nog meer materiële vernietiging kunnen uiteindelijk de stabiliteit van Oekraïne in gevaar brengen. In het hart van Europa dreigt in dit scenario een gecriminaliseer- de failed state onder Russische in vloed te ontstaan. Wapenleveran ties kunnen de rebellen stuiten. Maar het risico is groot. Nu al noemt Poetin de Oekraïense vrij- willigersmilities een 'Navo-le- gioen'. Als Russische soldaten sneuvelen door Amerikaanse wa pens worden hij en miljoenen Russen daarin bevestigd. Ruim 3000 inwoners zijn het stra tegisch gelegen stadje al ont vlucht en de overheid wil van de evacuatie 'een prioriteit maken', aldus een woordvoerder. Debaltse ve telt 25.000 inwoners en is een spoorwegknooppunt. Naast de spoorlijnen lopen er ook wegen die het stadje van belang maken voor pro-Russische separatisten. Die belegeren Debaltseve sinds eind vorige week. Het Oekraïense leger probeert de stad juist in han den te houden. De afgelopen 24 uur zijn er bij de gevechten zeker vijf Oekraïense soldaten gedood en 27 verwond. Hoeveel rebellen er zijn gesneuveld, is niet bekend. Persbureau Interfax meldde giste ren dat Rusland een militaire oefe ning wil houden in onder meer de Zwarte Zee, ten zuiden van Oekraïne. Wanneer die moet plaatsvinden, is niet duidelijk. De oorlog in Oost-Oekraïne heeft al zeker aan 5360 mensen het le ven gekost. Dat meldde VN-com- missaris voor de Mensenrechten, Said Raad al-Hussein, gisteren. Nog eens 12.000 mensen zijn ge wond geraakt. De strijd rond de steden Donetsk en Loehansk kost te de afgelopen drie weken alleen al 220 burgers het leven. „Bushal tes, openbaar vervoer, markten, scholen, speeltuinen, ziekenhui zen en woongebieden zijn oor logsgebieden geworden", aldus Hussein. Volgens de VN zijn de getallen aan de lage kant omdat al leen gebruik wordt gemaakt van officiële gegevens. Omdat het spel tachtig jaar gele den in Frankrijk werd geïntrodu ceerd brengt de fabrikant tachtig exemplaren op de markt waarin het nepgeld vervangen is door échte euro's. Uiteraard staat er niet met vette letters op geschreven 'Nu met echt geld'; de kopers doen mee aan een soort loterij. Eén spel heeft de 'jackpot', elk briefje Monopolygeld is vervan gen door echte eurobiljetten. Dat levert de koper 20.580 euro op. Tien dozen bevatten vijf echte 20-eurobiljetten, twee 50-euro- biljetten en één biljet van 100 euro. De 69 kopers die iets minder geluk hebben, zien bij het openen van de doos vijf 10-eurobiljetten en vijf flappen van 20 euro. De speciale spellen liggen van af deze week in de win kels. „We wilden iets unieks doen", zei Florence Gail- lard, manager bij Hasbro France, fabrikant van spelletjes, tegen Franse media. De spellen zijn in het grootste ge heim met echt geld gevuld in de Oost-Franse stad Creutzwald, van waar de Monopolyspellen worden verspreid. De dozen met het ech te geld zijn iets zwaarder dan die met het Monopolygeld, maar dit verschil in gewicht is alleen te ontdekken als de klant een weeg schaal mee de winkel in brengt. Per jaar worden er in Frankrijk 500.000 Monopolyspellen ver kocht. De dozen met echt geld zit ten in een serie van 30.000. Vanaf ongeveer 1937 speelden Ne derlanders op geïmporteerde spel len uit Engeland, maar door de oorlog viel die aanvoer stil. In 1941 kwam Monopoly met de hui dige straatnamen op de markt. Bommen op vliegveld onschadelijk gemaakt Op de internationale luchtha ven van Cairo zijn gistermor gen twee bommen gevonden. De explosieven lagen in de buurt van de aankomsthal. Ze werden ontdekt voordat ze af konden gaan. Aan de hand van videobeelden proberen de Egyptenaren te achterhalen wie de bommen heeft achterge laten. Een bom in Alexandrië, de tweede stad van Egypte, ont plofte gisteren wél. Een man kwam om, drie anderen raak ten gewond. Ook in het cen trum van Cairo ontplofte giste ren een bom. Twee mensen raakten licht gewond. LONDEN - Groot-Brittannië is sinds gisteren het eerste land ter wereld waar een speciale ivf-tech- niek (in-vitrofertilisatie) is toege staan. De techniek, waarbij DNA van een tweede vrouw wordt ge bruikt, zorgt ervoor dat het kind gespaard blijft van bepaalde erfe lijke ziekten. De aandoeningen worden overge dragen via zogenoemd mi- tochondriaal DNA. De ziekten worden alleen door de moeder doorgegeven aan het kind. Door een klein deel van het DNA van de moeder te vervangen door dat van een donormoeder, krijgt het kind de ziekte niet. Een op de 6500 kinderen heeft zo'n mi- tochondriale aandoening. Het Britse parlement stemde gis teren massaal voor het gebruik van de nieuwe ivf-methode. Het Hogerhuis (de Britse Eerste Ka mer) moet zich nog wel over de wet buigen, maar stemt vermoe delijk ook voor. Critici in het Verenigd Koninkrijk zeggen dat de techniek, die al een tijdje bestaat, het maken van 'de signerbaby's' dichterbij brengt. Ze vrezen dat ouders uiteindelijk een 'ideaal' kind kunnen samen stellen. Anderen, zoals Lagerhuislid Fiona Bruce, zijn bang voor de lange ter mijn. „Het wordt doorgegeven van generatie op generatie terwijl we niet kunnen voorspellen wat de gevolgen zullen zijn. zoek boekcode 44900 249 319 349 319 249 WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 of geen wapens door onze redactie buitenland AUTOVAKANTIES VAN ANWB DEBALTSEVE - Nadat eerder al een vluchtelingenstroom op gang kwam, worden de resterende inwo ners van het Oekraïense stadje De baltseve geëvacueerd. door onze redactie buitenland PARIJS - Monopoly spelen met echt geld. Dat maakt het spel nóg span nender. In Frankrijk hebben kopers van het bordspel straks kans dat ze Monopoly met echte euro's kopen. Het populaire bordspel Monopoly werd 80 jaar geleden in Frankrijk geïntroduceerd. Van het jarige Monopoly komt een speciale editie op de markt. CAÏRO 8-0(33^Se- More Inc-hi'iVe- Kom genieten op basis van more indusive-verzorging in Zeil am Ziller in het hartje van Tirol! Stapt u in voor een boottochtje over de Achensee? Of tuft u met een stoomtreintje door het Ziller- tal? In deze mooie omgeving is zeer veel te ondernemen. Gaat u mee met een themawande ling of brengt u een bezoek aan het gezellige en monumentale Innsbruck? U logeert in Hotel Neuwirt in het centrum van Zeil am Ziller. Het hotel beschikt over een eetzaal, restaurant, tv-ruimte, zonneterras, biljarttafel en parkeerplaats. In Zeil am Ziller bevindt zich het Freizeitpark Zeil met o.a. een buitenzwembad met glijbaan en diverse sportfaciliteiten. euro p.p. Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 7x driegangenmenu 6x lunchpakket dagelijks tapbier en huiswijn bij het avondeten (18.30 tot 20 uur) dagelijks limonade, cola en soda water (10 tot 20 uur) deelname aan het uitgebreide weekprogramma Gastenkaart Arena Scheck' met vele aantrekkelijke kortingen Periode 31/05-05/06 07/06-11/07 12/07-22/08 23/08-26/09 27/09-04/10 8 dagen Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 023-55 42 870 (lokaal tarief) met zoek code 44900 of ga naar een van de reis bureaus van VakantieXperts. Bij 2 volbetalenden op de kamer. Prijzen in p.p. Aankomst op zondag. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toe ristenbelasting (ca. 1,20 p.p.p.n. v.a. 15 jaar) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11