Ondergang dreigt voor dierenagent van Rijkswaterstaat Uw domeinnaam voor slechts TJ BINNENLAND 7 mijndomein.nl/ aanbieding een shovel en een trekker op collega's is in gereden." Ondanks die weerstand blijven de agenten positief. „We doen meer dan al leen dierenbeulen vangen", zegt Haselager. „Wie een dier pijn doet, wordt later vaak ook agressief richting mensen. Huiselijk ge weld en dierenmishandeling gaan regelma tig samen." Rodenburg vergeet nooit hoe een stel jon gens, van nog geen 12 jaar oud, probeerde een kat te verdrinken in een wak. „Ik heb ingegrepen en die kinderen hebben hulp gekregen. Daardoor voorkom je wellicht dat ze later uitgroeien tot tbs-klanten." Dat het Landelijk Expertisecentrum Die renwelzijn van de politie vorige maand is opgedoekt, vinden de twee agenten dood zonde. „Ik ben bang dat de controle op gro te zaken verloren gaat", zegt Rodenburg. „De golf van paardenmishandelingen in het hele land is aan het licht gekomen dankzij onderzoek van het expertisecen trum. Het is maar de vraag of die zaken ooit nog worden opgelost." De agenten balen ervan dat ze straks min der tijd krijgen voor de jacht op dierenbeu len. „We maken nu al lange dagen. Die tijd hebben we echt nodig", legt Rodenburg uit. „Als we een mishandeld beest aantref fen, moet er eerst een dierenarts komen. Dat kost zeker een half uur. En als ik een dier direct wil laten weghalen, moet ik daar eerst over bellen. Het kan wel een paar uur duren voordat een vervoerder het dier komt weghalen." Terug op het bureau moet Rodenburg het verhaal nog op papier zetten. „Wil je de verdachte verhoren, dan ben je nog meer tijd kwijt. Al met al kun je een hele dag bezig zijn met één melding." Haselager: „Het zou mooi zijn als ons werk niet meer als een bijzaak wordt gezien, maar als een volwaardig specialisme." Dat blijkt uit onderzoek door de ze krant. Van de 160 dierenagen- ten in Nederland krijgt bijna de helft nauwelijks nog tijd om af te gaan op meldingen van dierenmis handeling- en verwaarlozing. Dat stelt Frank Dales, directeur van de Dierenbescherming. „In sommige regio's is de dierenpolitie een suc ces, maar in andere gebieden geeft de politietop geen enkele prioriteit meer aan het werk van de dierenagenten." Dierenbeulen krijgen daardoor vrij spel, waarschuwt PW-Ka- merlid Dion Graus. Hij stond in 2011 aan de wieg van de dierenpo litie. „Alles wat is opgebouwd, wordt nu langzaam kapotge maakt." In de oorspronkelijke plannen voor de dierenpolitie zou den er vijfhonderd fulltime die renagenten komen. Dat aantal werd snel naar beneden bijge steld. Agenten worden nu opge leid tot 'taakaccenthouder', waar bij ze de jacht op dierenbeulen moeten combineren met ander politiewerk. PVV'er Graus kaart 'de ontmanteling van de dierenpo litie' binnenkort aan in de Twee de Kamer. raadt dat ze boetes mogen geven. De weginspecteurs vreesden dat ze meer te maken zouden krijgen met agressie. Daarom mogen ze geen hardrijders of automobilis ten met kapotte verlichting bekeu ren. Het maakt ze minder bedrei gend en het zorgt dat ze genoeg tijd overhouden voor hun belang rijkste taak: het snel afzetten van een weg als er gevaar dreigt. Foutgeparkeerde vrachtwagens en mensen die het rode kruis bo ven de weg negeren, brengen ook de inspecteur in gevaar. In 2014 werden 21 auto's van weginspec teurs total loss gereden, onder meer op 'afgekruiste' wegen. Fonds mag beslag 'Vermiste man en leggen op monstertruck vrienden gevonden' Het Waarborgfonds Motorverkeer mag beslag leggen op de monster truck waarmee vorig jaar een do delijk ongeval gebeurde in Haaks bergen. Dat besloot de rechtbank na een verzoek van het fonds. Het beslag is aan de orde als het Open baar Ministerie de truck vrijgeeft. Dat gebeurt na afronding van het technisch onderzoek of na de strafzaak tegen de chauffeur. In de auto die zaterdag bij Huis- sen uit de Neder-Rijn is ge haald, zaten Jos Mahler en drie Poolse vrienden van hem die al zestien jaar werden vermist. De politie meldt dat dat zo goed als zeker is. DNA-onder- zoek moet de identiteit defini tief vaststellen, aldus de poli tie. Het zou gaan om een 'nood lottig ongeval'. Gisteren was het zover. De acht gaan op proef een jaar lang in de regio Rot terdam aan de slag. De buitenwacht zal geen ver schil zien tus sen de acht boa- wegin specteurs en hun ruim twintig 'gewone' collega's in die regio. Al leen het legitimatiepasje en het boa-insigne op het uniform ver- DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 alleen beulen' Agenten Erik Rodenburg (links) en Dave Haselager zijn bezorgd over de toekomst van de dierenpolitie. foto Joyce van Belkom/HH door Peter Winterman DEN HAAG - De dierenpolitie dreigt ten onder te gaan aan bezuinigin gen en reorganisaties. Dierenagen- ten moeten steeds meer tijd aan ander politiewerk besteden en de aanwas van nieuwe animal cops is minimaal. ALMELO HUISSEN mijnkleindochters.nl Of het nu gaat om de domeinnaam van uw (klein)kind, de naam van uw nieuwe zaak of de registratie van uw sportvereniging: controleer uw domeinnaam op www.mijndomein.nl/aanbieding. Ga naar: U betaalt het eerste jaar slechts 4 voor de registratie van uw .nl domeinnaam. Daarna geldt het standaardtarief van 9 per jaar. Bij andere extensies wordt het kortings bedrag van 5 verrekend. Prijzen incl. btw. Het boa-insigne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7