ledereen moet kunnen genieten van duiken Oude hoeves voor en BCC houdt in Middelburg twee na inundatie in beeld winkels na overname Mikro-Electro WALCHEREN 31 Cursus houtbewerking Fraanje neemt bouwbedrijf Roggeband over Ondernemersplein „Divexpress is eigenlijk ontstaan door een uit de hand gelopen hob by", begint Moison. „Voordat ik de duikschool oprichtte, dook ik zelf al. Op een gegeven moment vroegen mensen aan mij of ik ze eens les wilde geven. Vanaf dat moment ontstond het idee om sa men met mijn vriendin Maartje van Rijkom lessen vanuit een duikschool aan te bieden." Het lesgeven zit de Goesenaar in het bloed. Voordat hij de duik school begon, was hij namelijk badmeester in onder meer het zwembad Stelleplas in Heinkens- zand. De ervaring die hij in het zwem bad als badmeester heeft opge daan, gebruikt hij nu ook bij het geven van de duiklessen. Het is dan ook geen verrassing dat Stelleplas samen met Zwem school Zeeland in Vlissingen de locaties zijn waar de duiklessen gegeven worden. Volgens Moison heeft de duik school geen specifieke doelgroep, zo kunnen beginnende duikers in troductielessen volgen terwijl de ervaren duikers zelfs cursussen voor instructeurs kunnen volgen. „In principe is iedereen welkom bij Divexpress, maar we zijn ge specialiseerd in lessen met jonge ren en kinderen", vertelt de in structeur. „Verder geven we ook duiklessen aan kinderen en volwassenen met een beperking, zodat zij ook kun nen genieten van de duiksport. Zij krijgen meer lessen dan de ge middelde duikleerlingen. Zo had den we ooit een vrouw die graag wilde duiken maar last had van claustrofobie. Door extra lessen lukte het om het haar het brevet te halen. Ze duikt nu nog steeds met plezier", vertelt Moison. Zijn achtergrond als badmeester helpt hem als hij mensen met een fobie of beperking wil leren dui ken. „Toen ik badmeester was, moest ik ook wel eens kinderen helpen die een beperking of angst hadden. Die ervaring en kennis gebruik ik ook bij de duikschool", legt de instructeur uit. Moison merkt wel dat veel men sen in de huidige tijd de hand va ker op de knip houden. „Het afge- Divexpress is ontstaan door een uit de hand gelopen hobby lopen jaar is voor ons wat minder goed verlopen, je merkt dat er minder snel geld wordt uitgege ven aan hobby's", legt de Goese naar uit. „Om mensen te trekken, probe ren we duikreizen te organiseren, waardoor mensen door middel van een mooie reis kennis maken met de sport. Zo gaan we dit jaar naar de Malediven." Verder wil hij de financiële drempel om duik lessen te nemen zo laag mogelijk houden. „Daarom zit het materi aal inbegrepen bij de cursus zodat men dat niet per se hoeft te ko pen", legt Moison uit. Over de ambities van de duik school is de instructeur duidelijk: „We willen daar de stijgende lijn komend jaar weer oppakken. Maar dat moet niet ten koste gaan van de kwaliteit, want dat gaat bij ons altijd voor", vindt Moison. Bij smederij Ido Matthijse in Me- liskerke begint vanavond en woensdagavond een cursus hout bewerking en timmeren. De cur sus duurt twaalf weken en is van 19.00 tot 22.00 uur. De kosten be dragen 20 euro per les. Vooraf aan melden en inlichtingen 0118- 562458 of info@idomatthijsse.nl. Met deze stap kon voormalig eige naar Jan Roggeband continuïteit waarborgen voor zijn bedrijf, ter wijl Fraanje hiermee in Zierikzee een vestiging kon realiseren. Het nieuwe 'Roggeband Bouw' is een klein bedrijf met korte lijnen: een bekend gezicht op het eiland, met daarachter een grote organisatie die het mogelijk maakt alle soor ten opdrachten aan te nemen. De samenwerking kwam tot stand toen Roggeband vorig jaar de hulp van de aannemer uit Le wedorp in riep voor een project in Burgh-Haamstede. Voor de naam Roggeband Bouw werd gekozen omdat deze naam goed bekend staat, maar ook van wege de binding met het eiland. Het lokale gezicht van het bedrijf wordt Arco Wijkhuis. Op Schouwen-Duiveland bouw de Fraanje het distributiecentrum van Zeelandia, de bedrijfspanden van Omoda in Zierikzee en het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk. Van der Burght raakte in zijn jeugd al geboeid door de hoeves. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was het gezin Van der Burght geëvacueerd op het Walcherse platteland. Het gezin werd ondergebracht op afgelegen boerderijen in de buurt van Aagtekerke, Oostkapelle, Westkapelle en Arnemuiden. Cees maakte daar de inundatie in 1944 mee. Die oorlogsjaren en de periode na de inundatie waren la ter van grote invloed op zijn werk. Hij liet zich, naast maritiem werk, met name inspireren door de hoeves. Tot in detail legde hij het agrarisch erfgoed op Walche ren vast. Zo ontstond een histo risch overzicht van oude, soms al lang verdwenen boerderijen. De kunstenaar schonk zijn werk aan de Boerderijenstichting Zee land. Die stichting laat nu tot en met 10 april een selectie uit het werk van Cees van der Burght zien in Middelburg. Voorlopig houdt BCC de twee ves tigingen aan, zegt woordvoerder Jeroen Blank. „De overname is af gelopen weekeinde van kracht ge gaan. Woensdag of donderdag gaat de zaak van Mikro-Electro weer open, onder dezelfde naam. Begin maart wordt die winkel om gebouwd tot BCC." Daarna blijven beide winkels als BCC bestaan. Later dit jaar wordt een besluit genomen over de toe komst van die vestigingen. BCC heeft eerder aangegeven graag de stap van ZEP naar de Mortiere te willen zetten. Daar zit ook concur rent Media Markt. Door de overna me van Mikro-Electro komt voor BCC plaats vrij op de Mortiere. Mocht BCC op termijn besluiten de vestiging op ZEP te sluiten, dan komt daar opnieuw een groot aantal vierkante meters winkel ruimte vrij. Op ZEP is inmiddels al 2500 vierkante meter winkel ruimte beschikbaar. Dat is groot genoeg voor de winkel die Deca thlon voor ogen staat, maar die winkelruimtes zijn niet aaneenge sloten. De sportketen wil ook extra ruimte voor bijvoorbeeld productdemonstraties en activitei ten. Mede daarom wil Decathlon een nieuw pand bouwen op ZEP. Het college van B en W van Mid delburg wil dat wel toestaan, maar in de raad is daar kritiek op. Ook de ondernemersvereniging VOM is tegen. De Mikro-Electro aan de Varre- markt in Zierikzee wordt ook om gebouwd tot BCC-vestiging. DINSDAG 3 FEBRUARI 2015 Maartje van Rijkom (links) en Patrick Moison van duikschool Divexpress bij de Zeelandbrug. foto Dirk-Jan Gjeltema door Remi Mesu VLISSINGEN - Het is een jaar gele den dat de Bevelandse duikschool Divexpress werd opgericht. Eige naar Patrick Moison geeft vooral les door de ervaring die hij als bad meester heeft opgedaan. Patrick Moison www.divexpress.nl ZIERIKZEE - Bouwbedrijf Rogge band uit Zierikzee is overgenomen door aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Cees van der Burght legde zijn fascinatie voor Walcher- se hoeves vast op doek en in sculp turen. Een selectie uit zijn werk is te zien in het archiefcafé van het Zeeuws Archief in Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - Elektronica- en wit goedketen BCC beschikt sinds maandag over twee vestigingen in Middelburg. Zowel op ZEP als op de Mortiereboulevard - aan weers zijden van de Schroeweg - heeft het bedrijf een winkel. Dat komt door de overname van Mikro-Elec- tro door BCC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31