De Maaspoort is de Baskensburg niet 66 Wij zijn realistisch. En ik weet zeker dat we in de eredivisie blijven 38 SPORT HOOFDKLASSE ZATERDAG Kloetinge start het nieuwe jaar met een krappe overwinning op concurrent Smitshoek (1 -0). Ik hoop voor vrijdag weer op een mannetje of achthonderd in de Baskensburg Aan het aantal toeschouwers kon het dus niet liggen, maar toch lie ten de Vlissingse zaalvoetballers, die gewend zijn voor minimaal het dubbele aantal mensen te spe len, zich in het begin van de wed strijd overrompelen. Na vijf minu ten keek de ploeg al tegen een 2-o-achterstand aan. Pas na tien minuten stelde Groene Ster daar wat kansen tegenover, maar tot scoren kwam het nog niet. Coach Hicham Benhammou wond zich toen al enige tijd op langs de kant en vond het na twaalf minuten tijd voor een ti- me-out. In woord en gebaar maak te hij duidelijk wat er aan schort te. „Ik was boos omdat we ons niet aan de afspraken hielden", zou hij later uitleggen. „Natuur lijk is het een geroutineerde tegen stander en staan ze niet voor niks aan kop, maar dat wil niet zeggen dat je je afspraken niet na hoeft te komen." De donderspeech leek zijn vruch ten af te werpen. In de dertiende minuut mocht specialist Len Eversdijk aanleggen voor een tien- metertrap na een overtreding van de Hommel-keeper. Eversdijk be wees zijn kunnen en schoot de 2-1 binnen. Helaas voor de Vlissin- gers brachten de Hommel-inter nationals Adil Zouthane en Omar Nejjari binnen een minuut de stand op 4-1. Kort daarna kreeg Eversdijk een tweede kans van tien meter. De 4-2 kwam er ech ter niet, want de bal verdween via de binnenkant van de paal over de zijlijn. Toch was het een sig naal voor Groene Ster dat er meer mogelijk was. Er kwamen kansen en in de slotminuten van de eer ste helft zette Groene Ster de kop loper van de eredivisie flink on der druk. Dat resulteerde in de 4-2 van Sa- lim Sandee, op aangeven van Josi- mar Pattinama. Diezelfde Pattina- ma schoot kort daarna net naast en even later werd een poging van Abdoe Abdenbi gered door jong-Oranje keeper Coen Burg. Het was diezelfde keeper die daar na een corner van Salim Ben Sel- De zaalvoetballers van Groe ne Ster Vlissingen verloren zaterdag kansloos van kop loper FCK/De Hommel: 9-4 lam verkeerd beoordeelde en de bal over de doellijn werkte. Hier door kwam de 4-3-ruststand op het bord en leek er zelfs een kans om te stunten in de Maaspoort. Zover kwam het echter niet. FCK/De Hommel vergrootte in de 22e minuut uit een hoge cor ner de 5-3. Een mooie volley van de ongedekte Samir Makhoukhi belandde achter keeper Tim Blind. Een doelpunt van Groene Ster werd even later afgekeurd om dat er volgens scheidsrechter Len- ting een overtreding aan vooraf gegaan was. De wedstrijd golfde daarna op en neer en ook de be zoekers kregen kansen. Toch liep de thuisploeg, na een paar goede reddingen van Blind, uit naar 7-3, door Makhoukhi en Hafid Chara- di. Pas toen kon Josimar Pattina ma wat terug doen en bij de twee de paal een strakke voorzet bin- nentikken: 7-4. Een time-out en een keeperswis sel leverden voor Groene Ster niet het gehoopte effect op. Karim Ben Sellam ging als keeper mee tot op de achterlijn, maar Tevik Ceyar en nog een keer Zouthane bepaalden de eindstand op 9-4. Met vier internationals in de ploeg bleek De Hommel toch te sterk voor Groene Ster. De Vlis singse ploeg die juist zijn drie in ternationals zag vertrekken en de vrijgekomen plaatsen opvulde met jongens uit de eigen jeugd. „De jongens presteren naar ver mogen", verklaarde coach Ben hammou. „Wij zijn realistisch. En ik weet zeker dat we in de eredivi sie blijven." Volgens Len Eversdijk was het een ingecalculeerd verlies. „Maar die 9-4 is wel wat geflatteerd", zei hij voor hij in de bus naar huis stapte. „Volgende week is belang rijker. Dan spelen we thuis tegen Veerhuis. Daar moeten we win nen. Dat is een zespuntenwed- strijd. Daarom hoop ik voor vrij dag weer op een mannetje of acht honderd in de Baskensburg." KLOETINGE - Mark Schuit raakte de laatste trainingen van Kloetin ge geen pepernoot, zei zijn trai ner Diederik Hiensch. De aanval ler uit Wolphaartsdijk beaamde dat volmondig. „Het was beneden alle peil." Maar één bevlieging van hem volstond zaterdag tegen Smitshoek voor een dure overwin ning. Kloetinge heeft nu een gat van zes punten met de directe de gradatieplaatsen. Schuit leek tegen Smitshoek aan vankelijk de lijn van de trainin gen door te trekken. De bal gleed onder zijn voet door, hij leed bal verlies en zijn dribbels - zijn kracht - kwamen ook niet uit de verf. Tot de 43e minuut. Vanaf de zijlijn zette hij een rush in. „Er lag ruimte." Hij passeerde drie man en schoof de bal alleen voor de keeper met links laag binnen: 1-0. Schuit: „Het lukte de laatste twee KARAKTERISTIEK weken niet op de training. Ik had er elke keer zin in om te trainen, maar eenmaal op het veld liepen de acties gewoon niet. Niet leuk natuurlijk, maar ik lig er niet wak ker van. Ik weet dat het in één keer kan omslaan." Hiensch: „Ty pisch Mark. Hij zei vooraf al tegen me: let nou maar op, trainer. En Schuit gaf kort voor rust plots thuis. Zijn treffer riep herinnerin gen op aan zijn doelpunt tegen Hoek, twee jaar geleden. Ook toen won Kloetinge zijn eerste ja- nuari-duel na de winterstop met 1-0. Ook toen was Schuit match winnaar. En ook toen deed hij dat met een slalom vanaf de rechter kant naar binnen. Verschil: tegen Hoek krulde hij de bal met links in de kruising. De oogst was niettemin hetzelf de: drie punten. Drie broodnodi ge punten. Doordat de concurren ten SHO en Spijkenisse ook won nen, was de winst niet maximaal. Maar Kloetinge pakte de draad van voor de winterstop wel op. Dat gebeurde niet met spranke lend voetbal, integendeel, maar de grasmat gaf daarvoor ook geen aanleiding. Kloetinge speelde vooral op safe. Achterin werd vastgehouden aan een tweemanmeersituatie, waar door op het middenveld en voor in te weinig menskracht over bleef. Tot het slotoffensief kwam Kloetinge ook geen moment in de problemen. Alleen de hoek schoppen en vrije trappen waren dreigend, maar werden niet ge vaarlijk. Na de pauze kreeg Kloetinge een dot van mogelijkheid op 2-0. Julius Bliek kwam oog in oog met de keeper, maar zijn inzet werd gekeerd. Smitshoek verscheen in de slotfase een aantal keren ge vaarlijk voor het Kloetinge-doel, maar de luchtmacht (Michel Maaskant/Ruben Hollemans) en doelman Jaco van der Schee ga ven geen krimp. Daarmee toonde Kloetinge aan dat het de turbulente winterstop goed verteerd had. Het aangekon digde vertrek van Hiensch had wel zijn sporen nagelaten. In het wedstrijdbulletin kreeg het be stuur een veeg uit de pan van oud-voorzitter Paul Dekker. „Dit had volgens mij anders gekund", schreef hij. „Nadien hulde het be stuur zich in nevelen hetgeen niet bijdraagt tot vertrouwen bij de leden." Mark Schuit vertelde dat de spe lersgroep ook moeite had met 'de manier waarop'. „Dat hebben we ook besproken met het bestuur en uitgesproken. Diederik zal er alles aan doen om dit seizoen mooi af te sluiten en wij zullen dat ook voor hem doen. Ik hoop dat anderen hem aan het einde van het seizoen ook een mooi af scheid willen geven. Dat heeft hij wel verdiend." Hiensch startte zijn afscheidstour- nee zaterdag met een smetje. Na een uur kreeg hij rood van scheidsrechter Ifrandi, omdat hij in woord en gebaar fel reageerde op het wegwuiven van een over treding op Mark Schuit. Op ad vies van zijn assistent oordeelde Ifrandi daarna dat het wel een overtreding was, maar toen had Hiensch al rood gekregen. Niet de eerste in zijn trainerscarrière. Ik had er elke keer zin in om te trainen, maar de acties liepen niet Len Eversdijk Hicham Benhammou door Willem Adriaansens DEN BOSCH - Voor slechts tweehon derd toeschouwers begonnen de zaalvoetballers van Groene Ster za terdagavond in de Bossche Maas poort aan het uitduel met koplo per FCK/De Hommel (9-4-verlies). „Normaal zitten er hier zo'n vier- tot vijfhonderd", verklaarde Hom mel-coach Piet Gabriels. FCK/Hommel 14 11 1 2 34 69 - 30 FC Eindhoven 14 9 3 2 30 77 - 44 AORC/Lebo 14 8 3 3 27 67 - 45 't Knooppunt 13 8 1 4 25 49 - 36 TPP 14 7 0 7 21 51 - 52 FC Mariene 15 6 3 6 21 54 - 51 Hovocubo 14 5 4 5 19 46 - 45 Groene Ster 14 3 5 6 14 54 - 73 ZW Eindhoven 12 2 4 6 10 38 - 42 LZV/Kuypers 15 1 4 10 7 27 - 57 HV/Veerhuys 13 1 2 10 5 18 - 75 Bevlieging Mark door Rudy Boogert UITSLAGEN Eredivisie: FCK De Hommel-Groene Ster Vlis singen 9-4, LZV Kuypers Hair&Wel-Hovocubo 1-4, HV/Veerhuys-FC Eindhoven 2-9, TPP-FC Mariene 4-3. Kloetinge-Smitshoek 1-0 (1-0). 43. Mark Schuit 1-0. Scheidsrech ter: S. Ifrandi (Waddinxveen). Ro de kaart: 62. Diederik Hiensch (trainer Kloetinge). Gele kaart: Ur- vin van Hekelen (reserve Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Ru ben Hollemans, Julius Bliek; Rem- co van Tiggele, Aart Veldhof; Mark Schuit (90+2. Urvin van Hekelen), Daan Esser, Roy Mulder (83. Alex Jobse); Yves Nyemb. 'Diederik Hiensch voor zevende keer weggestuurd'. Lees erover op het web- log RudeStats via ww.pzc.nl/rudestats Mark Schuit Programma. Vrijdag, 20.30 uur: AORC/Lebo Vastgoed-TPP, Hovocubo-FCK/De Hommel, 21.30 uur: FC Marlene-LZV/Kuypers Hair&Wel, Groene Ster -HV/Veerhuys, ZW Eindhoven-'t Knooppunt. Guillaume Clinckemaillie (rechts) probeert Barendrecht-doelman Marc van Splunter van de bal te houden, foto Herman Dingier/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60