SjasP Wintersport Tirol Op school v, De Sprienke1 leer je wat je WÉL kunt Haal kinderen weg voor tv GEZOND PvdA in Tweede Kamer ziet geen andere uitweg dan dat minister ingrijpt in Zeeuwse gezondheidszorg. Sluis moet zeehonden helpen 30 Partij voor Zeeland royeert lid Marijnde Koeijer f V 25,26 en 27 Editie: Walcheren DINSDAG 3 februari 2015 Kinderen zitten steeds meer stil en zijn dikker en minder fit dan generaties voor hen. Dat blijkt uit recent onderzoek. 257e jaargang nr. 28 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 DEN HAAG - Minister Edith Schip pers van Volksgezondheid moet ingrijpen in de Zeeuwse zorg. Zij is de enige die partijen kan dwin gen om samen te werken. De Zorgautoriteit moet er op toezien dat de samenwerking ook echt van de grond komt. De PvdA in de Tweede Kamer heeft de minister om ingrijpen ge vraagd. De aanleiding is het vori ge week gepresenteerde rapport van zorgverkenner Jos de Beer. Hij beschrijft erin hoe de zorg in Zeeland er voor staat. Zijn conclu sie is alarmerend: als iedereen blijft weigeren om samen te wer ken, glipt de Zeeuwen de zorg als zand door de vingers weg. „Als we blijven doormodderen, gaat het fout", zei hij letterlijk. „Dat zeggen we in Zeeland al ja ren", reageert PvdA-Kamerlid Al- bert de Vries. „Maar er gebeurt niets. En ook dit rapport is te vaag over wat er nu moet gebeuren." De Beer vindt dat zorgverzekeraar CZ (de grootste in Zeeland) de sa menwerking in de zorg moet af dwingen. De Vries: „CZ is al jaren verantwoordelijk voor de zorg en slaagt er niet in orde aan te breng en. CZ zegt dat te willen doen, maar dat niet iedereen meewerkt. Dat geeft haar onmacht aan. Want als iemand niet wil samen werken, moet je hem - eerst met zachte hand - ertoe dwingen." Volgens De Vries staan de Zeeuw se patiënten en de Zeeuwse poli tiek machteloos aan de kant om dat 'in het marktgerichte zorgstel sel voor hen geen rol is wegge legd'. Hopen op beterschap heeft geen zin meer, denkt de PvdA. Ze wil dat de minister op dezelfde manier met de handen op tafel slaat als bij het faillissement van het Dokkumse ziekenhuis Sions- berg. De Vries: „Dat wil zeggen dat ze de Zorgautoriteit opdracht geeft om erop toe te zien dat CZ op korte termijn de noodzakelijke knopen doorhakt." CZ is verantwoordelijk en slaagt er niet in om orde aan te brengen I Autovakantie Oostenrijk Kras.nl/73543 of bel 0900-9697^ IJsland bouwt tempel voor Vikinggoden De aanbidding van de Vikinggo den Thor, Odin of Freya is echt niet voorbehouden aan mannen met woeste baarden in vellen van elandenhuid. Ook de heden daagse IJslander wil zich tot de god van de donder, de oppergod of de godin van de liefde en vruchtbaarheid kunnen richten. IJsland bouwt daarom voor het eerst sinds de Vikingtijd weer een tempel voor de goden. Onderdelen Nieuwe Kerk Delft 'te koop' Voor ro.ooo euro de symboli sche eigenaar worden van het grafmonument van Hugo de Groot. Dat is mogelijk nu de pro testantse gemeente van Delft heeft besloten onderdelen van de Nieuwe Kerk 'te koop' te zet ten om zo de restauratie van de kerk te kunnen bekostigen. Het gaat om een symbolische ver koop. De kopers worden niet daadwerkelijk eigenaar. 32% 68% Mytylschool De Sprienke in Goes wil z'n 180 leerlingen zo zelfstandig mogelijk maken, hoe beperkt ze soms ook zijn. Ook Maurits Koppejan (foto) krijgt er zorg en onderwijs, op zijn eigen niveau. Pagina 32 en 33: - Ook met beperking kun je sprankelen Minister moet zorg redden door Jeffrey Kutterink Albert de Vries, Kamerlid PvdA Supervoordelig 8-15 dagen al v.a. I Heerlijk skiën, langlaufen of wandelen in skigebied Wilder Kaiser-Brixental in het hart van de Kitzbüheler Alpen. Hotel in Wörgl inclusief ontbijt, lunch en 3-gangendiner Boek nü de laatste kamers Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds REYKJAVIK DELFT DE STELLING Reageer op pzc.nl Minister moet ingrijpen in Zeeuwse gezondheidszorg UW MENING 474 reacties Maximum snelheid op Brouwerdam moet omlaag EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1