Steekpartij Terneuzen los van vete almanak Barry Lied voor kerk en toren Hoek KvK passeert li Ginjaar bij bestuur waterschap t Paniektransfers blijven uit 34 en 35 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 3 februari 2015 25 Historische zege dringt nu pas door bij Erwin Mesu 36 en 37 Het blijft onrustig binnen de Partij voor Zeeland. Na Robesin en De Neef is nu De Koeijer weggestuurd. OORZAAK BRAND MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) heeft opnieuw een lid geroyeerd. De nummer drie van de kandidatenlijst, Marijn de Koeijer uit Yerseke, is gisteren door het PvZ-bestuur met onmid dellijke ingang zijn partijlidmaat schap ontnomen en 'ontzet uit al le daarbij horende functies en ver tegenwoordigingen'. In november werden ook al mede-oprichter en beoogd lijsttrekker Johan Robesin en Terneuzens raadslid Ellen de Neef geroyeerd nadat ze bij het be stuur in ongenade waren geval len. Volgens partijvoorzitter Mare Rijk wordt het De Koeijer aangere kend dat hij 'vrouwonvriendelijke e-mails' heeft gestuurd over le den van Leefbaar Reimerswaal, één van de lokale afdelingen van de PvZ. De Koeijer blijft volhou den nooit mails van dien aard te hebben verstuurd Desondanks kwam het de fractiemedewerker vorige maand op een royement van Leefbaar Reimerswaal te staan. De provinciale partij heeft die lijn nu doorgetrokken, na aan houdende verwijten en verwen singen over en weer met bestuurs leden via de mail. De partijen die deelnemen aan de Provinciale Statenverkiezingen op 18 maart moesten gisteren hun de finitieve kandidatenlijst inleve ren. Bij de PvZ is de plek van De Koeijer op de valreep ingenomen door Kees Hanse uit Zierikzee, die daarmee één plaats is opge schoven. Zittend Statenlid Francois Babijn is de nummer twee, achter lijsttrekker Marien Weststrate (momenteel tevens fractie- en partijvoorzitter van Leefbaar Reimerswaal). Ruud Muste, die in december zijn één- mansfractie Natuurlijk Zeeland ophief en zich aansloot bij de PvZ, staat vierde op de lijst. De Koeijer vecht de rechtsgeldig heid van die kieslijst aan. In een brief aan het centraal stembureau stelt hij dat de definitieve lijst niet is goedgekeurd door de alge mene ledenvergadering van de PvZ. De leden hadden hem im mers op de derde plek gezet, al dus de Yersekenaar. Rijk brengt daar tegenin dat het bestuur van die definitieve stemming mag af wijken als daar 'zwaarwegende re denen voor zijn'. In de nacht van zaterdag op zon dag liep een 23-jarige Axelaar een steekwond op bij een vechtpartij. Ook een 22-jarige Axelaar en 18-ja- rige Terneuzenaar raakten ge wond bij de vechtpartij. Al snel werd een verband gelegd met de recente (dodelijke) schiet partijen in de stad, maar Lonink ontkent dit met kracht. „Het wa ren drie jongens, die ruzie kregen. Er is sprake van zware mishande ling, dus is het zeer serieus. Maar het is nu ook niet zo dat we met een elk incident moeten vertalen naar 'Terneuzen'. Dit soort din gen gebeuren in alle uitgaansge bieden." De politie heeft nog geen aanhou dingen verricht. Zij verzamelt be wijslast om de betrokkenen, die ze in vizier heeft, op te kunnen pakken. Het jongere smaldeel van dat Vlis- singse kantoor schoof onlangs aan bij een popquiz in een fraaie horeca gelegenheid met uitzicht op zee. Meestal gaan er ook wat oudere collega's mee, maar die moesten afzeggen. „Gelukkig, maar", ver zuchtte een nog redelijk jonge quiz routinier. Die oude mannen weten helemaal niets van muziek van na de eeuwwisseling. Je hebt er niets aan. Vol goede moed wachtte hij de eer ste vraag af: wie was de voorganger van Barry Hay in de Golden Ear- ring(s)? Wie? Wat is dat nou voor vraag, appte hij verontwaardigd. „Frans Krassenburg, tot 1967", kreeg hij als antwoord per kerende post van een krasse knar. dachten. Laat de klok van Hoek weer luiden! (Melodie: Als de klok van Arnemuiden) Laat de klok van Hoek weer luiden, welkom thuis voor 't dorp beduiden, wat op nieuwejaarsdag verdween in 't felle vuur, laat het klinken elke dag, elk uur! Kerk en toren, prijkten naast de molen, eeuwenlang bepaalden zij het beeld. Na een paar uur resten slechts 't klokgelui dat lijkt Laat de klok van Hoek weer luiden, welkom thuis voor 't dorp beduiden, wat op nieuwjaarsdag verdween in 't felle vuur, laat het klinken elke dag elk uur! Veilig baken, kwam je rijden, lopen, zag je die, dan wist je: bijna thuis! Plek voor preek, voor rouwen, trouwen, huis van bidden, hopen, soms wat ruis. Laat de klok van Hoek weer luiden, welkom thuis voor 't dorp beduiden, wat op nieuwjaarsdag verdween in 't felle laat het klinken elke dag, elk uur! Nu vooruit, verzamelt alle krachten! 't Zal herbouwd, geloof het graag of niet. Je zal 't zien: nog mooier dan we een kerk die plek 'an't êle durp'biedt. Laat de klok van Hoek weer luiden, welkom thuis voor 't dorp beduiden, wat op nieuwjaarsdag verdween in 't felle vuur, laat het klinken elke dag, elk uur! 31 januari 2015 Ondanks speculaties verkassen spelers als Depay, Vilhena en Gudelj niet. Zij melden zich vandaag gewoon weer bij hun club. PvZ royeert nummer 3 op kieslijst door Marcel Modde pagina 26 en 27: De toon maakt de muziek; Commentaar HOEK - Uit onderzoek is volgens kerkverzekeraar Donatus duidelijk geworden dat de brand in de Protestantse kerk in Hoek waarschijnlijk is begonnen door een defect in een elektrische installatie. Helemaal zeker is dat vanwege de ver woesting niet vast te stellen. In Hoek ziet het ene na het andere initiatief het levenslicht ten gunste van de zwaar gehavende kerk en toren. Zo werd afgelo pen weekend het lied 'Laat de klok van Hoek weer luiden!' geboren. Dominee Arie van der Maas roept zoveel mogelijk mensen op om zaterdag om 10.00 uur dit lied voor de kerk en toren te komen te zingen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De steekpartij in de Nieuwstraat in Terneuzen van afge lopen weekend heeft niets te ma ken met de langlopende vete tus sen twee groepen inwoners in Ter- neuzen. Dat zegt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Tip? redactie@pzc.nl foto: Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25