Murdoch pakt Tony Blair terug Justitie jaagt op pedofielen in Vaticaan Snelle smartphone. Scherpe prijs. van alle Duitsers' o?r BUITENLAND 9 Frankrijk wil nieuwe deal tussen Griekenland en zijn schuldeisers Microsoft Microsoft Lumia 535 kijkshop .nl PARIJS - Frankrijk wil dat er nieuwe afspra ken worden gemaakt tussen Griekenland en zijn internationale schuldeisers. Dat heeft de Franse minis ter van Financiën, Mi chel Sapin, gisteren gezegd na een ont moeting met zijn Griekse collega Yanis Varoufakis. Sapin her haalde dat het legi tiem is voor Grieken land om te onderhan delen over manieren om zijn schuldenlast te verlichten. Van kwijtschelding van schulden kan echter geen sprake zijn, al dus de minister. De Duitse krant Han- delsblatt meldde gis teren dat de voorzit ter van de Europese Commissie, Jean- Claude Juncker, met een alternatief voor de trojka van de Euro pese Unie, de Europe se Centrale Bank en het IMF wil komen. Griekenland liet vrijdag weten niet langer met de trojka te willen samenwer ken. Flet artikel bespreekt de vriend schap tussen Blair en Paul Kaga me, de omstreden president van Rwanda. Blair wordt weggezet als een immorele, machtsbeluste lob byist. Ook wordt gesuggereerd dat de huidige Britse regering de nauwe banden tussen Blair en Rwanda's president Kagame om onduidelijke redenen zo veel mo gelijk wil verhullen. Het artikel brengt niets nieuws: Blairs vriendschap met Kagame is al jaren algemeen bekend. Velen zien het voor Blair zeer negatieve verhaal daarom als het startschot van een lastercampagne. De drij vende kracht achter die campag ne zou Rupert Murdoch zijn, de eigenaar van The Times. De Au stralische mediamagnaat zint op wraak vanwege Blairs relatie met zijn ex-vrouw, de Chinese society- figuur Wendi Deng. Begin vorig jaar werd duidelijk dat Blair een reeks geheime ont moetingen had met Murdochs toenmalige vrouw. De mediabaas was razend toen hij daar achter kwam. Hij beëindigde direct zijn vriendschap met Blair en binnen enkele maanden was hij geschei den van Deng. Nu die scheiding achter de rug is, zeggen kenners ,<s£L- ,i' dat Murdoch Blair wil aan pakken. Blair, die peetvader is van een doch ter van Mur doch en Deng, heeft de ver houding nooit toegegeven, maar kenners zeggen dat hij uiterst nerveus is over wat hem mogelijk te wachten staat. Toen journalisten van The Econo mist hem vorige maand vroegen naar de vermeende relatie, begon hij naar verluidt heftig te zweten en schoot hij uit zijn slof. De gerespecteerde Guardian-re- dacteur Michael White voorspelt dat Murdoch alles uit de kast zal halen als een langverwacht rap port over de Brits-Amerikaanse invasie in Irak later dit jaar wordt gepubliceerd. Algemeen wordt aangenomen dat Blair daar niet goed uit komt. Murdoch heeft genoeg kanalen om Blairs reputatie flink te be schadigen. Naast The Times is hij eigenaar van de kranten The Sun day Times en The Sun, nieuwszen der Sky News, de Amerikaanse FOX-zenders en kranten, waaron der The Wall Street Journal. Murdoch liet Blair direct vallen als vriend en was binnen enkele maanden gescheiden van zijn vrouw VATICAANSTAD - Twee mensen zijn vorig jaar betrapt op het bezit van kinderporno binnen de mu ren van het Vaticaan. Dat meldde de Britse krant The Guardian gis teravond op basis van de open baar aanklager van Vaticaanstad. Gian Piero Milano zei dat er, na al le beschuldigingen tegen geestelij ken wereldwijd, nu ook jacht wordt gemaakt op pedofielen in het centrum van het rooms-katho- lieke geloof. Namen van de ver dachten noemde hij niet, maar volgens een woordvoerder van het Vaticaan is Josef Wesolowski een van de verdachten. De voormalige aartsbisschop van Polen wacht in het Vaticaan op zijn vervolging voor het misbruik van jonge jongens in de Domini caanse Republiek. Wie de tweede verdachte is, blijft ongewis. Er zijn meer duistere zaken aan het licht gekomen in het kleine staatje in Rome. Er werd geld wit gewassen en drugs gesmokkeld. In totaal werden drie pakketjes met drugs onderschept die naar het Vaticaan werden gestuurd. In een daarvan zaten condooms ge vuld met cocaïne. Voor wie die be stemd waren, is niet duidelijk. Het pakje is niet opgehaald. Twee mensen zijn volgens The Guardian vorig jaar betrapt op het bezit van kinderporno Bondsdag en twee jaar later mocht hij het prestigieuze ambt van burgemeester van West-Ber- lijn bekleden. Zijn eerste termijn, waarin hij geregeld toenadering tot de DDR zocht, maakte hij ech ter niet eens vol, want in 1984 werd hij alsnog gekozen tot bondspresident. Hoewel de presi dent in Duitsland vooral een cere moniële functie heeft, gaf Von Weizsacker daar zelf kleur en diepte aan. Hij beklemtoonde de Duitse schuld aan het onnoeme lijk leed dat vele miljoenen was toegebracht, rekende af met 'Wir haben es nicht gewusst' en noemde 8 mei 1945 - de dag van de Duitse capitulatie - ook voor Duitsland een dag van bevrijding. Het jaar 1989 had voor Von Weizs acker, die een dialoog met de DDR gaande had gehouden, een glorieus karakter: in mei werd hij herkozen als president, in novem ber zag hij de Muur vallen. Een jaar later werden de beide Duits- landen officieel herenigd: Von Weizsacker werd in één klap staatshoofd van het West-Europe- se land met de meeste inwoners. In 2008 werd Von Weizsacker in Middelburg onderscheiden met de Four Freedoms Award. „Von Weiszacker heeft als Bondspresi dent veel betekend voor de ver bondenheid in Europa, een the ma dat opnieuw erg actueel is. Met hem gaat een voorvechter voor vrede verloren", laat Han Pol man weten, als voorzitter van de Roosevelt Stichting. Nu verkrijgbaar bij MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 door onze correspondent Michiel Willems LONDEN - Een vernietigend artikel over Tony Blair in de Britse krant The Times wordt gezien als het startschot voor een lastercampag ne van mediamagnaat Rupert Mur doch tegen de voormalige Britse premier. Tony Blair foto Corbis/HH QUAD-CORE PROCESSOR 5 MEGAPIXEL CAMERA VOOR EN ACHTER 5 INCH qHDSCHERM Microsoft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9