Novitas verliest niet Sheri Bos schenkt alleen de wedstrijd BC Vlissingen de zege SPORT 45 In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Al moest Novitas tot twee keer toe een achterstand (3-0 en 6-2) weg werken. Dat lukte, omdat de Zeeuws-Vlamingen steeds beter gingen spelen. „We zetten in die fase meer druk", zei de Hulsterse coach Erwin Bel. Dat resulteerde in een 10-10 stand bij rust. De tweede helft had volgens Bel wei nig met handbal te maken. „De scheidsrechter liet aan de kant van de Brabanders te veel toe en deelde pas in de slotfase een tijd- straf uit aan onze tegenstander. Toen was de wedstrijd gespeeld. Hij gaf Taxandria ook nog eens zes vrije worpen, waarvan onze keepster Cindy Duerinck er één stopte", uitte Bel zijn onvrede. No vitas geraakte na rust niet meer door de Brabantse verdediging. Scores Novitas: Patricia Bel 5, Patty van Kerckhoven, Caroline Burm, Yvon ne van Kerckhoven allen 3, Anne de Cooker 2. Mannen. Rowic-BC Vlissingen 63-47: In Dordrecht nam Rowic een 17-7-voorsprong. BC Vlissin gen herstelde zich knap, waar door de ruststand 33-32 werd. In het derde kwart werd er door beide teams weinig gescoord: 46-43. In het laatste kwart raakte BC Vlissingen steeds gefrustreer der, omdat aanvallend vrijwel niets meer lukte. Vrouwen. BC Vlissingen-Barons 70-68: BC Vlissingen had proble men met de fanatieke press van Barons. Door het vele balverlies liep de ploeg uit Breda uit naar 19-39. Vlak voor de rust halveerde de ploeg van coach Tom Joziasse het verschil tot 31-41. Na de pauze behield Barons een ruime voor sprong tot 44-59. BC Vlissingen gaf zich niet gewonnen en vocht zich terug tot 64-64. In de zinde rende slotfase scoorde Sheri Bos twee seconden voor tijd de win nende treffer: 70-68. Zege in badminton voor Terneuzen Via een ruime winst (7-1) bij De Sjuttul 2 hebben de badmintonners Terneuzen 1 nog een kleine kans op de ti tel in de derde klasse regio Zeeland. Silvia van Straten, Veerle Thalen, Stefan van de Velde en Paul van de Vijver stonden garant voor de Ter- neuzense winstpunten. Bij thuisploeg De Sjuttul 2 wa ren Johan van de Bruele en Johnny Jansen succesvol in het dubbel. In de vierde klas se zorgden winstpartijen van René Annard, Marjolein Willaert, Eddy van der Vee ken en Miriam de Maat er voor dat Den Ossaert 1 de competitie afsloot met een gelijkspel tegen Marathon 2. Groene Ster 2 verspeelt winst De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 lijken definitief af gehaakt in de strijd om de eerste plaats in de topklasse C. De Vlissingers stonden in het uitduel met DZV/ Biggel- aar en Zn. tot kort voor tijd met nog 4-5 voor, maar moesten in de slotseconden de gelijkmaker nog toestaan: 5-5. Remon de Vlieger, Okan Baskos en Thengelo Uranie bezorgden Groene Ster een 2-3-voorsprong bij de rust. Na de hervatting scoorde Uranie opnieuw voordat Mo hammed Alhajaji voor 4-5 zorgde. Ben Provoost in de achtervolging Ben Provoost gaat de slotron- de van de halve finale van het Nederlands damkam pioenschap in met een punt achterstand op koploper Maarten Linssen. Zaterdag middag bereikte de Zeeuw se damtopper in Huissen een gunstig eindspel in zijn partij tegen Linssen, maar meer dan een punt zat er niet in. Eerder had Provoost gelijkgespeeld tegen Pepijn van den Brink. Verstraten pakt titel in L1 paarden Angelique Verstraten sleep te gisteren in Nieuw- en Sint Joosland dankzij de be slissende onderdelen de Zeeuwse titel Li paarden in de wacht. De amazone uit Wolphaartsdijk stuurde de ruin Estoril VD naar 66,17 procent. Een gelijke score als de Zierikzeese Maartje Over- weel met Fanfaron SP. Ma- rijn van Kralingen (Kortge- ne) was met Esperit-Rose de beste van de paarden B. De voor de Biervlietse Ha- ringruiters uitkomende Bel gische Jasha van Landschoot eiste met Domina van den Groen Boomgaard de reser- vetitel op (68,83 procent). Suzanne Kleijwegt (Hein- kenszand) stuurde bij de po ny's Z2 grote maat Dano's Miracle naar de titel (66,83 procent). MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 Jessica Nijpjes in actie tijdens het Zeeuws kampioenschap dressuur, foto Lex de Meester door Aector Dooms TERNEUZEN - De handbalwedstrijd tussen Taxandria en Novitas eindig de gisteren in Oisterwijk in een slij tageslag. De ploeg uit Hulst verloor niet alleen met 20-16 het duel in de derde klasse, maar zag tijdens het verloop van de wedstrijd ook Carla Salles (hersenschudding) en topscorer Patricia Bel (beenblessu re) door te hard spel uitvallen. Handbalsters Novitas verlie zen niet alleen de wedstrijd, maar zien ook twee speel sters uitvallen VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen verloren afgelopen weekeinde van Rowic, doordat in het laatste kwart amper meer werd gescoord. De ploeg blijft daar door in de onderste regionen van de eerste divisie bivakkeren. Dank zij een sterke slotfase ontsnapten de Vlissingse vrouwen tegen Ba rons aan een nederlaag, waardoor zij de leiding in de tweede divisie behouden. Scores: Abdul Zombra 15, Dorde Ka radzic 10, Leander Both 7, Benjamin Steenbeek 5, Dennis de Paauw 5, Raylin Jimenez 3 en Amir Blokpoel 2. Scores: Sheri Bos 29, Charmey Koe mans 18, Lisa Kuiper 10, Romana de Ridder 6, Melanie Dolfing 4 en Elisa Kuipers 3. VLISSINGEN DEN BOSCH HUISSEN SCHIEDAM NIEUW- EN SINT JOOSLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47