Topteam verwezen naar degradatiepoule Rick Coeree sterkste in trainingsrit Middelkamp Nederlaag tast vertrouwen bij handballers Orion niet aan 66 We zijn zes jaar geleden een eigen stal begonnen. Doen alles samen en steunen elkaar Stevige groei Rammekensloop 44 SPORT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP DRESSUUR Verstraten pakt titel in L1 Duo uit Sint Laurens gaat met veel prijzen naar huis tijdens het Zeeuws kampioenschap. Ai Biljarts was met 4-2 en 6-0 te sterk voor de Bevelanders waar al leen Peter de Bree won. Hij maak te zijn partij tegen de Duitser Lud- ger Havlik in één beurt uit, 200 punten. Verrassend was wel de ze ge die BIOS/Blitz Optiek behaal de op tienvoudig kampioen Eti- kon (met Jean Paul de Bruijn) waardoor de Deventenaren in punten gelijk kwamen met 's Lands Welvaren, maar een beter partijsaldo hebben. „Vrees voor degradatie hebben we niet", zei De Bree na afloop. Kaderteam 's Lands Welvaren 1- 's Lands Welvaren 2 5-3: De huis derby in de kadercompetitie werd een boeiende prestigestrijd. De mooiste partij was die tussen Ro bert van Stevendaal en Sjoerd Breas die elkaar geen duimbreed toegaven. Breas kwam met een se rie van 56 aan de finish en Steven- daal maakte in de nabeurt gelijk met 30. Opvallend was dat ook broer Jos Breas won. Libretoernooi Grote Prijs Wis- senkerke: Het waren Grijpskerk- se en Oostkapelse dagen in de tweede ronde van de A-groep in dit toernooi. Robert Bastiaanse en Gerard Schipper enerzijds en Cees Boone en Johan Provoost an derzijds hielden hun dorp in de strijd. Woensdag en donderdag zijn de kwartfinales. In het gewestelijk kampioen schap bandstoten vijfde klasse ein digde Thomas van der Wielen uit Dreischor op de derde plaats. „Met die plaats ben ik tevreden", zei de Schouwenaar na afloop. Voor de renners van Middelkamp stond de eerste trainingsrit vooral in het teken van kennismaking met de nieuwe ploegleiders. „Zij hebben uitleg gegeven over de duurtraining en de komende acti viteiten. We gaan dit jaar weer deelnemen aan de clubcompetitie en daar willen we ons weer laten zien. Het was leerzaam voor de renners", vertelde voorzitter Fes ter Aarts. De wedstrijd werd begonnen met een duurtraining en pas in het tweede deel van de race werd het tempo opgevoerd. Vier renners staken toen het vuurtje aan: Eloy Raas, Rick Goeree, Thijs de Lange en de sterke junior Lars Oreel re den lange tijd voor de rest uit maar werden toch teruggepakt. In de massaspurt was Rick Goeree de snelste. Oreel won bij de junio ren, jeugdrenner Arjan Poley won verrassend bij de nieuwelingen, terwijl Jan Minnaard de sterkste was bij de amateurs. klassen Z werden zaterdag op het Zeeuws kampioenschap dressuur in Nieuw- en Sint Joosland gedo mineerd door de tweeling Chan- tal en Jessica Nijpjes uit Sint Lau rens. Met Balorig Z veroverde Jes sica de titel in het ZZ-Licht. In Z2 was ze met Alatrichta de beste in Z2. Chantal stuurde Don't Worry N in Zi naar de titel. In het ZZ-Licht en Z2 reden de combinaties naast een klassieke proef, ook een kür op muziek. Jes sica Nijpjes ging na de klassieke proef in het ZZ-Licht met de veel uitstraling tonende Balorig Z aan de leiding (65,29 procent). Ook in de kür kreeg de combinatie de meeste waardering (69,62 pro cent) en zette Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland in het eindklassement met De Kroo's Vip op bijna vier procent achter stand. „Met Balorig heb ik een sterke band. Het is mijn oogappel", ver telde Jessica Nijpjes. „Maar het is wel een paard met een verhaal. Hij kwam bij ons op stal als een staker en is uitgegroeid tot een medaillepaard. Vorig jaar won ik zilver met hem op het NK. Ik rij hem voor de familie Van Sprun- del en ben blij dat ik dat mag blij ven doen, want hij toont nog steeds progressie." De eindscore van 136,55 procent was voor Jessica en de expressief bewegende Alatrichta goed voor de titel in Z2. Het gat met haar Angelique Verstraten sleepte gis teren in Nieuw- en Sint Joosland dankzij de beslissende onderde len de Zeeuwse titel Li paarden in de wacht. De amazone uit Wolphaartsdijk stuurde de ruin Estoril VD naar 66,17 procent. Een gelijke score als de Zierikzeese Maart je Overweel met Fanfaron SP. Marijn van Kralingen (Kortge- ne) was met Esperit-Rose de bes te van de paarden B. De voor de Biervlietse Haringruiters uitko mende Belgische Jasha van Land schoot eiste met Domina van den Groen Boomgaard de reservetitel op (68,83 procent). Suzanne Kleij- wegt (Heinkenszand) stuurde bij de pony's Z2 grote maat Dano's Miracle naar de titel. leerlinge Valesca Lefeber (Koude- kerke) met Classic Black was ruim negen procent. Jessica Nijp jes: „We hebben Alatrichta ander half jaar geleden gekocht en daar hebben we nog geen dag spijt van. Dit is een paard voor het ho gere werk. Mijn zus heeft haar eerst gereden. Nu pluk ik de vruchten. Zij gunt mij dat ook. Dat is ook onze kracht. We zijn zes jaar geleden een eigen stal be gonnen. Doen alles samen en steunen elkaar." Chantal Nijpjes en Don't Worry N werden in Zi gekroond tot kam pioen. De amazone was over de ruin goed te spreken. „Hij is de macho op onze stal. Een bezige bij die altijd voor je wil werken. Dat deed hij vandaag ook in wed strijd." Maaike Zeeveld uit Elle- woutsdijk legde met Daquiri be slag op de reservetitel (64,71 pro cent). Zeeland beschikt over een sterke groep L2. Met fraai gereden proe ven werd dit door de dertien fina listen onderstreept. Het verschil tussen de winnaar en nummer vijf bedroeg slechts één procent. Jeske Bouwman was met Enterpri- ce de beste van het tegen elkaar aanschurkende vijftal. De amazo ne uit Schuddebeurs liep met de Ampere-zoon naar zeventig pro cent. Op de voet gevolg (69,17 pro cent) door het duo Annemijn Booggaard uit Oudelande, met Fullspeed TC, en de Koudekerkse Maxime Lefeber met de schimel- ruin Domencio. Dankzij de beslis sende onderdelen sleepte de pas dertienjarige Annemijn Boogaard de reservetitel in de wacht. „Wow, wat was dit spannend", was de reactie van Jeske Bouw man. „Ik ben hier ontzettend blij mee. Ik had dit niet verwacht. Een week geleden, hier op de Mas ters, liep het wat minder. Ik train HW70-SV Orion 34-28: De te rechte nederlaag heeft het vertrou wen niet aangetast. Integendeel zelfs, meent schutter Guy Peeters van de Bevelanders. „We zijn er al leen maar sterker uitgekomen." Vooral de aanval is daar verant woordelijk voor. Het vijandig doel wordt sinds de opheffing van de schorsing van Peeters makkelijk gevonden. In Voorschoten bleven de bezoekers driekwart van de wedstrijd in het spoor van de be zoekers. De hoogvlieger van de landelijke hoofdklasse maakte in het slotstuk de positie volledig waar. „HW zit ruimer in zijn jas je. Bij ons moeten sommigen con tinu aan de bak. Dat breekt je op. Komende dinsdag wordt er op ei gen bodem ingehaald tegen HWC. „We gaan er vol voor", ver zekerde Peeters. Delta Sport 2-Goodflooring/ HMC 2 24-18: Er stond nog een re kening open. Maar de revanche voelde als mosterd na de maaltijd. Er was maar één doel en dat was de titel in de tweede klasse, maar dat lijkt niet meer haalbaar. „Er zit geen druk meer op", verklaar de Rick Evertse na afloop gelaten. „Dat neemt niet weg dat we blij ven strijden voor de tweede plek. Je weet nooit of het nog iets ople vert." White Demons 2-EMM14-16: De Middelburgse equipe is hard be zig om de verwachting voor de tweede competitiehelft in te los sen. In het begin was het aftasten en de kat uit de boom kijken. Nu is de tijd om te oogsten aangebro ken. De groep is naar elkaar toe ge groeid en maakt nog steeds vorde ringen. De Middelburgers blijven compact verdedigen en dat werpt nu zijn vruchten af. Door de vijf de zege van het seizoen staat EMM stevig in de middenmoot. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Na twee, ver wachte, nederlagen tegen koploper A1 Biljarts/De Veemarkt en een winstpartij van de naaste concur rent is het biljarttopteam van 's Lands Welvaren/RBS in de eredivi sie naar de degradatiepoule ge zakt. door Wim de Vos KRUININGEN - Voor de elite en be lofterenners was de eerste oefenrit zaterdag een verlengstuk van de duurtraining die onder de nieuwe ploegleiders Heddie Nieuwdorp en Ad Polak in de morgenuren was ge houden. Voor de twee voormalige beroepsrenners was het nog even wennen aan hun nieuwe taak. Ze hebben te maken met een uitge dunde selectie, omdat verschillen de coureurs de zrtc Theo Middel kamp verlieten. De wedstrijd werd gewonnen door Rick Goeree, een twintigjarige coureur die uitkomt voor Metec TKH. Zusjes Nijpjes stelen de show door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De De zusjes Nijpjes RITTHEM - De vorig jaar in ere herstelde Rammekensloop van korfbalvereni ging Atlas kende zaterdag met een kleine vierhonderd finishers een groei van 25 procent. Vlissinger Remy Vasseur (foto) was de sterkste op de 10 kilome ter in een tijd van 34.31 minuten. Adriaan Walhout (Middelburg) gaf twintig seconden toe. Op de derde plaats eindigde Hans Doolaar (Vlissingen), nog niet erg bekend in de hardloopkringen. De vrouwenzege op de 10 km ging naar Yvonne Moerland (Yerseke) in 44.05 minuten. Rob de Pagter won de 5 kilometer bij de mannen, Evelien van Capello was de snelste vrouw, foto Arjan Schotanus VLISSINGEN - De handballers van Orion zijn bij HW'70 onderuit ge gaan. De ploeg uit Heinkenszand verloor met 34-28. Het vrouwen team van EMM won het uitduel bij White Demons met 14-16. 34 De handballers van Orion uit Heinkenszand moeten tegen HW'70 liefst 34 tegentreffers incasse ren. De ploeg rouwt er niet al te veel om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64