Bende voor rechter na oplichting op internet effeweg.nl IN HET NIEUWS 3 zei'. Omdat Utrecht CS een be langrijk spoorknooppunt is, had den reizigers in grote delen van het land last van de storing. Bus sen boden op sommige plekken soelaas. Om het leed te verzach ten kregen gestrande reizigers in het hele land gratis koffie en thee aangeboden en waren de toiletten gratis toegankelijk. De storing bij ProRail was niet de eerste dit jaar. Op 22 januari deed zich ook al een storing voor bij de Verkeersleiding Post van ProRail toen computers haperden. Van een stroomstoring was toen geen sprake. De systemen van ProRail zijn, op verzoek van de Tweede Kamer, tien jaar geleden dubbel uitge voerd. Het leek er gisteren op dat het reservesysteem, dat elders is gehuisvest, niet in staat blijkt een grote hoeveelheid gegevens te ver werken. PvdA-Kamerlid Duco Hoogland wil weten hoe dat kan. Hij vindt dat 'een storing kan voorkomen, maar met de huidige stand van de technologie moet dat te vermijden zijn'. Volgens Betty de Boer (WD) hebben zich de afgelopen weken zo veel storin gen voorgedaan 'dat je niet meer van incidenten kunt spreken'. De Boer betwijfelt of NS en ProRail 'de zaak wel onder controle heb ben'. Het winterweer speelde de NS de afgelopen weken verschillende malen parten. Op zaterdag 24 ja nuari reden in een groot deel van de Randstad geen treinen omdat er ijs zat op de bovenleidingen. Ook elders in het land vielen toen vanwege sneeuw en ijzel treinen uit. Het imago van de NS lijdt sterk onder de opeenstapeling van storingen. Vorig jaar behaal den reizigerstreinen een gemid delde punctualiteit van 90,2 pro cent, het hoogste percentage in vier jaar. Punctueel betekent dat treinen met minder dan 3 minu ten vertraging op de eindbestem ming aankomen. De eis voor trei nen van de NS ligt op een punc tualiteit van 93 procent. y EINDELIJK weg uit Utrecht. 5(!) uur als een zwerver rondgedoold. Bedankt NS Had ik nou toch maar de bus gepakt... #hoorn #nsfail Het NS Koffie en Thee Jaarabon nement, met af en toe een gratis treinreis Uiteindelijk een goeie 6 uur om van Utrecht naar Groningen te komen ftnsfail Ik snap het nu, zit stil en luister: #NS is het spoor bijster Smartphones, tabiets en media spelers: voor een aanlokkelijke prijs werden ze op de veilingsite Marktplaats gezet. Kopers die geld overmaakten, kregen niets. Op de ze wijze wisten Remy D. (29) uit Alkmaar en zijn handlangers ruim 250.000 euro binnen te ha len. „Om mijn huur te kunnen be talen en om een vriend te helpen die dakloos is", zei hij gisteren tij dens de eerste dag van het proces. De eerste week is gewijd aan hoofdverdachte D., die volgens het Openbaar Ministerie aan de top van de piramide van de 'crimi nele organisatie' stond. Hij ont kent. Zijn advocaat zei gisteren dat er veel meer en belangrijkere betrokkenen zijn in de zaak. Die mede-verdachten worden volgen de week voorgeleid. De derde week worden de men sen gedaagd die hun bankreke ning ter beschikking stelden of er eentje op verzoek van de bende openden. „Als je ziet dat er meer dere malen geld op je rekening wordt gestort en er direct weer wordt afgehaald, moet je aanvoe len dat er iets niet klopt", aldus persofficier Van Bijsterveldt. Het oprollen van de bende begon bij het Landelijk Meldpunt Inter- netoplichting, waar diverse gedu peerden een klacht indienden. „Als er meerdere meldingen bin nenkomen kunnen we dwarsver banden leggen." Gedupeerden zijn gemiddeld voor 114 euro opge licht. Wie aangifte heeft gedaan, kan mogelijk zijn geld terugvorde ren, zegt het OM. Maar kun je van een kale kip wel plukken? De buit is voor het grootste deel verbrast. Van Bijsterveldt: „We willen het vermogen van de verdachte vorde ren tot de hoogte van het bedrag dat hij met zijn criminele activitei ten heeft verdiend. Dat betekent dat het geld dat hij in de toekomst vergaart, naar justitie gaat." Kroatië 8 dagen va. 259 www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 UNIEKE AANBIEDINGEN! DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 Tessa van den Brink Jesse Groen Paul Torch Loek Peters Joop van der Snap door Lilian Dominicus HAARLEM - Ruim 900 aangiften, meer dan 2200 gedupeerden, 30 verdachten en 250.000 euro buit. In Haarlem is een megaproces begonnen tegen een bende oplich ters op internet. Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Plitvice meren, Grotten van Postojna, Rovinj Harzgebergte 5 dagen va.€ 279 Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Natuurtocht, Goslar, Werningerode, Stolberg O Andorra 8 dagen va. 299 Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Andorra Panoramica, Barcelona, Os de Civis Rondreis Roemenië n dagen va. €449 Verblijf in 3*/4* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Sibiu, Brasov, Boekarest, Sighisoara, Karpaten Normandië 8 dagen va. €479 Verblijf in een 2* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Caen, Route du Cidre, Invasiestranden, Parijs Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. NU VANAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3