iP *■■•-•■■■ Hoek oogst weer lof, maar geen punten SPORT 39 ^oine Voetbalsters van Oostkapelle doen zichzelf tekort Matthew Lentink helpt Aruba naar eindstrijd Jro VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal gingen Oostkapelle en Smerdiek onder uit. SVS was met 2-0 te sterk voor Oostkapelle en Ter Leede 2 won met 1-0 van de ploeg uit Sint-Maartensdijk. Oostkapelle-SVS 0-2: De thuis ploeg was beter, maar schoot zich zelf in de voet door verdedigende fouten. Voor rust werd dit twee keer afgestraft. Oostkapelle voet balde goed en creëerde voldoende mogelijkheden, alleen een doel punt viel er niet. „Als je onderin staat heb je geen geluk. Ik heb er het volste vertrouwen in dat het kwartje een keer de goede kant oprolt", aldus trainer Ilona Stout- hamer. Ter Leede 2-Smerdiek 1-0: De for matie van Servaas Brouwer haal de niet het gewenste niveau en ging met nul punten naar huis. „We maakten te veel fouten en we waren telkens een stapje te lat. Het was matig en na rust strafte Ter Leede 2 een fout van ons kei hard af', zei Brouwer na afloop. PARAMARIBO - Matthew Lentink had een groot aandeel in de zege van Aruba op Curasao in de AB- CS Cup. In de penaltyserie keerde de doelman van Kloetinge één strafschop. Dat bleek genoeg voor de winst. Lentink speelde de volle negentig minuten in het treffen tussen zijn geboorteland Aruba en Curasao. Het duel eindigde in een o-o-ge- lijkspel. Strafschoppen moesten uitwijzen wie naar de finale mocht. Bij 4-3 stopte Lentink een strafschop. Raymond Baten zorg de voor de beslissing door de ne gende penalty binnen te schieten. Aruba en Suriname gaan uitma ken welk land zich de winnaar van de ABCS cup 2015 mag noe men. Trainer Kenny Verhoene trok na afloop van de strijd met Baren drecht dezelfde conclusie als na de thuiswedstrijd: „Er had meer in gezeten", zei hij. Het is het ge voel dat iedereen bij Hoek ook na het duel met koploper Kozakken Boys (2-0-nederlaag) al had. De ploeg werd ook dit keer geprezen om het voetballend vermogen, maar ook in Hoek weet men: voet bal is geen jurysport. Verhoene: „Het gaat in wedstrijden tegen ploegen als Barendrecht en Kozak ken Boys om de details. Daarom speel je in de topklasse. En dat is ook de uitdaging voor mij als trai ner. Want als trainer ben je er om de spelers te helpen om fouten te voorkomen." De Belgische hoofdcoach doelde onder meer op de eerste tegentref fer, een kwartier voor rust. De 29 minuten daarvoor was Hoek erin geslaagd om Barendrecht met goed voetbal de wil op te leggen. Dat resulteerde in een aantal kan sen, maar geen doelpunten. De thuisploeg liet de Zeeuwse storm razen alsof het een briesje was en sloeg in de dertigtse minuut toe via Jeffrey Aarts. Joey Jongman mikte vanuit een hoekschop op het hoofd van de centrale verdedi ger, die zijn seizoenstotaal met zijn hoofd - en via de voeten van Giovanni Siereveld - naar zes tref fers tilde. „Wij dekken altijd in de zone", verklaarde Kuzmicki na af loop. „Maar dit keer stonden we met drie man te kijken, terwijl hij in kwam lopen vanaf de rand van het strafschopgebied en de bal binnen kon koppen." „We hebben vaak op dat soort si tuaties getraind", wilde Verhoene niets van toeval weten. „Maar van uit de spelersgroep kwamen daar vaak klachten over. Dat het te lang duurde terwijl het koud was, of regende. Mede daarom hebben we er nu al twee of drie weken niet op getraind. Maar dit mo ment toonde voor mij wel aan dat we op dit soort momenten moe ten blijven trainen." Na de eerste tegentreffer deelde Barendrecht drie minuten na rust de tweede dreun uit via Daniel Esajas, die wegdraaide bij Gert-Jan van Leiden en raak- schoot (2-0). Een kleine tien mi nuten later was Van Leiden op nieuw even de Hoekse kop van Jut, toen hij een strafschop veroor zaakte. Aarts schoot echter hui zenhoog over het doel van Jordi de Jonghe. Vijf minuten voor tijd maakte invaller Guillaume Clin- KARAKTERISTIEK ckemaillie geen fout vanaf elf me ter: 2-1. Dat uiteindelijk niet de 2-2, maar de 3-1 viel via een af standsschot van Yorik van Dee len, werd qua importantie achter af niet hoog ingeschaald. „We mis ten over de hele wedstrijd gezien de over-mijn- lijk-mentaliteit", merkte Kuzmicki op. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 Schuit winst waard -*.v V^AOï?- - v w. ,'r.F> Matchwinnaar Mark Schuit wordt na afloop van het gewonnen duel met Smitshoek (1-0) gefeliciteerd door zijn ploeggenoten Ruben Hollemans (links) en Michel Maaskant (rechts). Schuit was in blessuretijd gewisseld voor Urvin van Hekelen, foto Johan van der Heijden door Mitchell Minnaard BARENDRECHT - „Dit was een goe de repetitie voor de wedstrijd van volgende week tegen Ajax", klonk Hoek-verdediger Mateusz Kuz- micki zaterdag strijdvaardig na de 3-1-nederlaag tegen Barendrecht. „We hebben de hele wedstrijd niet onder gedaan voor Barendrecht, maar we waren bij bepaalde mo mentjes niet scherp genoeg. Die momentjes straften zij goed af', vatte de Belg het duel samen. Barendrecht - Hoek 3-1 (1-0). 30. Jeffrey Aarts 1 -0,48. Daniel Esajas 2-0, 85. Guillaume Clinckemaillie (strafschop) 2-1, 90+2. Yorik van Deelen 3-1. Scheidsrechter S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Ge le kaarten: Ivan Almeida, Christian Opschoor, Danny Monster, Patrick Stolk (Barendrecht). Mattis Per- soons, Gert-Jan van Leiden (Hoek). Aantal toeschouwers: 720. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Mateusz Kuzmicki, Giovan ni Siereveld, Thomas van den Hou ten (59. Thomas van Renterg- hem); Gert-Jan van Leiden, Mattis Persoons, Reguillo Vandepitte; Ibrahim Eryürük (71. Guillaume Clinckemaillie), Kyle Doesburg (59. Birgen Martens), Nick de Groote.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61