Jeugdig Delta Sport wordt overmoedig 2 42 SPORT ZAALKORFBAL TTC Middelburg start met winst Arnemuidse koploper in overgangsklasse heeft nog twee punten voorsprong op Tweemaal Zes, met drie rondes te gaan. Hoewel de eerste twintig minu ten van het duel voor Delta Sport waren, leek het er in de tweede helft steeds meer op dat er niets te halen viel voor de thuisploeg. Tien minuten voor rust kwam Hellas 3 voor het eerst op voor sprong en de ploeg breidde deze gestaag uit. Op den duur was het verschil zes punten. Met de steun van het altijd fanatieke publiek keerde het Zierikzeese team het tij. Op een gegeven moment kwa men de blauw-witten zelfs met 27-26 voor. „Toen hadden we er overheen moeten gaan", vond Jan sen. Het tegenovergestelde gebeurde. Drie minuten voor tijd keek Delta Sport niet alleen tegen een 28-27-achterstand aan, maar mocht ook Kevin Meulmeester in rukken met een tijdstraf van twee minuten. „Dat was het breekpunt in de wedstrijd", meende Jansen. Tim Vleeshouwer was het eens met zijn coach. „We wilden te graag. Op den duur dachten we dat we alles konden en werden we overmoedig. Elk schot ging erin, dus toen probeerden we ook van tien meter te schieten. Daardoor gingen we kansen mis sen en leden we balverlies." De routine gaf volgens Jansen de doorslag. „Hellas 3 heeft zoveel er varing. En wij hebben een jonge ploeg. Zij weten op de goede mo menten hun vrije mensen rond de cirkel te vinden en slaan direct toe. Ook de manier waarop ze de wedstrijd uitspelen, is erg knap. Wij handballen anders en waren soms wat slordig. Als ploeg doen we niet voor ze onder, maar Hel las 3 bezit twee of drie klassespe lers die het verschil maken." Vleeshouwer besefte dat Delta Sport goede zaken had kunnen doen op de ranglijst. „Als je naar het linkerrijtje wil, moet je dit soort wedstrijden winnen. Ik kijk persoonlijk altijd omhoog. We hebben meer kwaliteit dan de ploegen die onder ons staan. Als je ziet hoe we spelen, hoeven we ons daarom ook geen zorgen te maken." Aan het begin van het seizoen wa ren er twijfels over de vernieuw de aanpak van de Zierikzeese handbalvereniging. Er werd inge zet op de jeugd en enkele gerouti neerde spelers werden overgehe veld naar het tweede. Hoewel Del ta Sport nog niet veilig is in de strijd om degradatie, doet de ploeg verdienstelijk mee in de middenmoot. „De bovenste vier ploegen zijn toch net wat beter", stelde Jansen. „Maar voor de mees te andere doen we niet onder", vulde Vleeshouwer zijn coach aan. „Ik denk dat niemand bin nen de club nog twijfelt over ons kunnen." VLISSINGEN - De strijd om de titel in de overgangsklasse C is weer spannend. De korfballers van TOP Arnemuiden verloren thuis van Rust Roest, een ploeg die de Walchenaren nimmer ligt. Het werd 26-27. Ook Tjoba, de num mer twee in de overgangsklasse D, leed een nederlaag. TOP-Rust Roest 26-27: TOP had een magere start, maar nam in de fase voor rust het initiatief over. Opeens liep het wel, waardoor het na dertig minuten 16-13 stond. De Arnemuidse koploper begon vervolgens ook slecht aan de twee de helft. De Eindhovense oppo nent kwam langszij en liep uit naar 17-21. De thuisploeg knokte zich nog wel terug, maar kwam net tekort. Het team miste in de hele wedstrijd te veel kansen. De voorsprong van TOP op num mer twee Tweemaal Zes is nog wel twee punten, met nog drie speelrondes te gaan. In de voor laatste speelronde komt Twee maal Zes naar Arnemuiden. Odik-Tjoba 25-23: Zonder de vas te krachten Esmee Walraven (wintersport) en Niels Westmaas (ziek) miste Tjoba automatismen. „Het liep allemaal wat stroperig", zei coach Jouri van den Broeke. In de laatste tien minuten kwam zijn ploeg droog te liggen, waar door de voorsprong van vier pun ten verloren ging. Odik ging erop en erover. Valto-Swift 19-13: In het eerste kwartier (4-6) leek de nederlaag tegen KCR nawerking te hebben, maar eersteklasser Swift stortte daarna als een kaartenhuis in el kaar. „Een totale offday", vatte coach Dennis Plantinga het duel samen. Te veel spelers bleven on der hun niveau, waardoor het voornemen om KCR zolang mo gelijk onder druk te houden geen lang leven beschoren was. Scores Swift: Joren Gillissen 3, Mirel- la Pouwer, Kris Huisman, Dylan Gillis sen en Lennart Hoogenboom 2, Aisja Zuidweg en Eefje van den Berg 1. Fortis-ODO 19-17: Fortis rendeer de goed onder de druk van het 'moeten winnen'. Met een hoog baltempo gaf het Souburgse team goed tegengas tegen het sterke Maaslandse vrouwenkwartet (goed voor tien doelpunten). De voorsprong van vijf punten slonk na rust, maar het was voldoende om de punten in eigen huis te houden. Fortis is nu zo goed als veilig. Ondo-Kinderdijk 19-22: Ondo liet zich voor rust (6-12) opjagen door Kinderdijk, waarvan de punt- spelers nauwelijks af te stoppen waren. In de tweede helft nader den de Middelburgers tot op drie punten, maar het was niet genoeg om de bezoekers aan het wanke len te krijgen. Zaamslag-Stormvogels 15-16: Stormvogels, de koploper in de derde klasse, kwam met de schrik vrij. Na een solide eerste helft (6-10) leek er geen vuiltje aan de lucht, totdat Zaamslag het op de heupen kreeg in het laatste kwar tier. De ruime voorsprong van de Westkapellenaars slonk tot een puntje. De late treffer van Jona than Koets stelde de overwinning zeker. Atlas-KVK 9-15: Een flegmatiek Atlas moest al vroeg in de wed strijd lossen. KVK was feller. Na rust (4-8) was het wachten op de genadeklap van de Kapellenaren, die alle acht op het scoreformu lier kwamen. Eén punt achter Stormvogels blijft KVK volop in de race om de titel. Seolto-DSO 15-13: De tactiek van MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn het sei zoen in de landelijke tweede divi sie begonnen met een 6-4-over- winning op Scylla 4. Scylla 4-TTC Middelburg 4-6: De eerste zege is binnen voor het vlaggenschip van de Middelburg se club. In Leiden werd met het kleinst mogelijke verschil gewon nen van het vierde team van Scyl la. Peter van Iwaarden en Sören de Witte waren met twee over winningen de gevierde mannen bij de Zeeuwse ploeg, die tijdens de najaarscompetitie nog uit kwam in de eerste divisie. Alexandria'66-TTC Middelburg 2 9-1: Ook het tweede team van de Middelburgse tafeltennisclub komt in de voorjaarscompetitie uit op landelijk niveau, in de der de divisie. In de eerste speelronde werd ruim verloren van Alexandria'66. Enkel Thomas Groenewoud won een partij. Voorsprong TOP slinkt na verlies Een aanval van Delta Sport in het thuisduel met Hellas 3. foto Dirk-Jan Cjeltema door Len Wolters ZIERIKZEE - Balende gezichten bij hoofdklasser Delta Sport. De Zierik- zeese handballers vochten zich gis teren na een 26-20-achterstand te rug in de wedstrijd, maar trokken uiteindelijk toch aan het kortste eind. „Ik had graag nog gelijkge speeld", vertelde Delta Sport-trai- ner John Jansen na de 30-28-neder- laag. „We zijn nog niet veilig, dus kunnen de punten goed gebrui ken." Scores Delta Sport: Jordy Niemans 7, Koen de Bruijn en Tim Vleeshouwer 5, Thijs van Splunder 4, Kevin Meul meester 3, Ruben Bos en Martijn Ra- via 2. door JaapJan Ritsema Scores TOP: Anita de Ridder 6, Corné Bezemer, Jurgen Janse en Jeanine Ma rijs 4, Petra van Belzen en Remco Be zemer 3, Emmelie Bouwens en Jur- riaan Bouwens 1. Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Dirk-Jan Westmaas 5, Robin Harinck 4, Sharon Coedegebure 3, Anoek Braam en Patrick de Bruine 2, Manon Braam 1. Het verschil tussen TOP Arnemuiden en Tweemaal Zes was vijf punten. Na een gelijkspel en een nederlaag leid den de Walcherse korfballers met een marge van nog maar twee punten. Scores Fortis: Remco Crucq 7, Rens van den Driest en Justin Koppejan 4, Joyce Schoonaard 2, Kim Baas en Tim- me Provoost 1 Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse 4, Dennis Witte 3, Annemieke Toerse en Thomas Mesu 2, Linda Bur ger 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 7, Arjen Schoe 5, Angela Matthijsse 3, Kristiaan Gabrielse 1. Scores Atlas: Thomas Mesu 3, Evi Ovaa en Tim Dibala 2, Irina Trijillo en Johnny Forrer 1. Scores KVK: Tonia Verdonk en Sander Slabbekoorn 3, Saskia Nieuwdorp, Yvonne Joziasse en Lennard Volkers 2, Nicole Bostelaar, Bart Nieuwenhuijse en Anco Schreu- der 1. Forza-volleybalster Louise Vleugel smasht de bal in de wedstrijd tegen WIK/Univé. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62