'Met de huidige accommodatie wordt Hoek het lachertje' FC Utrecht schorst Kali toch SPORT 35 FC Utrecht heeft Anouar Kali alsnog een schorsing opgelegd voor het slaan van ploeggenoot Kristoffer Peterson. De midden velder bezorgde de Zweedse aanvaller donderdag op de trai ning een gebroken kaak. Kali kreeg alleen een geldboete van de club en stond zondag 'ge woon' in de basis tegen PEC Zwolle. Na alle kritiek die daar op volgde, heeft FC Utrecht gis teren besloten hem voor twee weken te schorsen. „Het heeft het hele weekend aan mij geknaagd", bekende al gemeen directeur Wilco van DFB wil Huntelaar zes duels schorsen De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond (DFB) wil Klaas-Jan Huntelaar voor zes wedstrijden schorsen wegens diens rode kaart in de wed strijd tegen Hannover 96 (1-0). De Nederlandse aanvalsleider van Schalke 04 werd uit het veld gestuurd na een smerige overtreding op Manuel Schmie- debach in de slotfase. PSV met Willems en Wijnaldum naar NAC Koploper PSV gaat vandaag met Jetro Willems en Georgi- nio Wijnaldum in de selectie op bezoek bij NAC Breda. De linksback ontbrak zaterdag te gen Willem II (2-1) vanwege de naweeën van een griepje. Wijn aldum liep in die wedstrijd een blessure aan zijn linker been op en haalde daardoor het einde niet. Cruijff steunt zijn vriend Van Praag Johan Cruijff steunt Michael van Praag in diens poging om voorzitter van de wereldvoet balbond Fifa te worden. Dat meldde de beroemde oud-voet baller gisteren in zijn wekelijk se column in De Telegraaf. „Ik ken hem inmiddels vijftig jaar en nog altijd zijn we goede vrienden. Hij is iemand van wie je op aan kan", zo liet Cruijff optekenen. Schaik. „Moreel gezien is mijn beslissing onjuist geweest, een grote inschattingsfout. Ik kan mezelf niet recht in de spiegel meer aankijken. Ik vraag de mensen in mijn organisatie om open en eerlijk te zijn, om fou ten toe te geven op het mo ment dat zij die maken. Dan moet ik een voorbeeld zijn." Kali zou door een schorsing vanwege vijf gele kaarten mor gen sowieso al de wedstrijd te gen Willem II missen. Hij ont breekt daarna ook tegen PSV (zaterdag) en FC Dordrecht (15 februari). Tunesiërs wacht zware straf De Tunesische spelers die za terdag de scheidsrechter be laagden na de uitschakeling door Equatoriaal-Guinea in de kwartfinales van de Afrika Cup wacht een zware straf. Woeste Tunesische internationals vlo gen na het laatste fluitsignaal op Seechurn Rajindraprasad af en achtervolgden de arbiter uit Mauritius. Standard stelt derde trainer aan De Belgische voetbalclub Stan dard Luik heeft al de derde trai ner van het seizoen aangesteld. De Belg José Riga is de opvol ger van Ivan Vukomanovic, die in oktober de ontslagen Guy Li- zon verving. Vukomanovic werd destijds voor de rest van het seizoen aangesteld. De Ser viër deed het naar behoren, maar moet plaatsmaken. Champagne uit strijd om voorzitterschap Jéröme Champagne heeft zich moeten terugtrekken uit de strijd om het voorzitterschap van de wereldvoetbalbond Fifa. De 56-jarige Fransman maakte gisteren bekend dat hij de be nodigde vijf steunbetuigingen van nationale bonden niet heeft kunnen binnenhalen. Champagne was vorig jaar de eerste die zich aandiende als uitdager van Sepp Blatter. De huidige spelersgroep van Hoek laat wekelijks merken dat een kunstgrasveld geen overbodi ge luxe zou zijn voor de Zeeuws- Vlaamse topklassen Ook het be stuur van de club ondernam al meerdere pogingen om wat geld los te peuteren bij de gemeente Terneuzen. Dat kwam er ook, als een gift om de accommodatie op te knappen, maar het bedrag was ontoereikend om een kunstgras veld aan te leggen. „Daar hebben we nog meer geld voor nodig", bevestigt Van Mee- rendonk. „Maar het gaat mij niet om het spelen op kunstgras, het gaat mij om de trainingen. Hoe kan het dat een club die al zo lang op een hoog niveau uitkomt geen kunstgrasveld heeft?" Met die vraag toog de bestuurder opnieuw naar de gemeente Ter- neuzen, met als insteek: een ver huizing van Hoek naar een locatie waar een kunstgrasveld aangelegd kan worden. Van Meerendonk droeg in een gesprek met sport wethouder Jack Begijn meerdere locaties aan, waaronder de polder aan de Van Wuijckhuiseweg - tus sen Philippine en Hoek in - en het gebied rondom Windlust. „Voor de kerst heb ik met Van Meerendonk gesproken over een kunstgrasveld op de huidige ac commodatie", bevestigt Begijn. „Hoek wilde daar zelf in investe ren, maar vroeg ook aan ons een bijdrage. Daar wil ik serieus over nadenken, maar niet voordat wij een sportvisie voor de gemeente Terneuzen hebben ontwikkeld." Begijn denkt daarbij aan een 'clus tering van voorzieningen'. „Het moet veel meer dan een kunst grasveld worden", meent ook Van Meerendonk. „Je zou in eerste in stantie kunnen denken aan een sa menwerking met Philippine en eventueel Sluiskil, maar er moet meer gebeuren op dat veld. Het moet toegankelijk zijn voor oude ren, jongeren, scholen, et cetera." Die mogelijkheden moeten nog verder onderzocht worden, net als de mogelijke locaties waar de club naartoe zou kunnen verhui zen. „Ik heb nu de locatie van de Van Wuijckhuisepolder ge noemd, maar dat is puur een op- Het moet straks veel meer dan alleen een kunstgrasveld worden tie", haast de bestuurder zich te zeggen. „Ik zeg niet dat dat de lo catie moet worden. Misschien valt dat gebied wel onder de Mo numentenzorg, ik heb geen idee. Ik reed er langs en vond het wel een geschikte locatie. Maar we kunnen ook opties die in het ver leden zijn afgeschoten opnieuw bekijken. Ik wilde simpelweg meer mogelijkheden open hou den, en ze ook zelf aandragen. Want regeren is vooruitzien." Ook wethouder Begijn houdt nog meerdere opties open als het gaat om een verhuizing van de voetbal club uit Hoek. „Je zou misschien meerdere vliegen in een klap kun nen slaan, maar ik weet helemaal niet of de mogelijkheden er zijn en of de tijd daar nu rijp voor is." DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 Daley Sinkgraven verkast van Heerenveen naar Ajax. Het betreft de duurste transfer in deze periode. De Amster dammers betalen de Friezen hiervoor zes miljoen euro. foto VI Images UTRECHT GELSENKIRCHEN EINDHOVEN AMSTERDAM BATA LUIK PARIJS door Mitchell Minnaard en Raymond de Frel HOEK - De ambitie van Hoek is dui delijk: dit seizoen in de topklasse overleven, om volgend seizoen de stap te maken naar de nieuwe tweede divisie. „Maar met de huidi ge accommodatie wordt Hoek het lachertje van die competitie", meent voorzitter Rien van Meeren- donk. Hij ondernam daarom actie en zocht naar verhuismogelijkhe- den. „Regeren is vooruitzien." Rien van Meerendonk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35