Vondst auto vermist viertal is toevalstreffer effeweg.nl O IN HET NIEUWS 5 zaak-Mahler alsnog gelegd. „Ik ben hartstikke blij voor de fa milie, vooral voor de oude vader van Jos", zegt Jan Rutjes, de in middels gepensioneerde leider van het rechercheteam dat des tijds maanden de vermissing on derzocht. „Tegelijkertijd verrast het me dat de auto bij het Loo- veer bij Huissen is gevonden. Die plek ligt niet op de route van Arn hem naar Doornenburg. Ze moe ten er bewust naartoe gereden zijn. Waarom?" Er is nog een reden waarom Rut jes verbaasd is. „We hebben de ri vier destijds intensief met sonar- apparatuur afgespeurd. Oók bij het Looveer." Het zoeken is altijd doorgegaan, weet de oud-politie man. Ook toen het rechercheteam in 1999 werd ontbonden. Telkens als er weer een verse tip binnen kwam, werd met sonarapparatuur en duikers gezocht. Hoe kan het dat de blauwe Datsun bij eerdere zoekacties niet is gevonden? Een berger van Van Amerongen die za terdagmiddag de auto op de kant getakeld ziet worden, zegt: „De ri vier geeft, de rivier neemt." Met sonar kun je veel zien onder wa ter, maar niet alles. „De rivier is al tijd in beweging." Toch gaat Rut jes ervan uit dat de Datsun te wa ter is geraakt precies daar waar hij nu gevonden is. „Het is belangrijk om te weten of de stoffelijke res ten van alle vier de vermisten in het wrak zijn teruggevonden. Als dat zo is, kun je gevoeglijk uit gaan van een ongeluk." De veerpont van het Looveer ligt stil aan de Huissense zijde van de Nederrijn. Het gevaarte breekt de stroming en dat maakt het voor duikers gemakkelijker om kabels te bevestigen aan de auto waar naar meer dan zestien jaar is ge zocht. Als het wrak centimeter voor centimeter boven water wordt getakeld, weten politie en bergers deze zaterdagmiddag al dat het raak is. Dit is de blauwe Datsun waarmee Jos Mahler (30) uit het Betuwse Doornenburg in de koude nacht van 29 november 1998 verdween na een avondje ste vig stappen in Arnhem, samen met zijn Poolse vriendin Mayka (32) en hun Poolse vrienden Pa wel (23) en Robert(22). „Het voelt zo ongelofelijk dub bel", zegt Jo van Deelen, de zwa ger van Jos, een dag later namens de familie Mahler. „Aan de ene kant zijn we ontiegelijk verdrie tig. De wond ligt weer open, het voelt weer net als zestien jaar gele den. Tegelijkertijd ziet het ernaar uit dat Jos eindelijk weer in ons midden is, dat we het eindelijk een plek kunnen geven." Hoewel de familie daags na de ver missing al het gevoel had dat Jos niet meer leefde, was rouw nau welijks mogelijk, een uitvaart al helemaal niet. „De dood slijt, dit blijft", zei Dirk Mahler, de inmid dels 88-jarige vader van Jos, in 2008, tien jaar na de vermissing. Een politiewoordvoerster laat we ten dat waarschijnlijk binnen en kele dagen duidelijk wordt of de in de auto aangetroffen menselij ke resten toebehoren aan alle vier de vermisten. Van Deelen: „Dat zou het mooiste zijn. Wij hopen ook voor de nabestaanden in Po len dat zij nu rust krijgen." De vondst van de auto is een toe valstreffer. In verband met een an dere vermissingszaak ging de Stichting Signi Zoekhonden vori ge week zondag met speurhon den en sonarapparatuur het Loo veer op. Daarbij werden twee au to's gelokaliseerd. Toen de politie vrijdag een duiker inschakelde, werd duidelijk dat één van de voertuigen een oude auto was die op vier wielen op de rivierbodem stond, vrijwel intact. Pech: het nummerbord bleek inmiddels te zijn gewist uit de bestanden van de Rijksdienst voor het Wegver keer. Maar toen een alerte agent van de duiker vernam dat het ver moedelijk om een Datsun ging, werd het verband met de De Datsun werd in de Nederrrijn gevonden tijdens het onderzoek in een andere vermissingszaak Het zoeken is altijd doorgegaan, ook toen het rechercheteam eind 1999 werd ontbonden BOEK NU Ontdek de Zwitserse Alpen va €379 Schilderachtig Zwitserland €469 www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 WINTERSPECIALS! MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 door Harm Graat HUISSEN/DOORNENBURG - Na ruim zestien jaar is de auto van de ver miste Jos Mahler uit Doornenburg en zijn drie Poolse vrienden gevon den. Per toeval. De oplossing van een vermissingsmysterie komt plot seling in zicht. De Datsun van Jos Mahler wordt na zestien jaar boven water geta keld. foto Mare Pluim Ga mee met Effeweg.nl naar één van de indrukwekkende winterspecials in Zwitserland! U kunt unieke treinreizen maken door de natuur en brengt bezoeken aan steden als Bern, Luzern of Montreux! Kortom: ga mee en geniet van fantastische uitzichten, gezellige steden, prachtige natuur en imposante berglandschappen! 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 28 feb, 6,13 mrt, 3,17 apr, 30 okt Inclusief 7 overnachtingen in een 3* hotel 7x ontbijt en diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Highlights De steden Strasbourg, Montreux, Grachen, Bern /Treinrit Glacier Express /Treinrit Mont Blanc Express Treintje van Tasch naar Zermatt 3 treinreizen zeer voordelig bij te boeken! O 8 daagse busreis Vertrek: 21 feb, 13 mrt I Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ANVR *aey Inclusief 7 overnachtingen in een 3* hotel 7x ontbijtbuffet en diner Gevarieerd avondprogramma Treinreis Klosters - Tiefencastel Treinreis Andermatt - Disentis Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Highlights Ritje met de gondellift naar de top van de Klewenalp Treinreizen door het Grindelwald en het Berner Oberland De steden Bern en Luzern Vierwaldstattersee NU VANAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5