Clinckemaillie amulet kwijt I I i Van den Broeke na één seizoen weg bij Tjoba 'Mighty Mike* klopt 'Barney' 36 SPORT ERWIN MESU Zaterdag won hij de Alternatieve Elfstedentocht. Hoe is het Erwin Mesu de dagen erna vergaan? Ook bondscoach Guinee vertrekt Een doelpunt van Guillaume Clincke maillie was de afgelo pen jaren voor Hoek een garantie voor suc ces. Zijn laatste zeventien doel punten zorgden zestien keer voor een driepunter. De enige keer dat dat niet gebeurde, hield Hoek toch een punt over aan de wed strijd. Dat was eerder dit seizoen tegen IJsselmeervogels. Kort voor tijd maakte Clinckemaillie 2-2, wat ook de eindstand werd. Maar de Belgische aanvaller is zijn geluksamulet kwijt. Zaterdag zorgde hij in de topklasse tegen Barendrecht voor de aansluitings treffer (2-1), maar zijn benutte strafschop kon de ommekeer niet bewerkstelligen. Hoek verloor voor het eerst in ruim anderhalf jaar een wedstrijd waarin Guillau me Clinckemaillie scoorde. Clinckemaillie, wiens goal zater dag de vijftigste voor Hoek in de topklasse was, staat op 37 competi- tiedoelpunten voor de Zeeuws-Vlaamse club. Bij 31 tref fers won Hoek uiteindelijk ook de wedstrijd. Drie keer eindigde de wedstrijd waarin de Belg scoorde in een gelijkspel en drie keer ver loor Hoek ondanks een goal van Clinckemaillie. De laatste keer tót zaterdag waar- in een goal van Clinckemaillie waardeloos bleek, was in de slot wedstrijd van het seizoen 2012/2013. Op bezoek bij Kloetin- ge maakte hij na 21 minuten de 0-2. Kat in het bakkie zou je zeg gen. Tom Blomaard en Bart De- prez (beiden scoorden twee keer) dachten daar echter anders over en Kloetinge won alsnog met 4-2. Sindsdien waren de goals van Clinckemaillie een Hoekse garan tie voor succes. RESULTATEN HOEK ALS CLINCKEMAILLIE SCOORT A Van den Broeke is bezig aan zijn eerste jaar bij Tjoba. Met een voor lopige eerste plaats op het veld en een vrijwel zekere tweede plek in de zaal doet de inwoner van Wolphaartsdijk het goed. De club en de spelersgroep wilden met hem door, maar er kwam iets tus sen. Van den Broeke: „Ik wilde op termijn graag in de maatschap ko men bij fysiotherapiepraktijk In Balans. Ik had er geen zicht op wanneer dat zou kunnen gebeu ren. Vandaar dat ik hoofdtrainer ben geworden bij Tjoba en het idee had dat voor langer dan één seizoen te doen. Maar toen deed zich opeens de mogelijkheid voor om nu al mede-eigenaar te wor den. Tja, die kans wilde ik niet aan me voorbij laten gaan." Van den Broeke krijgt het nu drukker op zijn werk en vindt dat hij daarom een keuze moest ma ken. „Alles met elkaar combine ren, gaat niet meer. Helaas moet ik stoppen met korfbal." Maar een terugkeer over een paar jaar sluit hij niet uit. „Als mijn kinderen wat ouder zijn en ik mijn draai helemaal gevonden heb in de maatschap, heb ik mis schien weer tijd voor een club. Ik zou dat wel mooi vinden, want korfbal is toch mijn uitlaatklep." VLissiNGEN - „Ik heb best wel aar dig geslapen", meldt Erwin Mesu, de winnaar van de Alternatieve Elfstedentocht. Twee dagen nadat de Middelburger in Oostenrijk schaatshistorie schreef, zit hij in Friesland op de Tacx. Daarop draait hij alweer rustig zijn 'rond jes door de kamer'. „Maar het is wel even wennen hoor, aan wat er allemaal gebeurt." De in Friesland wonende Zeeuw begint langzaam te beseffen wat hij gedaan heeft. „Dat ik schaats- geschiedenis heb geschreven, be gint nu een beetje tot me door te dringen." Nog nooit eerder won een Zeeuw de Alternatieve Elfste dentocht. Met 'Er zijn sowieso weinig mensen die een wedstrijd over tweehonderd kilometer win nen, want er is er maar één per jaar', onderschrijft hij het bijzon dere van zijn prestatie. Mesu werd na zijn overwinning overladen met reacties. Het lijkt of iedereen hem zijn overwin ning gunt. „Ze kennen natuurlijk allemaal het verhaal dat er achter zit. Daardoor zijn het ook louter positieve reacties." Op twitter be dankte hij iedereen en liet weten dat hij onmogelijk persoonlijk op alles kon reageren. Tijd om uitgebreid stil te staan bij zijn mooiste sportieve succes tot nu toe had Mesu echter niet. „Er was geen tijd om te feesten. We zijn zateravond gelijk weer in de auto gestapt. Want donderdag wacht er weer een marathon in Zweden. We zijn tot München gereden en hebben daar over nacht." De nieuwe leider in het natuurijs- klassement bereidt zich alweer voor op die volgende wedstrijden over respectievelijk honderd (don derdag) en 150 kilometer (zater dag) in Zweden. „Daar moet ik proberen de groene trui te verde digen." Dat zal niet vanzelf gaan, vreest de nuchtere schaatser. „Mijn lijf roept nu niet van 'doe nog maar even achthonderd kilo meter'. Ik ben zaterdag drie keer gevallen. Mijn hele lijf voelt een beetje beurs. Maar de meeste jon gens die naar Zweden gaan, heb ben hetzelfde gereden als ik. Dus die zullen ook niet meer zo fris zijn." Bijkomend nadeel is dat de Middelburger maar één ploegge noot meekrijgt naar Zweden. „De rest heeft last van blessures en pijntjes." Met zijn overwinning van zater dag reed Mesu zich aardig in de etalage. Hij stopt na dit seizoen bij het team van Selecteq. En wel ke ploeg wil nou niet zo'n win naar in de gelederen? Maar aanbie- MILTON KEYNES - Michael van Ger- wen heeft zondag in het Engelse Milton Keynes de Unibet Masters op zijn naam geschreven. De dartsgigant uit Vlijmen versloeg in de finale landgenoot Raymond van Barneveld. 'Mighty Mike' won met 11-6. Hij verdiende met de overwinning 60.000 pond (bijna 80.000 euro). De Masters is het toernooi van dartsbond PDC met de beste zes tien spelers van het afgelopen jaar. Van Barneveld bereikte de eindstrijd door in de halve finale de Schot Gary Anderson uit te schakelen. Van Gerwen maakte in de andere halve finale een einde aan de aspiraties van de Engels man Adrian Lewis. 'Barney' nam in de finale het ini tiatief en leidde met 3-2 na vijf legs. Van Gerwen vond zijn draai in de negende leg, toen hij met 161 uitwierp en 5-4 voorkwam. Vanaf dat moment was de onttroonde wereldkampioen niet meer te stui ten. Hij noteerde veertien keer de maximale score van 180 en kwam uit op 112 gemiddeld. dingen van ploegen kwamen er voorlopig nog niet, zegt hij. „Ie dereen is bezig met de wedstrij den. Dat proces komt pas na Zwe den in beweging." Over beweging gesproken: juist het gebrek daaraan bij broer Niels, na Erwins beslissende ontsnap ping, was vaak onderwerp van ge sprek. Toen Erwin ging, hield Niels de benen stil. „Niels had de aanval ervoor, toen heb ik niet ge reden. Nu was het mijn beurt en weigerde hij de achtervolging in te zetten. Daar ben ik hem toch wel dankbaar voor." De jongste van de twee broers, Niels, had in de kopgroep nog twee ploegmaats zitten. Eén daar van, Bob de Vries, werd tweede op één enkele seconde. Had de Middelburgse A-ware/Fonterra- renner voor De Vries gereden, dan had die misschien kunnen winnen. Maar dat deed hij niet. Als een ADHD'er stijf onder de Ritalin hield hij op het beslissen de moment zijn benen stil. „Achteraf is het de goede keus ge weest. Maar op dat moment was het voor mij best dubbel", kijkt Niels terug op dat moment. „Wij zijn met z'n drieën, en Erwin rijdt voor een andere ploeg. Daar naast had ik zelf ook de benen om te winnen. Je weet niet goed wat je moet doen. Ooit hebben we het er over gehad en toen heb ben we afgesproken dat we in zo'n geval zouden rijden. Maar ik kon het nu niet over mijn hart ver krijgen." Ploeggenoot Bob de Vries baalde van zijn tweede plaats en sprak na afloop harde woorden tegen de aanwezige pers. „Het is ook erg lullig voor Bob. Dat begrijp ik wel. Ik heb daarna met hem ge sproken en ik ben overal eerlijk over geweest. Toen kon hij het wel begrijpen." De Vries' broer Bart maakte ook deel uit van de kopgroep. Zou dat misschien geholpen hebben? „Nee, want hij zei dat hij in een vergelijkbaar geval wel gereden zou hebben. Maar hij is nooit in die situatie verzeild geraakt, en ik wel. Na dat gesprek zijn we met het team nog op stap geweest en heb ik met Bob nog dikke lol ge had." MALABO - Michel Dussuyer heeft zijn vertrek bij de nationale voet balbond van Guinee aangekon digd. De 55-jarige Franse coach kwam met Guinee op de Afrika Cup tot de kwartfinales. Daarin was Ghana zondag met 3-0 te sterk. Het blijkt het laatste duel van Dussuyer als bondscoach te zijn geweest. Eerder vertrok zijn landgenoot Alain Giresse al als bondscoach van Senegal. CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Mail voor tips en reacties naar R.Boogert@pzc.nl Thuis Uit Totaal winst 12 19 31 gelijk 3 3 verlies 1 2 3 totaal 16 21 37 JARTA2| s Infographic Sjoera van der Horst 1 Bron Rudy Boogert door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Jouri van den Broeke vertrekt aan het einde van het seizoen bij over- gangsklasser Tjoba. Hij kan het trai nerschap bij de korfbalclub in 's-Heer Hendrikskinderen niet lan ger combineren met zijn drukke werk en het gezinsleven. Het is wel even wennen door Willem Adriaansens en Mitchell Minnaard Erwin Mesu: „Het begint nu een beetje door te dringen dat ik schaatshistorie heb geschreven." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60