Open route houdt zeehond van weg Coverband Spank naar Europese coverfinale Sjores Ambras Band neemt Steenworp klaar voor organisatie Hulster Dweildag over derde ronde in Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Afgelopen weekend zijn op de Brouwersdam twee zeehonden doodgereden. De dieren lagen aan weerszijden van de weg, in de lengterichting. Niet opgemerkt door diegene die ze heeft aangere den. Niet zo vreemd, denkt Van der Hiele. „Het was midden in de nacht, donker en het regende. Ze lagen half in de berm. Dan zie je ze niet." Als ze dwars op de weg hadden gelegen had het ongeval heel an ders kunnen afgelopen. Het ging om volwassen grijze zeehonden van ongeveer twee meter lang en die zijn al snel zo'n vijftig centi meter hoog. Als iemand daar op klapt, is het in het meest gunstige geval toch al flink wat schade. Het was niet voor het eerst dat de zeehonden vanuit het Grevelin- genmeer de weg naar de zee zoch ten. Ook vrijdag zijn meldingen zijn binnengekomen van zeehon den die over de weg hobbelden. Van der Hiele hoopt dat het nu hierbij blijft en dat het openzet ten van de spuisluis voldoende helpt om herhaling te voorko men. Rijkswaterstaat zegt de si tuatie in de gaten te blijven hou den maar neemt verder geen maatregelen. Het verhaal van de tocht van de dieren begint pal naast de Spui sluis in de Brouwersdam, aan de binnenzijde. Daar zijn drie zee honden het afgelopen weekend aan land geklommen. De sneeuw en hagelbuien hebben de meeste sporen uitgewist, maar wie goed kijkt, kan nog een beetje recon strueren wat er is gebeurd. Naast de spuisluis, ter hoogte van de voetgangerstunnel naar de Noordzee, loopt een spoor van uit het water tegen het talud om hoog. Een klauterpartij van een paar meter. „Daarna zijn ze links afgeslagen, richting het ge bouwtje wat daar staat", ver telt Van der Hiele. Hij vertelt dat de dieren de naastgelegen spoor baan over zijn gestoken en vervol gens langs de parallelweg verder zijn gehobbeld. Daar zijn er twee aangereden, met de fatale afloop. De derde zeehond is terug het Grevelingenmeer in gegaan. Wat de dieren heeft bezield, blijft gis sen. Spank bestaat uit muzikanten uit de gemeenten Hulst en Terneu- zen en covert voornamelijk disco- en soulartiesten. Spank betrad zaterdagavond als laatste het podium in muziekpo- dium Azatod. Naast de vakjury kon ook het publiek het optreden van de coverband waarderen. De groep werd beloond met een der de plaats in de strijd om de pu blieksprijs. In totaal betraden acht coverbands uit heel Nederland het podium. De finale is op zaterdag 28 maart in de Koloszaal in Raamsdonks- veer. Bij genoeg animo regelt Spank busvervoer voor de fans. Opgeven daarvoor kan op de site, Facebook of via info@spankband.nl. Dweilband De Bareélen trok hal verwege januari na 22 jaar de han den van de Dweildag af. Organisa torisch kreeg de band de zaakjes niet meer op orde. Er was te wei nig mankracht overgebleven om de 21e editie van vorig jaar een ver volg te kunnen geven. Ook ging er te veel tijd in sponsorwerving zitten. De Sjores Ambras Band uit Hulst heeft besloten de organisa tie over te nemen. „Het is heel erg spijtig dat De Ba reélen moeten stoppen. We dan ken ze voor al die mooie jaren", vertelt Huub Buijsse, voorzitter van de Sjores Ambras Band. „De Dweildag is iets unieks. Er komen jaarlijks duizenden mensen op af. We vonden dat het voor Hulst be houden moest blijven." De vijf leden van de Sjores Am bras Band die de organisatie op zich nemen, tornen niet aan de datum van de Hulster Dweildag. Die wordt gewoon op de eerste zondag na Pinksteren gehouden. Buijsse: „We gaan nog om de tafel met De Bareélen. We gaan dan kij ken welke invulling we aan de Dweildag gaan geven. Misschien hebben ze nog tips." Voor de 22e editie van de Hulster Dweildag zijn nog geen (dweil)bands aangetrokken. De hardrockband Blunderbust moest de vorige voorronde ver stek laten gaan wegens ziekte en waagt daarom zaterdag nog een poging. De band Iguana Death Cult treedt op als special guest. De muzikale strijd barst los om 19.30 uur aan de Houtmarkt 2 en entree is gratis. Eerder won indie-rockband Peer uit Middelburg de tweede voor ronde in Club 26 in Schoondijke. De band sleepte zowel de jury als publieksprijs in de wacht. De Schouwse hardrockband Siruside won in de Chillsoos in Westdor- pe de eerste voorronde. De pu blieksprijs ging naar Zenobia. De uiteindelijke winnaar van Steenworp krijgt een plaats op Zeeuwse festivals zoals Weitje- rock, Vestrock en Road to Graauw- rock. Ook studiotijd en een foto- shoot maken deel uit van de prijs. Steenworp slaat nu ook de han den ineen met Stichting d'Oekse Feesten, om jonge muzikanten nog een extra podium te bieden. DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 door Melita Lanting BROUWERSDAM - Er zijn afspraken gemaakt om te voorkomen dat zee honden opnieuw de Brouwersdam opkruipen. „We hebben met Rijks waterstaat afgesproken dat de spui- sluis bij laag water altijd open komt te staan. Dan kunnen ze on gehinderd naar binnen en naar bui ten zwemmen", zegt Jaap van der Hiele van EHBZ (eerste hulp bij zee zoogdieren). Tussen de Scheldekaaien (boven ste foto) en de Singel zijn oude dieselvoertuigen straks taboe. Zwaar verkeer dat veel fijn stof uit braakt, wordt ook aangepakt. Er is een alternatief: de stadsfiets. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse coverband Spank heeft zich zater dag geplaatst voor de finale van de European Battle of the Cover bands. De groep kreeg in De Meern - bij Utrecht - van de vakju ry de gedeelde eerste plaats toege kend. door Bob Maes HULST - Fans van de Hulster Dweil dag hoeven niet te wanhopen. Het dweilfestival is gered. In de Sjores Ambras Band heeft het festival, waarvoor dweilbands uit heel Ne derland en Vlaanderen naar Hulst trekken, een nieuwe organisator ge vonden. Op de Hulster Dweildag komen jaarlijks duizenden mensen af. Daarom wil de 'Sjores' de dag behouden. HULST - De derde voorronde van bandwedstrijd Steenworp is zater dag in de Komma in Hulst. Deelne mende acts zijn poprockband Be hind The Mirror, indie- en folkzan- geres Kiki Hoefsmid en het akoesti sche duo Gerben en Juanita.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59