Volleyballers Forza slordig en nonchalant SPORT 43 Nederlaag van Oemoemenoe valt te hoog uit Seolto werkte: verdedigend veel druk zetten op de mannen van DSO. Geruggesteund door het vrouwenkwartet ontregelde dat het Brabantse spel. Na rust (9-5) bleef er een veilige marge. Blauw Wit-Togo 15-15: Tot aan het laatste fluitsignaal kon de der by twee kanten op. In een meer spannende dan goede wedstrijd deden de ploegen niet voor elkaar onder. „Voor de gemoedsrust was een gelijkspel het beste", luidde de gedeelde conclusie, hoewel bei de ploegen weinig opschoten met een punt. Het Kloetingse Blauw Wit bleef hekkensluiter en het Goese Togo de nummer zeven. Scores Blauw Wit: Annemarijne Holl, Diok-Oemoemenoe 31-10: De Lei- denaren, die in de laatste wed strijd van de reguliere competitie één try tekort kwamen om een plaats in de kampioenspoule vei lig te stellen, begonnen sterk en kwamen al snel op 7-0, maar de Middelburgers knokten zich snel daarna terug in de wedstrijd. Via een penalty-kick van Dicky Wul- lems werd het 7-3. Diok verdub belde nog voor rust de eigen sco re. Na rust ging Oemoemenoe snel op zoek naar de aansluitingstry. Brian Hendry, nog herstellende van een ribkwetsuur, kwam na tien minuten binnen de lijnen, waarna de Middelburgers nog meer druk op verdediging van Diok konden uitoefenen. Diok scoorde echter tegen, maar via een penalty-try en een conver sion van Wullems kwam Oemoe menoe snel terug tot 19-10. Scheidsrechter Mare Visser frus treerde de Middelburgers door veel te lankmoedig om te gaan met de overtredingen van de thuisploeg en tot overmaat van ramp zag hij bij twee aanvallen van Diok lichte overtredingen over het hoofd. Pas vijf minuten voor het einde stuurde Visser een speler van de thuisploeg voor tien minuten naar de sinbin. Tovaal-Hookers 2 63-0: Derde klasser Tovaal gaf direct vol gas. Na vijf minuten beukte Matthijs van der Werf zichzelf naar de ope- ningstry en door try's van debu tant Brendan Richards, Giel Edam en Pim Abbink en drie con versions van Ray Blackburn was het bonuspunt binnen het half uur al binnen en leidde Tovaal met 26-0. Vlak voor rust drukte Giel Edam nog een try. Aan het begin van de tweede helft zette aanvoerder Jan Otte het tryfestival voort: 36-0. Trainer Brian Hendry wisselde een groot aantal spelers, maar alle wisselin gen deden niets af aan het over wicht van Tovaal. Het werd nog 63-0. Mannen. Forza-Triade/VCT 2 3-1 (25-18 25-21 18-25 25-7): De Schouwse mannen verspeelden een duur punt. Dat was te wijten aan non chalant en slordig spel in de der de set. De thuisploeg bleef daarin passend in gebreke en zakte men taal collectief door de ondergrens. Ook in de eerste twee sets speel de Forza niet overtuigend. Door goede met slechte momenten af te wisselen, kon Triade geruime tijd aanhaken. Na een donder preek van coach Tony van Breda walste Forza in de laatste set over de tegenstander heen. VCN-Mytilus 3-1 (25-16 25-23 19-25 25-19): Mytilus was met slechts zes man vertrokken en be taalde daar aan het eind van de vierde set de tol voor. Moegestre den haakte de ploeg af, nadat tot het zestiende punt gelijk op was gehouden. BOK-De Sterre 1-3 (25-20 23-25 16-25 9-25): De ploeg uit Kapelle koesterde twee sets lang hoop op een nieuwe zege, maar na de nip te nederlaag in de tweede set kan telde het duel in het voordeel van De Sterre. De bezoekers kregen steeds meer grip op Arvid Meijer en speelden zelf na vijf nederla gen op rij met toenemend vertrou wen. Dat leidde tot nog eens twee ruime setzeges voor De Sterre. Gepidae-AVC'87 0-4 (20-25 20-25 25-2716-25): Een vooral goed blok kerend en sterk verdedigend AVC'87 had met uitzondering van in de derde set steeds het ini tiatief. Na winst in de eerste twee sets leidde gemakzucht tot onno- dige fouten. In een enerverende slotfase wikkelde AVC'87 toch af naar winst, waarna de vierde set een fluitje van een cent was. Vrouwen. Particolare-BOK 3-1 (25-23 25-22 19-25 25-20): Volleyballend was BOK niks minder dan de num mer vier, maar opnieuw bleken in drie van de vier sets korte fases waarin BOK een mix van fouten maakte beslissend. De thuisploeg profiteerde en sloeg op die mo menten een gaatje dat niet meer kon worden gedicht. In de derde set waren de rollen omgedraaid. BOK keerde met een zuur gevoel huiswaarts, omdat het slechts vier punten minder totaliseerde. Forza-WIK/Univé 3-2 (25-16 25-17 21-25 21-2515-12): Een belang rijke zege voor de vrouwen van Forza tegen een concurrent onder in. Forza kwam sterk uit de start blokken. Willemijn Verkamman serveerde prima en bezorgde de gasten passend veel problemen. Kleine foutjes kostten Forza de derde set. In het vierde bedrijf leidde irritatie over arbitrale be slissingen tot verlies. In de laatste set stelde de Schouwse ploeg orde op zaken. Zuvo-WS'92 3-1 (25-17 25-20 26-24 22-25): Zonder Michelle Muller (geblesseerd) en Marjet Struijk (ziek) miste WS'92 aan- valskracht. VVS'92 herstelde zich na een slechte eerste set en nam in de resterende sets steeds een voorsprong. Die werd in de twee de en derde set door een goede serviceserie van de boven zichzelf uitgroeiende thuisploeg tenietge daan. In de laatste set redde het Vlissingse team de eer. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 Bastiaan Rijk, korfballer bij Blauw Wit, wil schieten, maar wordt goed verdedigd door Togo-speler Corné van Rooijen. foto Johan van der Heijden Scores Seolto: Mayella Kuizlnga en Pepijn Koppejan 3, Mariëlle Francke, Lieve Middelhoek en Mick Goedege- buur 2, Rowena de Pagter, Ralf Dour- lein en Wouter Harthoorn 1. Danny Hoogstraate en Niek van Die- men 3, Kirsten Verschuure en Ivo Flip- se 2, Lienke Vet en Bastiaan Rijk 1. Scores Togo: Anouk Hazelaar, André Goossens en Dennis Boelman 3, Mij- ke Tahapary en Corné van Rooijen 2, Sharona van Belzen en Marten Poste- ma 1. LEIDEN - De rugbyers van Oemoe menoe maakten het Diok zaterdag knap lastig, maar gingen uiteinde lijk met een geflatteerde 31-1 O-ne derlaag terug naar Middelburg. Bij rust keek de Walcherse ereklasser tegen een 14-3-achterstand aan. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van Mytilus incasseerden zaterdag de achtste nederlaag op rij en zagen het winnende VCN 2 aan de staart van de ranglijst naderen. Ook de mannen van Forza lieten, ondanks de 3-1-overwinning, een veer. 90 De volleybalsters van BOK verloren zaterdag met 3-1 van Particolare, maar maakten bijna net zo veel punten als de tegenstandsters: 94 om 90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63