Zaamslag snoept Spanning keert terug koploper bijna punt af na nederlaag TOP SPORT 43 Nederlaag van Oemoemenoe valt te hoog uit TTC Middelburg start met winst Diok-Oemoemenoe 31-10: De Lei- denaren, die in de laatste wed strijd van de reguliere competitie één try tekort kwamen om een plaats in de kampioenspoule vei lig te stellen, begonnen sterk en kwamen al snel op 7-0, maar de Middelburgers knokten zich snel daarna terug in de wedstrijd. Via een penalty-kick van Dicky Wullems werd het 7-3. Diok ver dubbelde nog voor rust de eigen score. Na rust ging Oemoemenoe snel op zoek naar de aansluitingstry. Brian Hendry, nog herstellende van een ribkwetsuur, kwam na tien minuten binnen de lijnen, waarna de Middelburgers nog meer druk op verdediging van Diok konden uitoefenen. Diok scoorde echter tegen, maar via een penalty-try en een conversion van Wullems kwam Oemoemenoe snel terug tot 19-10. Scheidsrechter Mare Visser frus treerde de Middelburgers door veel te lankmoedig om te gaan met de overtredingen van de thuis ploeg en tot overmaat van ramp zag hij bij twee aanvallen van Diok lichte overtredingen over het hoofd. Pas vijf minuten voor het einde stuurde Visser een speler van de thuisploeg voor tien minu ten naar de sinbin. Tovaal-Hookers 2 63-0: Derde klasser Tovaal gaf direct vol gas. Na vijf minuten beukte Matthijs van der Werf zichzelf naar de ope- ningstry en door try's van debu tant Brendan Richards, Giel Edam en Pim Abbink en drie conver sions van Ray Blackburn was het bonuspunt binnen het halfuur al binnen en leidde Tovaal met 26-0. Vlak voor rust drukte Giel Edam nog een try. Aan het begin van de tweede helft zette aanvoerder Jan Otte het try- festival voort: 36-0. Trainer Brian Hendry wisselde een groot aantal spelers, maar alle wisselingen de den niets af aan het overwicht van Tovaal. Het werd nog 63-0. Zaamslag-Stormvogels 15-16: Twee onnodig weggegeven vrije ballen hielpen Stormvogels in het zadel. De Westkapellenaren bouwden in een solide eerste helft (6-10 bij rust) de marge op die tot driekwart wedstrijd stand hield. In het kwartiertje dat volgde, kreeg Zaamslag het op de heu pen. De achterstand slonk tot één punt en de gelijkmaker hing in de lucht. De late treffer van Jonathan Koets bewees het gelijk dat een kampioenskandidaat vaak het ge luk op zijn hand heeft. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 7, Marco van Reeuwijk 6, Marianne van Delzen en Marjolein Verpoorte 1. 't Capproen-Luctor 17-8: „We zijn ingemaakt." Door die zure ap pel beet coach Erik-Jan Dellebeke kort na de wedstrijd. Luctor had niets in te brengen in Hellevoet- sluis. Eén vak kwam er totaal niet aan te pas, het andere vak was iets feller maar kwam niet tot reële kansen. Door het lage tempo van Luctor was titelkandidaat 't Capproen de Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser steeds twee stappen voor, waar door het een kansloze missie was voor de Terneuzenaren. TOP-Rust Roest 26-27: TOP had een magere start, maar nam in de fase voor rust het initiatief over. Opeens liep het wel, waardoor het na dertig minuten 16-13 stond. De Arnemuidse koploper begon vervolgens ook slecht aan de twee de helft. De Eindhovense oppo nent kwam langszij en liep uit naar 17-21. De thuisploeg knokte zich nog wel terug, maar kwam net tekort. Het team miste in de hele wedstrijd te veel kansen. De voorsprong van TOP op num mer twee Tweemaal Zes is nog wel twee punten, met nog drie speelrondes te gaan. Odik-Tjoba 25-23: Zonder de vas te krachten Esmee Walraven (win tersport) en Niels Westmaas (ziek) miste Tjoba automatismen. „Het liep allemaal wat stroperig", zei coach Jouri van den Broeke. In de laatste tien minuten kwam zijn ploeg droog te liggen, waar door de voorsprong van vier pun ten verloren ging. Odik ging erop en erover. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn het sei zoen in de landelijke tweede divi sie begonnen met een 6-4-over- winning op Scylla 4. Scylla 4-TTC Middelburg 4-6: De eerste zege is binnen voor het vlaggenschip van de Middelburg se club. In Leiden werd met het kleinst mogelijke verschil gewon nen van het vierde team van Scyl la. Peter van Iwaarden en Sören de Witte waren met twee over winningen de gevierde mannen bij de Zeeuwse ploeg, die tijdens de najaarscompetitie nog uit kwam in de eerste divisie. Alexandria'66-TTC Middelburg 2 9-1: Ook het tweede team van de Middelburgse tafeltennisclub komt in de voorjaarscompetitie uit op landelijk niveau, in de der de divisie. In de eerste speelronde werd ruim verloren van Alexandria'66. Enkel Thomas Groenewoud won een partij. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 LEIDEN - De rugbyers van Oemoe menoe maakten het Diok zaterdag knap lastig, maar gingen uiteinde lijk met een geflatteerde 31-10-ne- derlaag terug naar Middelburg. Stef Linssen krijgt namens De Sterre een bal langs het eenmansblok van BOK. foto Johan van der Heijden door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van derdeklasser Zaamslag lieten die van Stormvogels zaterdag goed schrikken. Het enthousiasme was terug in de ploeg, die met 15-16 nog dicht bij een zege kwam. „We zijn te lief gestart", zei coach Carlo de Waele. Scores Luctor: Adri de Jonge 3, Eline Jansen en Pieter Kousemaker 2, Kar lijn den Hollander 1. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - De strijd om de titel in de overgangsklasse C is weer spannend. De korfballers van TOP Arnemuiden verloren thuis van Rust Roest. Het werd 26-27. Ook Tjoba, de nummer twee in de over gangsklasse D, leed een nederlaag. Scores TOP: Anita de Ridder 6, Corné Bezemer, Jurgen Janse en Jeanine Ma rijs 4, Petra van Belzen en Remco Be zemer 3, Emmelie Bouwens en Jur- riaan Bouwens 1. Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Dirk- Jan Westmaas 5, Robin Harinck 4, Sha ron Goedegebure 3, Anoek Braam en Patrick de Bruine 2, Manon Braam 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45