KvK passeert Ginjaar bij bestuur waterschap Halfjaar cel geëist voor ontucht met jongen Toets 66 Ik vind het heel jammer, maar het geeft me de kans om andere dingen te gaan doen 66 De Koeijer brengt de partij schade toe. Dat ben ik een beetje beu 66 Vrouwonvriende lijke uitspraken passen niet in het beeld van onze partij 26 ZEELAND PARTIJ VOOR ZEELAND Cel voor relatie met cliënte In de aanloop van de verkiezingen heeft de Partij voor Zeeland zijn derde trouwe lid op rij aan de kant gezet. dinsdag Dit jaar staat in het te ken van de vervolg opleiding. Als alles goed gaat, beginnen beide dames daar dit jaar aan. Eentje moet er nog een papier tje halen, maar ik heb er goede hoop op dat dit gaat lukken. Ge lukkig is de rekentoets nog geen allesbepalende factor voor een diploma dit jaar. Het plan is namelijk om in de toekomst de uitslag van een re kentoets wel bepalend te laten zijn. Ze zijn van een generatie waarin geëxperimenteerd werd met nieuwe rekenmetho des. Ik zal u het rekenleed be sparen waar ze mee te maken kregen. Ik weet dat ik er direct mijn twijfels bij had. Twee ge tallen onder elkaar zetten en traditioneel optellen werd hen ten strengste verboden. Het bij brengen van 'ouderwetse' me thoden door ouders werd al he lemaal niet op prijs gesteld. Zij moesten en zouden schatten. Het zou hen tot veel betere re kenaars maken dan wij ooit ge weest waren. Inmiddels is deze wensballon in het rekenonder wijs uit elkaar gespat. Realiteit is dat men slechter is gaan reke nen. „Maar geen nood, dan gaan we toetsen", riep toen ie mand. Een slimmerik vroeg daarop, maar daar gaan ze toch niet beter van rekenen? Natuur lijk niet, antwoordde de duivel se vader van het plan, maar als we nu het halen van een diplo ma hieraan verbinden dan moe ten scholen wel wat doen! En die kinderen die geen diploma halen dan? „Ach dat zullen er maar een paar duizend zijn", antwoordt de Rekenraspoetin. „Ik schat tweeduizend, maar misschien ook vierduizend. Ik schat maar wat. Je weet het eigenlijk nooit met schatten. Tja, het was een experimentje en soms gaat er dan wat fout. Nu zijn we dat aan het rechttrekken. Ik heb er goede hoop op dat het pro bleem in twee of misschien vier jaar is opgelost. Maar mis schien duurt het zes jaar. Ja het is moeilijk schatten." Als slechte prestaties te corrige ren zouden zijn met toetsen, kan ik nog wel een toets of twee, drie bedenken. De toets 'zorgvuldig en doordacht opere ren in het onderwijs' bijvoor beeld. Ginjaar, tevens prominent WD- bestuurder, maakt al sinds april 2006 deel uit van het dagelijks be stuur van het waterschap. Hij ver tegenwoordigt de categorie 'be drijven', die tot nu toe vier zetels heeft in het bestuur. Dit zijn 'ge borgde zetels', die buiten de ver kiezingen vallen omdat ze wor den ingevuld door de betrokken belangenorganisatie. In dit geval is dat de Kamer van Koophandel. Tot verrassing van veel betrokke- nen gunt de Kamer Ginjaar geen volgende termijn. Nieuwkomers Peter Louwman (directeur Inda- ver) en agrariër Johan van der Wel zijn met zittend bestuurder Bert de Smet aangewezen als ver tegenwoordigers. Co Schot, nu ook namens 'bedrijven' in het be stuur, wordt eerste reserve als het provinciebestuur besluit - en daar ziet het naar uit - het aantal ge borgde zetels te verkleinen. Behalve Ginjaar moet ook Frans Theunissen vertrekken. Ze zijn verbaasd over de gang van zaken en gissen over de beweegredenen. „Ik vind het heel erg jammer, maar het geeft me wel de moge lijkheid om andere dingen te gaan doen", zegt Ginjaar. De Ka mer van Koophandel zegt pas be gin maart openheid te kunnen ge ven over haar kandidaten. De invulling van de overige ge borgde zetels zijn duidelijk. Na mens landbouworganisatie ZLTO (categorie 'ongebouwd') zijn Luc Mangnus, Gillis Klompe en Wim van Gorsel aangewezen en na mens de natuurterreineigenaren opnieuw Ralf Joosse. De overige (waarschijnlijk) 23 van de 30 zetels zijn inzet van de ver kiezingen van 18 maart. Gisteren dienden de kandidatenlijsten te worden ingeleverd. Tien partijen hebben zich gemeld. De enige nieuwkomer is soPlus. De andere negen zijn: Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen, SGP, CDA, VVD, Partij voor Zeeland, PvdA, Water Natuurlijk, CU en Algeme ne Waterschapspartij Zeeland. De PW ziet af van deelname. MIDDELBURG - Han van 't Hof, frac tievoorzitter voor Algemeen Be lang Tholen en secretaris van de Partij voor Zeeland (PvZ) was het 'gemekker' van Marijn de Koeijer zo beu, dat hij hem in niet mis te verstane bewoordingen kenbaar heeft gemaakt hoe hij over hem denkt. En Van 't Hof is niet van plan er ook maar één woord van te rug te nemen. In die bewuste mail (zie hiernaast) laat de partijsecretaris zich alles be halve diplomatiek uit. „De Koeijer brengt de partij schade toe. Dat ben ik een beetje beu. Hij gooit er in zijn mails af en toe een bijbelse term doorheen, ik doe het gewoon op m'n eigen manier. Hij wil het kennelijk niet snappen. Hij is een meester in het formuleren van wa- MIDDELBURG - De 30-jarige L. de V. uit Oost-Souburg is gisteren op drie dagen na conform de eis veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een celstraf van 180 da gen waarvan 177 dagen voorwaar delijk. Ook komt hij onder toe zicht van de reclassering. Hij werkte bij Arduin en pleegde als zorgverlener ontucht met een cliënte. Volgens V. waren ze ver liefd op elkaar geworden en ont stond er een relatie waarin hij vijf keer seksuele gemeenschap met haar had. Omdat die relatie moge lijk zijn baan zou kosten had hij haar verzocht het geheim te hou den. De V. beëindigde de relatie en uiteindelijk kwam de relatie toch naar buiten. zige teksten. Dit is tenminste duide lijke taal. Dan snapt hij het mis schien wel." Als het de Partij voor Zeeland te doen geweest is zich in de kijker te spelen voor de komende Statenver kiezingen, dan is ze in die opzet ge slaagd. Sinds dit najaar wordt de PvZ getekend door interne conflic ten. Na het boegbeeld Johan Robe sin en diens rechterhand (fractie medewerker) Ellen de Neef, is nu ook De Koeijer buiten de deur ge zet. De aanleiding is een klaarblijke lijk 'vrouwonvriendelijke mail', die hij stuurde in zijn functie als frac tiemedewerker van Leefbaar Rei- merswaal, een lokale afdeling van de PvZ. Partijvoorzitter Mare Rijk blijft vasthouden aan die lezing. „Dat soort uitlatingen past ook niet in het beeld van onze partij." De Koeijer zegt zich van geen kwaad bewust te zijn. Hij heeft de gewraakte mails opgevraagd, zo zegt hij, maar krijgt ze niet te zien. Maar pas echt kwalijk vindt De Koeijer dat het bestuur de algeme ne ledenvergadering opzij zet. De kieslijst was in november in meer derheid vastgesteld, met De Koeijer op een derde plaats. Op de definitie ve lijst die het PvZ-bestuur giste ren inleverde bij het centraal stem bureau in Middelburg, komt zijn naam niet meer voor. Volgens De Koeijer is die aangepaste lijst niet rechtsgeldig, dus diende hij een protest in. Het centraal stembureau heeft de gang van zaken direct getoetst aan de kieswet. Daaruit blijkt dat het bestuur wel degelijk in z'n recht staat om wijzigingen aan te breng - MIDDELBURG - De 29-jarige Ramon den H. uit Heinkenszand huilde gisteren voor de rechtbank in Mid delburg tranen met tuiten. Toen hij op 25 november 2012 door de politie in zijn woning werd aange houden gebeurde dat met veel ver toon: vier busjes en een snuffel hond. Sinds die dag 'is hij 'kapot', durft hij nog nauwelijks thuis te blijven en mankeert hij van alles. En dat omdat hij na de intocht van de Goese goedheiligman met een 17-jarige jongen ontucht had gepleegd. Op die dag gaf hij het slachtoffer dat op weg was naar de Goese binnenstad een lift, werd hij handtastelijk en moest en. „Zelfs al zou dat nog vlak voor het verstrijken van de deadline ge beuren", zegt Leo Slager van het centraal stembureau. Het partijbe stuur (of een gemachtigde namens dat bestuur) is bevoegd een kandi datenlijst in te dienen. „De algeme ne ledenvergadering heeft die be voegdheid niet. Als ze het niet eens zijn met de gang van zaken, moe ten ze dat intern uitzoeken, maar dat is voor ons niet relevant." Het centraal stembureau toetst in dit stadium alleen of er geen na men dubbel op een (andere) lijst staan, legt Slager uit. De definitieve toelating van die lijsten voor de ver kiezingen gebeurt komende vrijdag tijdens een openbare zitting. Dat is het moment waarop kiezers nog mondeling bezwaar kunnen ma ken tegen een lijst. Wordt dat pro test verworpen, dan rest binnen vier dagen een beroep bij de Raad van State. Rijk laat zich niet uit over de schut tingtaai die zijn secretaris zondag het internet op stuurde. „Als be stuur zullen we de gang van zaken deze week evalueren." de jongen zijn ontuchtige seksu ele handelingen dulden. Uiteinde lijk wist de jongeman de auto te verlaten en stapte hij naar de poli tie. Den H. kon op basis van het kenteken worden aangehouden. Dat de ontucht met instemming van het slachtoffer zou zijn ge beurd, zoals Den H., beweerde leek de officier van justitie on waarschijnlijk. „Er is weinig be wijs, zeker in deze zaak, maar wat meespeelt is de overtuiging", zei hij. Daarbij eiste hij een voorwaar delijke celstraf van een half jaar. De raadsman van Den H. was vroeg om vrijspraak. Uitspraak 16 februari. Het is de toon die de muziek maakt binnen de PvZ Marleen Blommaert Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Willem Ginjaar keert na de verkiezingen van 18 maart niet terug in het bestuur van waterschap Scheldestromen. De Ka mer van Koophandel wenst niet met hem door te gaan. Willem Ginjaar door Marcel Modde PvZ-secretaris Han van 't Hof PvZ-voorzitter Mare Rijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26