Sheri Bos schenkt BC Vlissingen de zege SPORT 45 Johnny de Leeuw heeft nog een puntje nodig Groene Ster 2 verspeelt winst De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 lijken definitief af gehaakt in de strijd om de eerste plaats in de topklasse C. De Vlissingers stonden in het uitduel met DZV/ Biggel- aar en Zn. tot kort voor tijd met nog 4-5 voor, maar moesten in de slotseconden de gelijkmaker nog toestaan: 5-5- Remon de Vlieger, Okan Bas- kos en Thengelo Uranie be zorgden Groene Ster een 2-3-voorsprong bij de rust. Na de hervatting scoorde Uranie opnieuw voordat Mo hammed Alhajaji voor 4-5 zorgde. Ben Provoost in de achtervolging Ben Provoost gaat de slotron- de van de halve finale van het Nederlands damkam pioenschap in met een punt achterstand op koploper Maarten Linssen. Zaterdag middag bereikte de Zeeuw se damtopper in Huissen een gunstig eindspel in zijn partij tegen Linssen, maar meer dan een punt zat er niet in. Eerder had Provoost gelijkgespeeld tegen Pepijn van den Brink. In Schiedam speelde Daaf Kasse twee keer gelijk. In de ochtendronde boekte hij dat resultaat tegen Jeroen Kos en 's middags bleef de Mid delburger met kunst- en vliegwerk overeind tegen koploper Anton van Berkel. bij de zusjes Nijpjes. Met een extra training hebben we de punt jes nog eens op de i gezet. Dat is vandaag beloond." Jurylid Margo Bosch: „Dit was een groep getalenteerde paarden. Jong en al heel volwassen. Paar- Mannen. Rowic-BC Vlissingen 63-47: In Dordrecht nam Rowic een 17-7-voorsprong. BC Vlissingen herstelde zich knap, waardoor de ruststand 33-32 werd. den met veel uitstraling, mooi bergopwaarts en gedragen lo pend. Ze werden door de amazo nes ook harmonisch en goed en voorwaarts gereden." Christianne Weyer ('s-Heer Arendskerke) liep met vosmerrie In het derde kwart werd er door beide teams weinig gescoord: 46-43. In het laatste kwart raakte BC Vlissingen steeds gefrustreerder, omdat aanvallend vrijwel niets meer lukte. Rowic profiteerde en won nog ruim met 63-47. BC Vlissingen 2-Schijndel 72-57: De reserves van BC Vlissingen nam door fastbreaks een 14-3-voorsprong. Daarna nam de thuisploeg gas te rug, waardoor Schijndel bij 22-20 weer aansloot. BC Vlissingen on derkende het gevaar en liep uit naar 37-29 bij rust. In de tweede helft bleef deze marge tot 49-39 gehandhaafd. Vervolgens drukte BC Vlissingen door naar 60-41, waarna de zege niet meer in gevaar kwam. Absolutely Fabulous naar de score van 65,17 procent. Een zelfde aan tal als Helena Ysebaert (Eede) met London Swing-dochter Inno- time van 't Dijkhof. De beslissen de onderdelen waren in het voor deel van Chrstianne Weyer. Vrouwen. BC Vlissingen-Barons 70-68: BC Vlissingen had erg veel problemen met de fanatieke press van Barons. Door het vele balverlies liep de ploeg uit Breda uit naar 19-39. Vlak voor de rust halveerde de ploeg van coach Tom Joziasse het verschil tot 31-41. Na de pauze behield Barons een ruime voorsprong tot 44-59. BC Vlissingen gaf zich niet gewon nen en vocht zich terug tot 64-64. In de zinderende slotfase scoorde Franciska van den Broeke uit Serooskerke stuurde in M2 de vos- merrie Beau met 63,67 procent naar de titel. De Middelburgse Iris Schunselaar en de merrie Dal- lia Imani eindigde op de tweede (62,33 procent) stek. Sheri Bos twee seconden voor tijd de winnende treffer voor de Vlis singse vrouwen: 70-68. Den Dungk 2-BV Souburg 42-56: BV Souburg begon fel in Den Dungk met een verdediging over het hele veld. Dit resulteerde in een 9-18-voorsprong na het eerste kwart. Daarna verslapte BV Souburg en kwam Den Dungk terug tot 28-29 halverwege. Na de hervatting schakelde BV Souburg over op een zone-verdediging. Vanuit de ze verdediging werden veel fast breaks gelopen, waardoor BV Sou burg steeds verder uitliep en won met 42-56. 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw heeft nog één punt nodig om zich voor de vijftiende keer te laten kronen tot Zeeuws damkam- pioen. Zaterdag won de Goese- naar voor de zevende keer in dit toernooi. Het slachtoffer was Niels Roelofsen, die vrijwel de he le partij met terreinnadeel te kam pen had en in de tijdnoodfase mis greep. De Leeuw kon afwikkelen naar een overmachtseindspel waarin hij met een truc het pleit beslechtte. Arjo Kousemaker schudde zater dag de twee andere achtervolgers van zich af. De man uit Heinkens- zand won met een vernietigende zesklapper van Hans van Akke ren. Jaap Veerhoek zag tegen Cor Boot na een foutje in het midden spel zijn voordeel als sneeuw voor de zon verdwijnen en Kees Rijk mocht van geluk spreken dat een zeer aanvallend spelende Wim Koppejan in het eindspel de winst vergooide. In de promotieklasse kreeg koplo per René Dusebout, die zaterdag een vrije ronde had, op de eerste plaats gezelschap van Jouke van 't Padje. De man uit Ritthem profi teerde van een zwakke opening van Jan Koppejan en won gedeci deerd. Op één punt van het lei dersduo volgt Jan Flikweert, die remiseerde met Erik Frederiks. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 DEN BOSCH HUISSEN/SCHIEDAM Jessica Nijpjes in actie tijdens het Zeeuws kampioenschap dressuur, foto Lex de Meester door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen verloren afgelopen weekeinde van Rowic, doordat in het laatste kwart amper meer werd gescoord. De ploeg blijft daar door in de onderste regionen van de eerste divisie bivakkeren. Het tweede team van BC Vlissin gen 2 won wel en klom naar de der de plaats in de eerste klasse. Dankzij een sterke slotfase ont snapten de Vlissingse vrouwen te gen Barons aan een nederlaag, waardoor zij de leiding in de twee de divisie behouden. In de vrou wen eerste klasse won BV Souburg van Den Dungk 2 en steeg naar de vijfde plaats. Scores: Abdul Zombra 15, Dorde Ka radzic 10, Leander Both 7, Benjamin Steenbeek 5, Dennis de Paauw 5, Raylin Jimenez 3 en Amir Blokpoel 2. Scores: Leander Both 27, Robin de Jonge 16, Angelo Roelands 9, Tom Rottier 6, Danny Cevaal 5, Jesse Brom 5, Rajan Dielbandhoesing 2 en Benja min Steenbeek 2. Het vrouwenteam van BC Vlissingen doet goede za ken door in de slotseconde te winnen. Scores: Sheri Bos 29, Charmey Koe mans 18, Lisa Kuiper 10, Romana de Ridder 6, Melanie Dolfing 4 en Elisa Kuipers 3. Scores: Shanice de Graaf 15, Kim Rijn berg 14, Immie Pattikawa 7, Nathalie Franke 5, Annegret Scheers 5, Anne- marie van der Kaaden 4, Jessica Verha- ge 4 en Gitta Zijlma 2. door Daaf Kasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65