Delta Sport is te overmoedig Belangrijke punten voor De Schelde 66 Bovenhands werden alleen wij afgefloten. Dat wekte heel veel irritatie op. 42 SPORT VOLLEYBAL Axelse mannenploeg verliest met 3-1 van Mikro Electro/Roosendaal 2. Trainer De Beule hekelt de rol van de arbiter. Hoewel de eerste twintig minu ten van het duel voor Delta Sport waren, leek het er in de tweede helft steeds meer op dat er niets te halen viel voor de thuisploeg. Tien minuten voor rust kwam Hellas 3 voor het eerst op voor sprong en de ploeg breidde deze gestaag uit. Op den duur was het verschil zes punten. Met de steun van het altijd fanatieke publiek keerde het Zierikzeese team het tij. Op een gegeven moment kwa men de blauw-witten zelfs met 27-26 voor. „Toen hadden we er overheen moeten gaan", vond Jan sen. Het tegenovergestelde gebeurde. Drie minuten voor tijd keek Delta Sport niet alleen tegen een 28-27-achterstand aan, maar mocht ook Kevin Meulmeester in rukken met een tijdstraf van twee minuten. „Dat was het breekpunt in de wedstrijd", meende Jansen. Tim Vleeshouwer was het eens met zijn coach. „We wilden te graag. Op den duur dachten we dat we alles konden en werden we overmoedig. Elk schot ging erin, dus toen probeerden we ook van tien meter te schieten. Daardoor gingen we kansen mis sen en leden we balverlies." De routine gaf volgens Jansen de doorslag. „Hellas 3 heeft zoveel er varing. En wij hebben een jonge ploeg. Zij weten op de goede momenten hun vrije mensen rond de cirkel te vinden en slaan direct toe. Ook de manier waarop ze de wedstrijd uitspelen, is erg knap. Wij handballen anders en waren soms wat slordig. Als ploeg doen we niet voor ze onder, maar Hellas 3 bezit twee of drie klassespelers die het verschil ma ken." Vleeshouwer besefte dat Delta Sport goede zaken had kunnen doen op de ranglijst. „Als je naar het linkerrijtje wil, moet je dit soort wedstrijden winnen. Ik kijk persoonlijk altijd omhoog. We hebben meer kwaliteit dan de ploegen die onder ons staan. Als je ziet hoe we spelen, hoeven we ons daarom ook geen zorgen te maken." Aan het begin van het seizoen wa ren er twijfels over de vernieuw de aanpak van de Zierikzeese handbalvereniging. Er werd inge zet op de jeugd en enkele gerouti neerde spelers werden overgehe veld naar het tweede. Hoewel Del ta Sport nog niet veilig is in de strijd om degradatie, doet de ploeg verdienstelijk mee in de middenmoot. „De bovenste vier ploegen zijn toch net wat beter", stelde Jansen. „Maar voor de mees te andere doen we niet onder", vulde Vleeshouwer zijn coach aan. „Ik denk dat niemand bin nen de club nog twijfelt over ons kunnen." TERNEUZEN - Met de koppositie als inzet verloren de volleyballers van Voorwaarts in een recht streekse confrontatie met 3-1 van Mikro Electro/Roosendaal 2. De mannen van De Sterre maakten met een 3-1-overwinning bij BOK een eind aan een slechte reeks. De vrouwen van YVC en Voor waarts verloren met 4-0. Mannen. Mikro Electro/Roosendaal 2-Voorwaarts 3-1 (25-20 19-25 25-15 25-23): De Axelse mannen haalden hun normale niveau niet, maar trainer Guido de Beule wees met een beschuldigende richting de scheidsrechter en de volleybal- bond. De arbiter van de topper in de eerste klasse C zou eerder dit seizoen in de onderlinge confron tatie bij de Brabanders hebben meegedaan. „De bond loopt met zijn buik vooruit, maar wij moe ten op maandagavond naar Zun- dert, op donderdagavond naar Oosterhout en op vrijdagavond in Roosendaal spelen. En dan wor den die wedstrijden ook nog eens gefloten door mensen van de thuisclub." De trainer sprak er schande van, vooral omdat het topduel volgens de Axelaars geleid werd door een thuisfluiter. „Ballen van ons die absoluut in waren, gaf hij uit. Bo venhands werden alleen wij een paar keer afgefloten. Dat wekte heel veel irritatie op. Mikro, een ervaren ploeg, buitte dat uit. Ei genlijk moet je je mond houden, maar dat is makkelijk gezegd. Zelf sta je als trainer ook met veel frus tratie aan de kant." Voorwaarts liep vrijdagavond van af half tien in de eerste set con stant achter de feiten aan. Om meer grip te krijgen op twee mid denspelers begon Voorwaarts in de tweede set met een tactische omzetting. Die leek goed uit te pakken en leidde in de tweede set tot winst. De Beule: „Maar vanaf de derde set ging het van kwaad tot erger met de scheids. We speelden gewoon tegen zeven man." Voorwaarts heeft nog een inhaal wedstrijd tegoed. Als die met vol le winst wordt afgesloten, be draagt de achterstand op Mikro Electro/Roosendaal 2 twee pun ten. BOK-De Sterre 1-3 (25-20 23-25 16-25 9-25): Nu trainer Rob Lam- merts is gestopt, maken de spe lers van De Sterre zelf afspraken over de speelwijze. Toch speelde De Sterre na vijf nederlagen op rij in de eerste set vooral tegen zich zelf. BOK begon sterk, won de eer ste set en mocht twee sets lang hoop koesteren op een nieuwe ze ge. Na de nipte nederlaag voor de thuisploeg in de tweede set kan telde het duel in het voordeel van De Sterre. De bezoekers kregen steeds meer grip op Arvid Meijer en speelden met toenemend ver trouwen. De Zuiddorpse pass kwam steeds beter aan, waardoor de aanval gevarieerd in stelling kon worden gebracht. Dat leidde tot nog eens twee ruime setzeges voor De Sterre. Vrouwen. Voleco-YVC 4-0 (25-16 25-20 25-20 25-17): Een ingecalculeerde nederlaag voor YVC, dat zich kra nig weerde. De Zeeuws-Vlamin gen begonnen sterk en namen in de eerste set het initiatief. Dat leidde tot een vroeg verkregen, be hoorlijke voorsprong, maar halver wege de set stokte het ritme. Vole- co nam het heft in handen en wik kelde af naar de eerste setzege. In de resterende sets klampte YVC steeds geruime tijd aan. De thuis ploeg nam telkens in het tweede deel van de set afstand. Voko-Voorwaarts 4-0 (25-12 25-17 25-16 25-9): Een spel van kat en muis tussen titelkandidaat Vo- ko en Voorwaarts. De thuisploeg was na de nederlaag in de topper tegen Sic Pugno gebrand op een overwinning, liet niets aan het toeval over en begon met de sterk ste opstelling. De Axelse vrouwen hadden niks te verliezen, speelden frank en vrij, maar waren onder de indruk van het overschot aan lengte en aanvalskracht van de thuisploeg. Voorwaarts werkte hard, maar had geen enkel moment uitzicht op setwinst. Spio-De Schelde 4-6: Om te ontsnappen aan de degrada tiestrijd speelde De Schelde een belangrijke wedstrijd. Uit eindelijk pakte het team de pun ten. Aan het einde van de eerste perio de was het nog 0-0, maar daarna sloeg De Schelde een gaatje: 0-2. Maar de voorsprong hield geen stand. In de derde periode werd het 2-2. Daarna verdedigden de Terneuzenaren sterk en overleef den ze twee ondertalsituaties. Het werd 2-4 en vervolgens weer 4-4. Met twee treffers zorgde Ru ben de Vos nog voor winst voor De Schelde. OZC-De Bruinvis 6-5: De Bruin vis liet te veel kansen liggen. Het ging de hele tijd gelijk op, maar vaak moest de Sasse waterpolo- ploeg in de achtervolging. Nooit was er een voorsprong. Voor de Brabantse equipe was het pas de tweede overwinning van dit seizoen. 1 Voorwaarts speelt tegen zeven man door Len Wolters ZIERIKZEE - Balende gezichten bij hoofdklasser Delta Sport. De Zierik- zeese handballers vochten zich gis teren na een 26-20-achterstand te rug in de wedstrijd, maar trokken uiteindelijk toch aan het kortste eind. „Ik had graag nog gelijkge speeld", vertelde Delta Sport-trai- ner John Jansen na de 30-28-neder- laag. „We zijn nog niet veilig, dus kunnen de punten goed gebrui ken." Delta Sport in de aanval tegen Hel las 3. Scores Delta Sport: Jordy Niemans 7, Koen de Bruijn en Tim Vleeshouwer 5, Thijs van Splunder 4, Kevin Meul meester 3, Ruben Bos en Martijn Ra- via 2. door Peter van Kouteren Guido de Beule door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde boekten zaterdag een belangrijke overwinning in Venray. Het duel met Spio eindigde in 4-6. De Schelde staat nu negende in de eerste klasse van het district en Spio tiende. De mannen van De Bruinvis hadden een slechte dag, want het team verloor in Oirschot met 6-5 bij rodelantaarndrager OZC. Scores De Schelde: Ruben de Vos 2, Niek Kampman, Mertijn Loof, Cees van Houwelingen en Sven Schieman 1. Scores De Bruinvis: Danny Soetens 2, Gertjan Ramondt, Jan Willem Ra- mondt en Angelo de Meijer 1. Zaamslag-korfbalster Marianne van Delsen zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met Stormvogels, de koploper in de derde klasse, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44