Coeree is blij met prijs in de Postcode Loterij SCHOUWEN-DUIVELAND 21 De gemeente Goeree-Overflakkee is in zijn nopjes met de 13,5 mil joen euro die zeven organisaties, waaronder Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer, hebben gekre gen van de Postcode Loterij. Het geld is bedoeld voor natuurher- stel in het Haringvliet. Dat heeft alles te maken met het besluit van Rijkswaterstaat om in 2018 de Haringvlietsluizen 'op een kier te zetten'. Dan mengt het zoete ri vierwater zich met het zoute van de zee en keert het getij terug op het Haringvliet. Natuurmonumenten heeft al la ten weten wat zij gaat doen met de 13,5 miljoen. Ze gaat mossel- banken herstellen, een visvriende- lijke sluis aanleggen, steur uitzet ten en de commerciële bevissing terugdringen. Natuurmonumen ten trekt ook zes miljoen uit voor het aankopen van 80 hectare grond aan de noordrand van Goe- ree. De reeds bestaande 100 hectare nieuwe natuur van de Korendijk- se Slikken wordt versterkt. Op de oostpunt van het eiland Tienge- meten wil Natuurmonumenten een afmeersteiger voor rondvaart boten en een aantal ligplaatsen voor de pleziervaart maken. Wet houder Piet Koningswoud van Goeree-Overflakkee verwacht 'een positieve impuls voor de loka le economie', vooral voor toeris me en recreatie. De bijdrage van de loterij kan het leefklimaat ver sterken. De wethouder denkt hierbij aan meer toegankelijke natuur, ont wikkelingen bij Expo Haringvliet, het verbinden van havens, natuur en dorpen. 'En in de toekomst mo gelijk zelfs een verbinding tussen het Haringvliet en de Grevelin gen.' Toneellessen in de krokusvakantie Dramadocente Connie Vis ser geeft in vervolg op het succes van de kerstvakantie in de krokusvakantie, maan dag 16 februari, toneelwork shops in De Putmeet Scha- rendijke. Vanaf 13 uur zijn er lessen voor kinderen van groep 1 t/m 3. Vanaf 15 uur voor kinderen van groep 4 t/m 8. Informatie: thea- ter-bijhetwater@gmail.com Dag van Landschap krijgt een vervolg De vorig jaar voor het eerst gehouden Dag van het Land schap in Burgh-Haamstede krijgt dit jaar een vervolg. De gemeente, die de dag be taalt, is tevreden over de sa menwerking met natuuror ganisaties. Het evenement trok 2000 belangstellenden. Dit jaar vindt de Dag plaats op Paaszaterdag, 4 april. Auto wijkt uit en botst tegen boom Een automobilist is zondag ochtend vroeg tegen een boom op de Postweg bij Le- wedorp gereden. De bestuur der raakte niet gewond. De man verklaarde dat hij moest uitwijken omdat een donkerkleurige auto hem met hoge snelheid inhaalde. De politie zoekt contact met de bestuurder van die auto. Aquarelleren leren bij Volksuniversiteit Bij voldoende deelnemers begint de Volksuniversiteit met een cursus aquarelle ren. Die is bedoeld voor be ginners en gevorderden. De cursus start vanmiddag in het MFC in Zierikzee. Meer info op 0118 - 634800 of op: www.volksuniversiteitzee- land.nl/creatief Christelijke film bij Jubilee Campaign De eilandelijke contactgroep Jubilee Campaign houdt vrij dag 6 februari om 19.30 uur de jaarlijkse filmavond. Ge draaid wordt Courageous: een getuigenisfilm over vier politiemannen met de roe ping: dienen en bescher men. De bioscoop is in het MFC Zierikzee. De entree bedraagt 2,50 euro. Man met hond schopt ambtenaar Een 33-jarige man uit Vlis- singen is zaterdagochtend aangehouden in de Pieter Poststraat, nadat hij een bui tengewoon opsporingsamb tenaar tot twee keer toe te gen het been had geschopt. De man werd boos omdat de beambte hem nadrukke lijk had verzocht zijn hond aan te lijnen. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 62 jaar geleden Corrie van der Maas uit Hilvarenbeek bezoekt elk jaar de herdenking in Ryan Boogerd was één van de schoolkinderen die zondagochtend gedich- Nieuwerkerk en legt dan steentjes op de graven van haar opa en oma. ten voorlas in de kerk van Ouwerkerk. MIDDELHARNIS - Een flinke lap toe gankelijke natuur erbij, een her start van de Expo Haringvliet en misschien, in de toekomst, aanleg van het Halskanaal: de verbinding van Haringvliet en Grevelingen. SCHARENDIJKE BURGH-HAAMSTEDE LEWEDORP ZIERIKZEE ZIERIKZEE VLISSINGEN Commissaris van de koning Han Polman (links) en Deltacommissaris Wim Kuijken leggen een krans bij het rampmonument, foto's Dirk-Jan Gjeltema .■•Uk'f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55