Erfpachtconstructie ook goed voor Duovilla's Geschil over glastuinbouw in Oudelande BEVELANDEN en THOLEN 21 HEINKENSZAND - Het project Duo- villa in Heinkenszand profiteert van de gunstige erfpachtregeling van de gemeente Borsele. Voor een vrijstaande villa kan het positieve fiscale aspect meer dan twintigduizend euro bedragen. Voor een Duovilla bedraagt het voordeel de helft van dit bedrag. Dit zegt Jeroen van Oyen van de ze organisatie. De eerste kavel (kavel Linde) van Duovilla is verkocht. Op de kavel Iep is een optie genomen. Dat be tekent dat er nog vijf kavels te ver geven zijn. In het project Duovilla worden ze ven bouwkavels uitgegeven in de wijk 'Over de Dijk' in Heinkens zand. Duovilla's zijn woningen die door de particuliere opdracht gevers zelf of samen met hun toe komstige buren worden ge bouwd. Er komt dus geen ontwik kelaar aan te pas. waar particulie re opdrachtgevers een villa kun nen bouwen, zelf of samen met hun toekomstige buren. Zij zijn vanaf het begin bij het project be trokken en bepalen zelf hoe deze villa eruit ziet, de kwaliteit, de in deling en ook de prijs ervan. Het samen bouwen betekent volgens Van Oyen nieuwe mogelijkheden. Mensen kunnen bijvoorbeeld met naaste familie onder een dak wo nen. Een combinatie van wonen en zorg is ook mogelijk. De erfpachtconstructie van Borse le maakt dit volgens Van Oyen nog gunstiger. Bij het erfpachtmodel dat Borsele hanteert is de grondprijs na drie jaar nog steeds die van het eerste half jaar van 2015. Voorwaarde is wel dat de grondovereenkomst met de gemeente Borsele in de eerste helft van dit jaar wordt aan gegaan. De particuliere opdrachtgevers worden ondersteund door een combinatie van professionele par tijen. Zij worden begeleid door het Col lectief Particulier Opdrachtgever schap Zeeland (CPOZ), aange vuld met architecten en een bouwbedrijf. Dit bedrijf is eigenaar van onder meer het verloederde kassencom plex aan de rand van Oudelande. Deze kassen zijn de bewoners van het dorp al jaren een doorn in het oog. Agri Beheer wil de kas sen slopen en er een woning op bouwen, mits de bestemming van het perceel aan de Hellenbrug- straat (glastuinbouw) mee ver huist naar de Zeedijk in Borssele waar Agri Beheer een nieuw zaad- veredelingsbedrijf wil bouwen. Ondanks een getekende exploita tie-overeenkomst tussen de ge meente en Agri Beheer van sep tember vorig jaar waarin alles ge regeld leek te zijn, drijft er toch een donkere wolk boven de con structie. Het college wil het per ceel aan de Zeedijk niet bestem men tot glastuinbouw en vraagt de raad donderdag om medewer king. De gemeente is bang dat er later wellicht tomaten- of paprika kassen zouden kunnen komen als Agri Beheer het bedrijf later zou willen verkopen. En dat is vol gens wethouder Ad Schenk in strijd met provinciaal beleid. Door de provincie is een aantal concentratie-gebieden aangewe zen. De Borsselse Zeedijk zit daar niet bij. Burgers gaat niet akkoord. Hij voelt zich belemmerd in zijn be drijfsvoering als hij de bestem ming glastuinbouw aan de Zee dijk niet krijgt. Hij heeft daarom een vergunning aangevraagd voor de bouw van een nieuw kassen complex op de huidige plek aan de Hellenbrugstraat. De vergun ning is hem vorige week verleend omdat de gemeente die niet kan weigeren. Op die plek rust im mers de bestemming glastuin bouw. Agri Beheer wil een perceel aan de Zeedijk in Borssele bestemmen tot glastuin bouw. Borsele weigert dat Burgers zei zaterdag dat hij deze vergunning niet gebruikt als druk middel richting de gemeenteraad om tegen het college-voorstel te stemmen. „Als de raad akkoord gaat met het college-voorstel, pro beer ik er via een mediator of eventueel de rechtbank uit te ko men. Er ligt nu eenmaal een gete kende exploitatie-overeenkomst. Ik begrijp het probleem niet zo. Er komt geen vierkante meter aan glastuinbouw bij. De bestemming verhuist gewoon van Oudelande naar Borssele. Daarnaast is er met het zaadveredelingsbedrijf sprake van hoogwaardige werkgelegen heid." Wethouder Schenk zei in een reactie dat de gemeente hem aan de exploitatie-overeenkomst voor de Zeedijk zal houden. Cursus 'Koken met Adrie' begint weer De kookcursus voor begin ners, 'Koken met Adrie', in de keuken van Cederhof in Kapelle start maandag 9 fe bruari weer. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. De cursus wordt verzorgd door Adrie van Eekelen, hoofd voedings- dienst van Cederhof. Aan melden bij Cederhof wel zijn (0113-343474). Auto wijkt uit en botst tegen boom Een automobilist is zondag ochtend vroeg tegen een boom op de Postweg bij Le- wedorp gereden. De bestuur der raakte niet gewond. De man verklaarde dat hij moest uitwijken omdat een donkerkleurige auto hem met hoge snelheid inhaalde. De politie zoekt contact met de bestuurder van die auto. Supermarkt Waarde sluit de deuren André en Jeanet Verburg stoppen eind deze maand met hun supermarkt in Waarde. Er zijn te weinig klanten. Dat komt vooral door de nieuwe Aldi in Krui- ningen, zei André Verburg zaterdag tegen Omroep Zee land. De supermarkt opende in september 2012 en gaat nu dus weer dicht. Computercursus in bibliotheek Bibliotheek Oosterschelde helpt daarmee houdt vanaf morgen de cursus Klik Tik in Goes. Deze cursus helpt deelnemers beter ge bruik te maken van de nieu we mogelijkheden van de computer. De cursus bestaat uit vier lessen van twee uur. Vooraf aanmelden op de website van de bibliotheek. Film over inzet Canadese leger Bevrijdingsmuseum Zee land toont vrijdag 13 februa ri de Canadese film 'Against all odds'. De film behandelt de inzet van het ie Canadese leger in de 'Strijd om de Schelde'. De film begint om 19.30 uur in de filmzaal van het mu seum. Vooraf aanmelden via email info@bmzeeland.nl Carnavalsmis in de Pikpot In de Bonifaciuskerk in Kwa- dendamme is zondagmor gen de carnavalsmis rond het thema 'Me bluve d'r nie voe tuus'. Er is een enthou siast koor onder begeleiding van de blaaskapel en er zijn passende versieringen. Na dien is er koffie met een koekje. De mis begint uiter aard om elf over elf. TWEE-ONDER MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 Miranda Sturm uit Heinkenszand is de eerste in Borsele met een huis op erfpacht. Wethouder Ad Schenk bracht taart mee. foto Johan van der Heijden door Frank van Cooten door Frank van Cooten OUDELANDE - Jack Burgers van Agri Beheer bv doet een beroep op het 'gezonde verstand' van de gemeen teraad van Borsele. KAPELLE LEWEDORP WAARDE GOES NIEUWDORP KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67