Topsport Vlaanderen en Wanty in Gold Race SPORT 37 'Tranen stonden in mijn ogen' 'Gelukkig niet overal camera's' 'Het hart op de juiste plaats' „Ik kreeg Erwin als trainer van de gewestelijke selectie een jaar of tien geleden onder mijn hoede", haalde schaatscoach Louis Lankhaar zich voor de geest toen hem gisteren naar de oudste van de broers Mesu werd gevraagd. „Op dinsdagen en donderdagen maakte Erwin samen met Niels iedere keer de reis naar Breda. Hij was nooit zo'n druktema ker. Het was een leuk ventje om te trainen." „Niet iedereen is in de mogelijkheid om die reis naar Breda iedere keer te maken", weet ook de Brabander. „Dat was toch zo'n anderhalf uur heen en anderhalf uur terug. Maar Erwin en Niels hebben beiden een ding mee: ouders die voor tweehonderd procent achter hun zoons staan, en die het ook financieel konden behappen. Uiteindelijk hebben ze beiden de stap gemaakt om naar Friesland te verhuizen. Dat heeft hen goed gedaan. Daar is Erwin echt een stuk beter geworden. En nu hij de mooiste wedstrijd die er bestaat heeft gewonnen, krijgt hij loon naar werken. Ik vind het fantastisch dat Erwin dit gepresteerd heeft." Zelf moest Lankhaar verstek laten gaan op de Weissensee. „Ik heb de wedstrijd vanuit huis gevolgd, omdat ik de oppas had over mijn klein kinderen", bekende hij. „Vorig jaar was ik er wel, maar nu kon ik dus niet. Dan gebeurt dit! Ik heb de wedstrijd via een livestream gevolgd en ik had de tranen in mijn ogen staan toen hij als eerste finishte." Harry de Wolff wordt door moeder Els Mesu omschreven als een twee de vader van Niels en Erwin. „Ze hebben even bij ons in Friesland ge woond toen ze besloten om uit Middelburg te vertrekken", verklaarde de Friese ploegleider/schaatscoach/sponsor de band. „Ik weet wel dat ik een vertrouwenspersoon voor hen ben. Zo ver van huis zaten die jongens wel eens met vragen, en daar hadden ze mij dan voor." „Ik ken Erwin als een uitermate gedreven sportman, al blijft hij altijd een aardige jongen", vervolgde De Wolff „Soms iets te aardig, maar dat zit nou eenmaal in zijn karakter. Ik ken hem nu al zo'n acht jaar. Hij weet altijd wat hij doet; er zat altijd al een goeie kop op. Wat dat be treft is hij echt een controlfreak." De Wolff werd door Erwin gevraagd of hij eind januari mee wilde naar de Weissensee, als verzorger. „Anderhalve week lang heb ik hem van alle natjes en droogjes voorzien. En ik moet zeggen: ik begon steeds meer te geloven in een overwinning van hem in de Alternatie ve Elfstedentocht. Hij zei op den duur ook tegen me: 'Harry, wees maar niet bang, die 200 is voor mij'. Toen hij ook echt als winnaar over de streep kwam, stond ik nog op de verzorgingsplek. Gelukkig waren er niet overal camera's... Pff, dat deed me wel wat. Ik heb hem nog ge knuffeld, maar niet veel gezegd. Ik kon niet goed woorden vinden." Erben Wennemars, oud-wereldkampioen sprint en sinds enige jaren fervent marathonschaatser, was euforisch na de winst van Erwin Me su op de Weissensee. „Het is zó leuk dat er nu een Zeeuwse winnaar is van de Alternatieve Elfstedentocht", zei hij gisteren in De Nieuws BV, een programma op Radio 1. „Nederland is natuurlijk een schaatsland, maar Zeeland..." De inwoner van Dalfsen leerde Erwin en diens jongere broer Niels de afgelopen jaren goed kennen. Op het ijs én op kaasboerderij Schellach. „Niels kreeg kanker. Hij onderging een operatie, kreeg chemo's, de he le rataplan. De ploeg waar hij toen voor reed, vroeg aan mij of ik voor hem wilde invallen zolang hij nog niet fit was. Een hele eer, vond ik. Maar voordat ik dat deed, wilde ik wel eens zien wie die jongen was. Dus ik naar Zeeland, naar die boerderij vlak bij Middelburg, een héél eind weg. Daar maakte ik kennis met een bijzondere familie. Zij heb ben zelf het schaatsen op de kaart gezet in Zeeland. Er was geen vereni ging. Die hebben ze zelf opgericht. En ze reden vervolgens steeds an derhalf uur naar Breda voor de trainingen. Daar bleek dat Erwin en Niels twee fantastische talenten waren." „Niels is natuurlijk niet de enige met veel pech. Erwin kreeg twee jaar geleden een ernstig ongeluk tijdens een marathon. Hij moest een jaar revalideren. En dat ze dan beiden dit presteren... Ik vind het zo mooi voor hen. Het zijn namelijk jongens met het hart op de juiste plaats." MAASTRICHT - De Belgische wieler ploegen Wanty-Groupe Gobert, waarvoor Marco Minnaard uit We- meldinge uitkomt, en Topsport Vlaanderen-Baloise staan op 19 april aan de start van de Amstel Gold Race. Beide teams hebben, net als eer der het Nederlandse Team Room pot, een wildcard gekregen van koersdirecteur Leo van Vliet. Het deelnemersveld van de enige Nederlandse wielerklassieker, die wordt verreden in de Limburgse heuvels, komt daarmee op twin tig ploegen. De zeventien equipes uit de WorldTour zijn automatisch ver zekerd van startrecht. Van Vliet maakt later nog bekend welke ploegen de laatste wildcards krij gen. De Kok zevende in Mastboscross Martijn de Kok uit Heinkens- zand eindigde in de Mastbos cross in Breda als zevende in de wedstrijd over tien ki lometer. Zijn tijd was 37 mi nuten en 9 seconden. „Dit was mijn beste cross in het nationale crosscircuit", liet De Kok weten. De wedstrijd werd gewonnen door Mi chel Butter in 35.05. Neal Bouterse uit Vlissingen werd in de cross over 2575 meter negende in 8 minu ten en 6 seconden. De Fretes mag mee naar Portugal Nazario de Fretes uit Middel burg is door bondscoach Edwin Petersen opgenomen in de definitieve selectie voor een toernooi in Portu gal. De middenvelder van Sparta Rotterdam zal met Oranje -16 van 8 tot en met 17 februari deelnemen aan het Uefa Development U16 Tournament in het Portuge se Vila Real de Santo António. Op 12 februari gaat het toernooi voor Nederland officieel van start. Blessure houdt Cilic uit Rotterdam De Kroatische tennisser Marin Cilic zal volgende week niet deelnemen aan het ABN Amro-tennistoer- nooi van Rotterdam. De win naar van de US open van 2014 ondervindt nog te veel last van een slepende arm- blessure, liet hij gisteren in diverse Kroatische media weten. De organisatie in Rot terdam had nog geen afzeg ging ontvangen. Cilic miste al de Australian Open. Goese poolers gaan onderuit De poolers van Life Goes On, die in de tweede divisie van de nationale poolcompe- titie uitkomen, kregen in het duel met Broeja-Ziebers in de middenmoot een 5-2-nederlaag te slikken Voor de Goese formatie won nen alleen Tom D'haesselaer en Marcel Mouwen een par tij. Dabby Doven was er dicht bij, maar kwam twee punten tekort in het straight- pool, 75-73. Red Buil zoekt beste karter Zeeuwse karters met ambi tie kunnen 8 maart op de baan in Middelburg een gooi doen naar de titel snelste van Nederland. In de Red Buil Kart Fight World Final wordt op acht locaties gezocht naar snelle karters. De snelste van elke locatie gaat naar de finale op Zandvoort. De beste van hen mag naar de wereldfina le in Oostenrijk. DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 Louis Lankhaar: „Erwin was nooit zo'n druktemaker." foto Patrick Guitjens Harry de Wolff (midden): „Ik begon steeds meer te geloven in een over winning van hem." foto Neeke Wassenbergh Erben Wennemars ging bij de Mesu's op bezoek, foto Pim Ras/HH UITSLAGEN BADMINTON Eerste klasse: Cross Smash 1-Rillandia Smas hers 1 3-5. Tweede klasse: Rhoon BCN 1-Boomgaards Hoek 5-3, 't Pluumpje 1-Sjuttul 1 4-4. Stand: Boomgaardshoek PBC 2 14-69, The Flying Shuttle Barendrecht 8 14-68, Mara thon 1 14-68,Rhoon BCN 1 14-56, Brielse 1 14-52, Rite Spijkenisse 5 14-59,'t Pluumpje 1 14-46, Sjuttul 1 14-40 degradatie. Derde klasse: Zeeland 1-Zierikzee 1 0-8, Sjut tul 2-Terneuzen 1 1-7. Vierde klasse: Den Os- saert 1-Marathon 2 4-4. Stand: Marathon 2 9-50, Marathon 3 10-45,'t Pluumpje 3 10-44, Den Ossaert 1 10-42, Rillandia Smashers 4 10-28, Zierikzee 2 9-23. Vijfde klasse: Astroï- den 2-Terneuzen 2 3-5. Stand: Terneuzen 2 7-41, Astroïden 2 6-30, Sjut tul 3 8-28,Rillandia Smashers 3 8-28, Terneuzen 3 7-17. Dubbel A: De Stenge 1-Rillandia Smas hers 5 2-4, 't Pluumpje 4-Schepnet 1 2-4, Rillan dia Smashers 5-Zeeland 2 4-2, Sinar'75 1-'t Pluumpje 4 4-2. Dubbel B: Kats 2-Kats 1 5-1. Jeugd A: Stenge 1-Den Ossaert 1 2-6, Stand: Rillandia Smashers 1 8-46, Den Ossaert 1 8-44, Terneuzen 1 8-34, De Stenge 1 7-20, Den Ossaert 2 7-, Jeugd B: Rillandia Smashers 2-Schepnet 2 3-5. Stand: Schepnet 2 9-66, Ril landia Smashers 2 10-46, Terneuzen 2 9-44, Astroïden 1 10-43, Marathon 1 10-19, Den Os saert 3 10-14. TURNEN Sprang Capelle. Instap D2: 2e Dena Wauters (EMM) 48.750 punten, 12e Mare Willems (EMM) 44.150 punten, 14e Noël Hamelink (EMM) 43.875 punten. Jeugd H: 9e Isabelle de Jongh (EMM) 40.050 punten. Pupil 1 D2: 7e Kyana Knipping (EMM) 46.225 punten 8e Jeske vd Kooi (EMM) 45.400 punten. Pupil 2 D2: 3e Lois Boonman (VTV) 50,800 punten Jeugd 2 C: 2e Naomi Wedage (EMM) met 43.650 punten. Senior E: 9e Marjolein Kik (EMM) met 40.525 punten. Senior F: 10e Kim van Os (EMM) met 40.750 punten. BREDA VLISSINGEN ROTTERDAM CAPELLE A/D IJSSEL MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46