Afsluiting jubileumjaar Zeeuws-Vlaanderen 66 Bij mooi weer komen de bezoekers van alle kanten naar de optocht op de Snis maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Informatie over subsidies voor 'beter wonen' Maakt er meer vakantie van. reizen •/■'SZ" Een eigen bouwclub is er niet meer in Ossenisse. De wagens voor de jaarlijkse optocht komen uit de omliggende plaatsen. „Je hebt nogal een groep nodig om een wagen te kunnen bouwen," zegt Greet je. „Met ook nog een groep mensen ervoor en erachter. Het kost veel tijd, veel geld en dan moet je ook nog een locatie hebben om te bouwen. Daar is Os senisse net te klein voor." Wilma verwacht dat er nog wel een bouwclub aankomt, maar dat die leden nog even op zich laten wachten. „Die zitten nu nog op de basisschool." Op dit moment ligt de focus logi scherwijs dichterbij: het komen de carnaval. Prinses Margaretha en haar hofdames doen in de aan loop naar het feest verschillende plaatsen aan. Afgelopen vrijdag en zaterdag was er een rondgang langs de verschillende bouwclubs die ook meedoen aan de optocht in Ossenisse. Aanstaande zater dag is er het kindercarnaval in Hengstdijk. En vrijdagavond 13 fe bruari is de officiële opening van de leutvierdaagse. Er moet vooraf veel geregeld worden. „Tijdens de voorbereiding doet iedereen wel iets," zegt Nadine Boogaert (ne gentien jaar lid van de Raad van Elf). „Kleding, lotenverkoop, con tacten met de wagenbouwers, het programmaboekje, de financiën. Voor iedereen in de raad is er wel iets te doen wat past bij haar kwa liteiten." Een Raad van Elf die louter uit mannen bestaat, niemand die 't het vreemd zal vinden. Maar een vrouwelijke hofhouding is geen dagelijkse verschijning. De dames hebben het sterke vermoeden dat ze destijds de eerste vrouwelijke raad van Nederland vormden. Toch een beetje uit nood geboren, omdat de mannen niet wilden. Over voldoende aanwas hebben de dames nochtans geen klagen. Esther Kuijpers en Kim Vink (vier, respectievelijk zes jaar in de Raad van Elf) vertegenwoordigen de jongere generatie. Esther: „Car naval is er bij mij niet met de pap lepel ingegoten, hoor. Maar Wil ma was destijds mijn oppas. Zo ben ik er bijgekomen." Kim: „Ik hoop nog jaren mee te kunnen doen. Het is zo'n leuke groep. Ik leef hier ieder jaar weer naar toe." Anders dan de naam doet vermoe den, staan op de ledenlijst van de Snisse Raad van Elf achttien da mes. „Zo kunnen we elkaar afwis selen," zegt Nadine. Greetje: „Car naval vieren kan ook een slijtage slag zijn." Ze lachen... Volgend jaar is Margaretha 22 jaar prinses. Volgens de mores van het carnaval telt dat wél als een jubi leum. Ze hoopt 't nog lang te kun nen blijven doen. „Zelfs op mijn werk zeggen mensen wel eens: 'Jij bent toch prinses Margaretha?' Prinses ben je 't hele jaar door." OOSTBURC - De gemeente Sluis en de provincie houden morgen een informatieavond over subsidiemo gelijkheden voor het verbeteren van woningen. Bezoekers krijgen uitleg over provinciale subsidie voor voor het slopen, samenvoe gen of opknappen voor wonin gen, en gemeentelijke bijdragen voor het samenvoegen van hui zen. De gemeente Sluis verleent ook laagrentende leningen aan mensen die hun huis energiezui niger maken. De infoavond vindt plaats in het gemeentehuis in Oostburg. Bin nenlopen kan tussen 19.00 uur en 21.00 uur. Lilianne Butler van de gelijknami ge balletschool in Terneuzen maakte er een speciale choreogra fie voor, uitgevoerd door 35 danse ressen. Kidzmove uit Terneuzen verzorgt een breakdance- en hip hop-optreden. Wietse Beerens, de winnaar van de Scheldebeker 2014 is een van de speciale gasten met wie wordt teruggeblikt op het jubileumjaar. Verder wordt medewerking verleend door on der andere de toneelclub Camere van Rhetorica de Transfiguratie uit Hulst, Jozias van Aartsen, vi- ce-voorzitter van het Nationaal Comité en Commissaris van de Koning Han Polman. De avond wordt afgesloten met een optre den van Izaline Calister, Edison- winnares in 2009, zangeres, com poniste en tekstschrijfster met een geheel eigen muzikale stijl. De slotavond begint om 20.00 uur. Iedereen die wil, kan er bij zijn. Aanmelden kan via info@zvl2014.nl. Apocalyps in de Opstandingskerk Kunstenaar en kunstkenner Han van Hagen komt 4 februa ri naar de Opstandingskerk in Terneuzen. Hij zal aan de hand van kunstwerken de apoca- lyps, ook wel het einde der tij den genoemd, bespreken. Er ko men schilderijen van Giotto, Signorelli, Michelangelo en Jeroen Bosch voorbij. De lezing begint om 20.00 uur. Vijf rondes bingo voor vijfigplussers Vijftigplussers kunnen morgen bingo spelen in De Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Ter neuzen. Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen zorgt voor zes prijzen per ronde. De zaal gaat om 13.00 uur open, de bin go begint om 14.00 uur. De en tree bedraagt 1,50 euro, bingo kaarten 0,50 per stuk. ZorgSaam geeft info over Hersenstichting Deze week collecteert de Her senstichting landelijk. ZorgSaam speelt daar vandaag op in met een informatiestand in de centrale hal van het zie kenhuis, locatie De Honte in Terneuzen. Van 8.30 tot 16.30 uur wordt er informatie gege ven over de Hersenstichting, de geheugenpoli en dementie. Met Leger des Heils op digitale snelweg Inwoners van Terneuzen en omstreken kunnen zich opge ven voor een basiscursus inter net. Het Leger des Heils biedt tien lessen aan voor 10 euro, omdat internet tegenwoordig een noodzaak is. De eerste les is donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, aan Dijkstraat 90 in Terneuzen. Aanmelden kan via rdti@live.nl of 06-47213812. Verkoop kleding voor Vastenaktie De Werkgroep Vastenaktie van de Elisabethparochie verkoopt tot en met 25 maart tweede hands kleding. Openingstijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.30 uur van dinsdag tot vrijdag, en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Locatie is de Westkade 85 in Sas van Gent. Wijkvereniging houdt bingo in Zeemeeuw Wijkvereniging Zuidpolder houdt zaterdag een bingo in buurthuis De Zeemeeuw aan het Schuberthof 31a in Terneu zen. De bingo begint zaterdag avond om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom. De deelnemers worden ontvan gen met een gratis kopje koffie of thee. Engelse Drop, Schotse Ruiten enierse Vergezichten Ibiza, Mallorca SMenorca Overwinteren in deAIgarve Rondreis Griekenland Corfu iüfek /fXSV WA se Sev. w maaskantreizen.nl DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 Wilma Morcus TERNEUZEN - Het jubileumjaar 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen wordt za terdag in stijl afgesloten in het Scheldetheater in Terneuzen. Het programma staat staat helemaal in het teken van het thema van de viering: 'verbinden'. TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN SAS VAN GENT TERNEUZEN 12 dagen vanaf 999 12-daagse rondreis per Comfort-Class tou ringcar, o.a. Edinburgh, Loch Ness, Belfast, York, Giant's Causeway en Dublin. Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 26 mei, 14 juni, 19 juli, 30 aug., 27 sept. 13 dagen vanaf 1.099 13-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Mahón, Cala Morell, Palma de Mallorca, Formentoren Ibiza Stad. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. Vertrek: 14 april, 19 mei, 2 juni, 15,29 sept. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 1,15,29 maart e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept., 3,17 okt. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan ANVR C'A/// yA info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 "TW De vrouwelijke Raad van Elf van Ossenisse is op bezoek bij een bouwclub, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57