mannen oproepen gelovige toleranter Mazelenuitbraak VS zorgt voor vaccinatiediscussie De nieuwe Roadmaster BUITENLAND 9 0800 - 27 40 400 molenaar X ik heT ie^lejJ Bei vaat* de iwacfuwe tionarissen bevestigd, volgens The New York Times. Zo is de be velhebber van de Navo, de Ameri kaanse generaal Philip Breedlove, er nu voorstander van om Oekraï ne aan verdedigingswapens te hel pen. De Amerikanen denken on der meer aan antitankwapens, ver- kenningsdrones en voertuigen. Daarmee zou ongeveer 3 miljard dollar (2,65 miljard euro) zijn ge moeid. Het leger en pro-regeringsmilities hebben de afgelopen weken in het oosten van het land verliezen geleden. Afgelopen weekeinde meldde een legerwoordvoerder in Kiev de dood van veertig militai ren. In beginsel wilde Washing ton 'geen dodelijke hulp' sturen; materieel waarmee gevochten en gedood wordt. Maar daar wordt nu anders over gedacht. Ook vei ligheidsadviseur Susan Rice over weegt herziening van haar stand punt om geen wapens te sturen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken John Kerry, wordt donderdag in de Oekraïen se hoofdstad Kiev verwacht. den. „Het enige probleem is dat je zo'n boule vard in de meeste steden alleen in een buitenwijk kunt creëren, wat minder ef fectief is", zegt hij. „In Bussy Saint-Georges ligt de esplana de in het cen trum." Maar Bussy Saint-Georges is dan ook een geval apart. Het is een van de vijf'nieuwe steden' die een halve eeuw geleden aan het brein van Franse planologen ontsproot. Het was eenvoudig hier een 'Laan des Gods' aan te leggen. Bussy was in 1970 nog een dorp van één straat waaraan drie honderd mensen woonden. Van daag de dag passen alleen al in de Chinese tempel, de grootste in Eu ropa, ruim duizend mensen. Het gehucht van toen is uitge groeid tot een stad van ruim 30.000 zielen, die met de snel trein in 20 minuten in Parijs zijn. De nieuwbouwwijken zijn ruim opgezet en worden gescheiden door enorme parken met meer tjes, heuveltjes en brede paden. Maar Bussy zucht onder een schuld van 2700 euro per inwo ner, een van de hoogste in Frank rijk. Dat is ondanks een verho ging van de lokale belasting met 175 procent tussen 2008 en 2013. „Ik zou die esplanade nooit heb ben gebouwd", zegt Chantal Bru nei, die vorig jaar de burgemees tershamer van Rondeau overnam. Ze duidt hem als 'een niet erg ethische man die zichzelf heeft verrijkt met de projecten'. Rondeau lacht de beschuldigin gen van Brunei weg. Hij noemt zijn opvolgster in een blog een 'leugenaarster'. Misschien moeten ze samen eens het tolerantie-lab bezoeken. van zich lieten horen, nu zijn pro fessionals uit de medische wereld degenen met het hoogste woord. Consultatieartsen hangen waar schuwende briefjes in hun wacht kamer, medici schrijven opinie stukken in de grote kranten en websites. „Het is niet uw fout maar u bent misleid. Net als u ben ik in de war door de bewerin gen van Jenny McCarthy, die 'zero' medische training heeft", schrijft kinderarts Steven Hayes uit South Carolina. Dokter Char les Goodman uit Californië heeft in de wachtkamer een briefje han gen waarop staat dat hij niet lan ger nieuwe patiënten toelaat die niet zijn ingeënt. In 2004 werden in Amerika 37 ge vallen van mazelen gesignaleerd. In 2014 waren dat er 644. Vooral in de arme gebieden in de VS zijn kinderen soms niet ingeënt. Maar de laatste jaren vaccineren ook steeds meer welvarende families uit persoonlijke overwegingen hun kinderen niet. Voordat kinde ren in de VS tegen mazelen wer den gevaccineerd, stierven jaar lijks 500 Amerikanen aan de ziek te. Op veel scholen in Amerika is niet alleen een mazelenvaccinatie verplicht maar worden ook kinde ren zonder griepinenting ge weerd. Bij inschrijving op school moeten ouders een bewijs van vaccinatie overleggen. cin", schrijft de Amerikaanse actri ce Holly Robinson Peete op opi niewebsite Huffington Post. „De dagen daarna had hij hoge koorts en zagen we hem autistisch wor den." Model Jenny McCarthy, die overigens reclame maakt voor e-si- garetten, liet een paar jaar gele den van zich horen en verscheen in tientallen televisieshows waar ze ageerde tegen het vaccin. Ook zij beweerde dat haar zoon autis tisch geworden is door het maze- lenvaccin. Waren het een paar jaar geleden nog de 'anti-vax ouders', zoals Ro binson Peete en McCarthy, die Na een uitbraak van de mazelen in december, woedt in Amerika een verhitte discussie over het wel of niet vaccineren van kinde ren. De uitbraak begon met een bezoeker van Disneyland in Cali fornië. Inmiddels hebben daar door meer dan honderd Amerika nen en Mexicanen de zeer besmet telijke ziekte. De uitbraak is de grootste in vijftien jaar. De helft van de besmette mensen woont in Californië. Zelfs president Ba- rack Obama bemoeide zich er af gelopen weekeinde mee. „Het is onomstotelijk bewezen dat vacci naties werken", zei Obama op de Amerikaanse televisiezender NBC. „Maar ik begrijp jullie zor gen." Hij richtte zich met die laat ste boodschap tot ouders in Ame rika die vermoeden dat het MMR-vaccin MeaslesMumps, Ru bella - mazelen, bof en rodehond) bijwerkingen heeft waardoor kin deren autistisch kunnen worden. „Mijn zoon kreeg in 1999 het vac- GRATIS aft een gmiib jsrae^it: DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 Slavjansk brengt, foto Corbis/HH Oud-burge meester Hu- gues Rondeau door onze correspondent Maartje van Hoek Actrice en anti-vaccinatielobbyiste Holly Robinson Peete. foto HH NEW YORK - „In mijn praktijk vacci neer je je kinderen, anders mag je hier niet meer komen en dien ik een klacht in bij de kinderbescher ming." Aldus kinderarts Mike Gins berg uit Fairfield in de Amerikaan se staat Californië. E-rnail wk06_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Ja, stuur mij de gratis brochure over scootmobielen Naam Mevr. Dhr. Adres Postcode Plaats Telefoon Kom proefrijden in één van onze winkels bij u in de buurt Di t/m vrij van 10-18 uur- za van 10-17 Best Eindhovenseweg 30 Capelle a Id I Jssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 23 Met trots presenteert Molenaarde nieuwe Roadmaster scootmobiel. De meest veilige scootmobiel ter wereld, van Deens fabrikaat. Kies voor veiligheid en comfort, vraag nu de gratis brochure aan of kijk opwww.molenaar.nl De voordelen op een rij: 55 tot 75 km rijden op een volle accu Snelheid tot 15 km per uur Verkrijgbaar met 3 of 4 wielen Voorzien van ergonomische stoel Comfortabele vering en remschijven Inclusief verlichting /Met gratis Molenaar Pech hu lp (via de ANWB)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9