Ruden de Ridder wint jeugd-NK 46 SPORT Records voor topatletes Zeeuwse koploper kleineert hekkensluiter Capelle/De Terp, maar grijpt net naast wereldrecord. SLUISKIL - De driebanders van AEJ/Dallinga waren dit weekein de oppermachtig tegen hekken sluiter Capelle/De Terp: 8-o-zege en enorme verschillen in de on derlinge partijen. De andere Zeeuwse ploeg in de eredivisie, Ripa Recycling, zag de kans op een puntendeling in de slotfase in rook opgaan. AEJ/Dalling-Capelle/De Terp: 8-0. 'Bijna is niet helemaal' wordt wel eens plagerig gezegd. Daar was in het geval van het bijna-we reldrecord teammoyenne van AEJ/Dallinga geen sprake van. Ie dereen gunde het de thuisploeg en leefde tot de 24e beurt van Ed dy Merckx in zijn partij tegen Dan Breur intens mee. Die beurt was de sleutel tot een wereldre cord dat op 84 beurten voor 200 caramboles staat, ofwel 2.380 ge middeld. Maar helaas. Het record bleef in handen van Van Donge de Roo, het team waar toentertijd ook Dick Jaspers deel van uit maakte. Frédéric Caudron was gisteren in zeventien beurten klaar, Dick Jas pers in achttien en Jean Paul de Bruijn in 24. Merckx moest nog zes punten maken, maar miste zijn volgende punt en hierdoor de kans op het wereldrecord, op een haar. De thuisploeg had uiteindelijk 87 beurten nodig en dat is goed voor 2.298 gemiddeld. Teamcaptain Jan Kikken: „Jammer. Nou ja, zo is er naast de titel, de beker en de Euro pa Cup nóg iets om naar te stre ven." Van strijd was weinig sprake in Hotel Dallinga, maar van biljart op hoog niveau viel veel te genie ten. Vóór de pauze zetten Jaspers, zaterdag nog winnaar van de eer ste Grand Prix van het seizoen met 2.352 gemiddeld, en De Bruijn de toon. Jaspers won met 50-5 van Emilio Sciacca en De Bruijn liet Peter van Lieshout kansloos achter met 50-13. De Bruijn na afloop: „Ik heb goed ge speeld, veel moeilijke ballen ge maakt en mooie oplossingen ge vonden. Soms ook wel eens een AEJ/Dallinga was tegen Capelle/De Terp dicht bij het verbreken van het we reldrecord teammoyenne gemakkelijke laten liggen, maar over de hele partij was ik dik te vreden." Holland Mineraal-Ripa Recy cling 6-2: Waar Jens van Dam de laatste weken nog wel eens goed was voor partij winst, gaf hij giste ren een zeker schijnende overwin ning en daarmee een punt voor zijn team nog uit handen. Acht beurten lang stond hij op 47, maar hij kon de laatste drie niet gemaakt krijgen. Wesley de Jae ger kwam van 25-8 en 47-30 terug en won de partij met 47-50 in 43 beurten. „Ik kan niet met een voorsprong spelen", zei de jonge Sassenaar na afloop. „Ik begin lie ver met 10-0 achter dan dat ik start op voorsprong. Blijkbaar ben ik meer een achtervolger. Jammer voor het team, een punt was goed geweest voor ons." Goed misschien wel. Of het ook verdiend was, is iets anders. Met name omdat Ronny Daniels (50-25) en Dion Bergmans (50-31) wel erg duidelijk verloren. KARLSRUHE - Dafne Schippers en Sifan Hassan hebben dit weekein de de Nederlandse atletiek op de wereldkaart gezet. Beide Neder landse atletes maakten tijdens het indoorgala van Karlsruhe indruk met de beste mondiale tijden van dit jaar. Europees sprintkampioe ne Schippers verbeterde op de 60 meter haar persoonlijk record tot 7,12 seconden, Hassan verpulverde op de 1500 meter haar Nederland se record en won in 4.02,57. De Ridder deed dit onder meer door viermaal goud te winnen (100 en 200 meter vlinderslag, 200 meter vrije slag en 400 meter wisselslag). Ook veroverde hij zil ver op de 200 meter wisselslag en brons op de 100 meter vrije slag. Tijdens zijn gouden race op de 200 meter vrije slag verbeterde hij met een tijd van 1.56,93 ook nog eens het Zeeuws record voor zestienjarigen. Naast zijn individuele medailles won De Ridder, samen met zijn ploeggenoten Thijmen Visser, Noa Eversdijk en Pablo Mol, ook nog eens de bronzen plak op de vier keer 100 meter vrije slag. Ook hier sneuvelde een Zeeuws re cord, namelijk dat voor mannen onder zeventien jaar. Melle van Gemert pakte bij de junioren 2 verrassend de bronzen medaille op de 200 meter vlinderslag voor jongens. Bij de meisjes snelde Manon Aers- sens (DZK) met een persoonlijk record naar een zilveren plak op de 200 meter wisselslag. Nikita van den Ouden, eveneens van De Zeeuwse Kust, zwom zich op de 400 meter wisselslag bij de jeugd naar een zwaarbevochten bron zen medaille. Schweertman met vertrouwen naar NK Squasher Piëdro Schweert man heeft gisteren vertrou wen opgedaan voor het Ne derlands kampioenschap, dat eind deze week begint in Amsterdam. De uit Kou- dekerke afkomstige sporter won namelijk het Karteria Diest Open. In de finale was hij met 3-2 te sterk voor Til- burger Mare ter Sluis. Schweertman is de nummer 71 van de wereld. Hij is bij af wezigheid van Laurens Jan Anjema de favoriet op het NK. Judoka Riddersma zevende in België Judoka Sjors Riddersma is tijdens een sterk bezet toer nooi in het Belgische Visé als zevende geëindigd in de klasse -too kilo. De Middel burger won zijn eerste twee partijen, maar verloor daar na van de Fransman Maxi me Clement. In de herkan singen won Riddersma van de Fin Samuli Vittanen, maar verloor vervolgens van zijn landgenoot Michael Kor rel. Minderhoud vijfde in wereldbeker Hans Peter Minderhoud heeft zaterdag tijdens Jum ping Amsterdam flink wat punten voor de wereldbeker gescoord. De dressuurruiter die uit Westkapelle afkom stig is, eindigde met Glocks Flirt in de kür op muziek als vijfde. De wedstrijd werd ge wonnen door Charlotte Du- jardin met het in Burgh-Haamstede gefokte paard Valegro. Laurens van Lieren van Stal Hexagon uit Schore werd elfde. Derde zege voor Dinja van Liere Dressuuramazone Dinja van Liere blijft winnen op Jum ping Amsterdam. Na haar ze ges van donderdag met Hexagons Roumanda in de klasse tot 25 jaar en met Du- vals Capri Sonne in de Prix Saint George, won ze zater dag met Duvals Capri Sonne de kür op muziek in de klas se Intermediar I. De amazo ne uit Kapelle kwam uit op een score van 78,417 procent. Van Rijsselberghe houdt stand Windsurfer Dorian van Rijs selberghe heeft zaterdag de wereldbekerregatta van Miami op zijn naam geschre ven. De olympisch kam pioen in de klasse RS:X ein digde in de medalrace als zesde en hield in de eind stand Thomas Goyard ach ter zich. Lilian de Geus ver raste bij de vrouwen met zil ver. In de Laser-klasse moest Marit Bouwmeester genoegen nemen met brons. "1 7Ao|"/4 HfTlCP WESTDORPE - In de blubber van de Scheldesportcross IvlU 1 yj3t boekte Tim van den Broeke (nummer 53) zijn eerste se- ïh'1 2 VHtafMNrACC niorenzege. Hij bleef Maarten Harthoorn (Kapelle) ruim- UIUUUCl v-lU J J schoots voor in een tijd van 36 minuten. Grote afwezige was Erwin Harmes, die zich spaarde voor de halve mara thon van Cadzand. Bij de vrouwen won Monique Ver- schuure (nummer 158, rechts). Dat het terrein in West- dorpe er ontzettend modderig bij lag, ondervond ook stand-in tijdwaarnemer Wil Zwemer. Zijn auto moest met een 4x4 uit het slik getrokken worden, foto Peter Nicolai bijna record AEJ breekt door Joop van den Oudenhoven AMSTERDAM - Ruden de Ridder van De Zeeuwse Kust heeft tijdens de Nederlandse jeugd- en junioren kampioenschappen zwemmen in Amsterdam het algemeen klasse ment voor zwemmers van vijftien jaar gewonnen. DIEST VISÉ AMSTERDAM AMSTERDAM MIAMI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48