Nominaties voor prijzen vrijwilligers Middelburg Liever iets Boekje over restauratie 28 WALCHEREN HOTEL BRITANNIA Ambtenaren en advocaten wilden dat gemeente Vlissingen doorging met procedure van Hotel Britannia. Cursus over amfibieën Lange Jan Awards «w tëHfi De negen initiatieven die voor de Publieksprijs in aanmerking ko men, zijn: Mamacafé Middelburg Buur4Middelburg Repair Café Middelburg Rouwcafé Omarm Stichting Zeeuws Mamma Stichting Chocolate Lovers Beweegpad Griffioen Stichting City Seeds Stukafest Middelburg Van 2 maart tot t april kunnen le zers van de PZC stemmen op één van deze initiatieven. De winnaar ontvangt op dinsdag 14 april de Publieksprijs. De PZC Publieksprijs is onder deel van de Lange Jan Awards, de prijzen voor vrijwilligers, organi saties en initiatieven die eens in de twee jaar worden uitgereikt door Stichting Welzijn Middel burg (SWM) en de gemeente Mid delburg. Er zijn vier categorieën. Uit alle genomineerden kiest een jury drie kanshebbers per groep. Ieder een kan vanaf 2 maart op één van die drie kanshebbers stemmen en zo worden de winnaars per catego rie gekozen. Ook die krijgen hun Lange Jan Award op dinsdaga vond 14 april. In de Stadsschouwburg is dan een grote avond waarop de vrijwilli gers in Middelburg in het zonne tje worden gezet. Bij SWM zijn alle nominaties bin nengekomen. Er zijn 96 vrijwilli gers genomineerd; 25 jonge vrij willigers; 26 organisaties; en 9 ini tiatieven. Dat zijn in totaal 156 unieke nominaties. VLISSINGEN - Hotel Britannia kost de gemeente Vlissingen en project ontwikkelaar AW Beheer ettelijke miljoenen. En dan is het alleen nog maar een kaal stuk grond aan de boulevard. Een verkoop met een nare bij smaak is het, die de gemeente Vlis singen en AW Beheer binnenkort bekrachtigen bij de notaris. De jarenlange impasse mag dan zijn doorbroken, het nieuwe Hotel Britannia kost veel geld. Meer dan twee miljoen voor de gemeente Vlissingen; opgegaan aan proces kosten, de sloop van het voormali ge hotel, rente en conservering van de mozaïeken van Louis van Roode. Voor koper AW Beheer is de strop groter. De projectontwikkelaar heeft er meer dan tien miljoen in zitten; besteed aan advocaten, ar chitecten, rente, leges, onderzoe ken, planschades en een koopsom van 3,6 miljoen. En die tien miljoen komen uit de eigen portemonnee en niet uit die van de gemeenschap, kan Jorgen Geurts van AW Beheer niet vaak genoeg benadrukken. „We zijn heel blij als we straks, als het hotel eenmaal gebouwd en verkocht is, een even groot verlies als de ge meente overhouden." Hoe het toch zover heeft kunnen komen? Eerst waren het omwonen den die procedeerden tegen nieuw bouw, toen vroeg Bond Heemschut de status van Rijksmonument aan en vervolgens ging de gemeente Vlissingen dwarsliggen. Voormalig wethouder Piet Polderman dreigde met onteigening en de gemeente ging procederen - al was dat weinig succesvol. Waarom de gemeente voor de aanval koos, weet wethou der John de Jonge niet. „Dat was al lemaal voor mijn tijd." Vergeet niet dat er nog steeds, al die jaren, een procedure liep over wie eigenaar was, zegt gemeente lijk projectleider Hans van Houdt. „En wij stelden steeds het belang van een hotel voorop." Hij en een collega beenden donder dagavond de raadzaal uit, nadat de Vlissingse gemeenteraad unaniem besloot Hotel Britannia aan AW Beheer te verkopen. Wethouder Voor de exploitatie praten we met een grote internationale keten John de Jonge maakte gisteren dui delijk waarom. „Hier leefde het beeld dat we uiteindelijk meer voor de grond kunnen krijgen dan die 2,2 miljoen, die we nu verlies nemen." Hier, als in: op het stad huis? De Jonge: „Ja, en daarbuiten. Ook advocaten adviseerden naar de Hoge Raad te gaan. Maar dan zijn we weer jaren procederen en vele proceskosten verder. Raad en college hebben anders besloten." AW wil bouwen en kan bouwen; er ligt nog een bouwvergunning voor een hotel van 156 eenheden en maximaal 64 meter hoog. De ge meenteraad heeft in 2007 zelfs toe gezegd om, indien gewenst, te zul len meewerken aan meer volume. AW is echter huiverig voor weer een rechtsgang. „Als een exploi tant het binnen dit volume kan, graag. Eenheden zullen er sowieso minder komen, want die 156 zijn gebaseerd op standaarden van vijf tien jaar geleden. Nu zijn hotelka mers veel groter." Die exploitant is cruciaal; anders komt er nog niks. Jorgen Geurts: „We zijn in gesprek met een grote internationale keten, die ook al bij de gemeente is geweest. Over een maand geeft die uitsluitsel. Als dat lukt, kun je spreken van grote toe gevoegde waarde voor Vlissingen, en misschien wel voor heel Wal cheren." Ook een zorghotel sluit hij niet uit. Evenmin als de mogelijkheid ap partementen te kopen. Sterker, ver klapt de gemeentelijk projectlei der: „Jij bent toch een van de eer sten die er een koopt, Jorgen?" Die knikt instemmend. VLISSINGEN - Maar weinig direct omwonenden van het Gat in de Boulevard Evertsen hebben hotel Britannia nog meegemaakt. Wie dat wel heeft, zegt: eindelijk. Er gaat wat gebeuren. Ook al kost het hen het uitzicht op de Nolle- dijk of het zicht over de stad. Me vrouw Hermsen, 32 jaar geleden de eerste bewoner van apparte mentengebouw Schuttevaer pal naast het Britterrein, hoopt op 1996 1999 2000 2002 2006 2008 Frans Buijs maakt Frans Buijs sluit Omwonenden procederen Raad van State stelt Bond Heemschut Wethouder Piet eerste nieuwbouw- Hotel Britannia in tegen nieuwbouw, rechter omwonenden in vraagt status Polderman dreigt plannen. veronderstelling legt plannen stil. Buijs ongelijk. Rijksmonument Hotel Britannia te te kunnen gaan verkoopt Britannia aan aan. onteigenen als bouwen. AW Beheer. Bouwvergun Loostad niet binnen ning pas in 2004 onher twee weken met roepelijk. bouwplan komt jgy.f Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl KWADENDAMME - IVN De Zeeuw se Delta geeft met SLZ, Natuur monumenten en Staatsbosbeheer een cursus over kikkers, padden en salamanders. De cursus bestaat drie excursies: twee op zaterdag en een op vrij dagavond. Startlocatie met excur sie is op zaterdag 14 maart in de Werkschuur Natuurmonumen ten Zwaakse Weel, Kwadendam- me. De cursus kost 15 euro. Meer informatie: www.ivn.nl/dzd. Archivaris Peter Blom, momen teel bezig met een boekje over de huidige restauratie van het monu mentale pand, blijft het antwoord schuldig. „De Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed onderzoekt of en hoe die beelden, gemaakt door Wenkenbach, behouden kunnen worden. Maar ja, als de twee slechtste toch total loss blijken te zijn..." Blom werkt aan een 'handzaam boekwerkje' over de inmiddels af geronde opknapbeurt, die in 2013 een aanvang nam. „Tijdens het he le proces zijn foto's gemaakt door Chris Koole. Die geven een mooi beeld. Daarnaast ga ik in op de ge- ~T~ door Maurits Sep MIDDELBURG - Negen vrijwilligers- initiatieven in de gemeente Middel burg maken kans op de PZC Pu blieksprijs voor het beste initiatief. De nominatieperiode voor de vrij- willigersprijzen in Middelburg - de Lange Jan Awards - is zondagavond gesloten. www.langejanawards.welzijnmiddel- burg.nl en www.pzc.nl/langejanawards Britannia had nog véél meer kunnen kosten door Wendy Wagenmakers J0rgen Geurts door Claudia Sondervan door Annemarie Zevenbergen VEERE - De beeldengroep in de ge vel van het Veerse stadhuis aan de Markt werd begin jaren dertig vori ge eeuw vervangen door een nieu we groep Dames en Heren. Ham vraag nu: gaat de geschiedenis zich bij de huidige restauratie herhalen? University College Roosevelt zoekt een ervaren en enthousiaste voor 0,8-1,0 fte University JP j B Universiteit Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28