Eén bevlieging van Mark Schuit volstaat voor winst SPORT 39 Persoons mist duel met Ajax Lentink helpt Aruba naar finale BARENDRECHT - Hoek moet het za terdag in het thuisduel met Ajax stellen zonder spits Mattis Per soons. De Belgische aanvaller kreeg tegen Barendrecht (3-1-ver- lies) na ruim een halfuur spelen een gele kaart. Dat betekende zijn vierde dit seizoen, waardoor hij voor de eerstvolgende wedstrijd geschorst is. Ajax staat dertiende in de topklasse, met twee punten minder dan nummer elf Hoek. geschaald. „We misten over de he le wedstrijd gezien de over-mijn- lijk-mentaliteit", merkte Kuz- micki op. „Ik zal niet zeggen dat we de beter voetballende ploeg waren, maar we waren zeker aan elkaar gewaagd. Dan is het zonde dat je na afloop het gevoel hebt dat er meer in had gezeten. Maar vergeet niet dat je tegen de gedeel de nummer drie speelt", haastte hij zich te zeggen. „We moeten de dingen die we in deze wedstrijd niet goed hebben gedaan meenemen naar de volgen de wedstrijd", viel Verhoene zijn pupil bij. „Misschien dat we deze week dus weer op defensieve hoekschoppen gaan trainen. Als het niet te koud is." PARAMARIBO - Matthew Lentink had een groot aandeel in de zege van Aruba op Curasao in de AB- CS Cup. In de penaltyserie keerde de doelman van Kloetinge één strafschop. Dat bleek genoeg voor de winst. Lentink speelde de volle negentig minuten in het treffen tussen zijn geboorteland Aruba en Curasao. Het duel eindigde in een o-o-ge- lijkspel. Strafschoppen moesten uitwijzen wie naar de finale mocht. Bij 4-3 stopte Lentink een strafschop. Raymond Baten zorg de voor de beslissing door de ne gende penalty binnen te schieten. Schuit leek tegen Smitshoek aan vankelijk de lijn van de trainin gen door te trekken. De bal gleed onder zijn voet door, hij leed bal verlies en zijn dribbels - zijn kracht - kwamen ook niet uit de verf. Tot de 43e minuut. Vanaf de zijlijn zette hij een rush in. „Er lag ruimte." Hij passeerde drie man en schoof de bal alleen voor de keeper met links laag binnen: 1-0. Schuit: „Het lukte de laatste twee weken niet op de training. Ik had er elke keer zin in om te trainen, maar eenmaal op het veld liepen de acties gewoon niet. Niet leuk natuurlijk, maar ik lig er niet wak ker van. Ik weet dat het in één keer kan omslaan." Hiensch: „Ty pisch Mark. Hij zei vooraf al tegen me: let nou maar op, trainer. En Schuit gaf kort voor rust plots thuis. Zijn treffer riep herinnerin gen op aan zijn doelpunt tegen Hoek, twee jaar geleden. Ook toen won Kloetinge zijn eerste ja- nuari-duel na de winterstop met 1-0. Ook toen was Schuit match winnaar. En ook toen deed hij dat met een slalom vanaf de rechter kant naar binnen. Verschil: tegen Hoek krulde hij de bal met links in de kruising. De oogst was niettemin hetzelf de: drie punten. Drie broodnodi ge punten. Doordat de concurren ten SHO en Spijkenisse ook won nen, was de winst niet maximaal. Maar Kloetinge pakte de draad van voor de winterstop wel op. Dat gebeurde niet met spranke lend voetbal, integendeel, maar de grasmat gaf daarvoor ook geen aanleiding. Kloetinge speelde vooral op safe. Achterin werd vastgehouden aan een tweemanmeersituatie, waar door op het middenveld en voor in te weinig menskracht over bleef. Tot het slotoffensief kwam KARAKTERISTIEK Kloetinge ook geen moment in de problemen. Alleen de hoek schoppen en vrije trappen waren dreigend, maar werden niet ge vaarlijk. Na de pauze kreeg Kloetinge een dot van mogelijkheid op 2-0. Julius Bliek kwam oog in oog met de keeper, maar zijn inzet werd gekeerd. Smitshoek verscheen in de slotfase een aantal keren ge vaarlijk voor het Kloetinge-doel, maar de luchtmacht (Maaskant/ Hollemans) en doelman Jaco van der Schee gaven geen krimp. Daarmee toonde Kloetinge aan dat het de turbulente winterstop goed verteerd had. Het aangekon digde vertrek van Hiensch had wel zijn sporen nagelaten. In het wedstrijdbulletin kreeg het be stuur een veeg uit de pan van oud-voorzitter Paul Dekker. „Dit had volgens mij anders gekund", schreef hij. „Nadien hulde het be stuur zich in nevelen hetgeen niet bijdraagt tot vertrouwen bij de leden." Mark Schuit vertelde dat de spe lersgroep ook moeite had met 'de manier waarop'. „Dat hebben we ook besproken met het bestuur en uitgesproken. Diederik zal er alles aan doen om dit seizoen mooi af te sluiten en wij zullen dat ook voor hem doen. Ik hoop dat anderen hem aan het einde van het seizoen ook een mooi af scheid willen geven. Dat heeft hij wel verdiend." Hiensch startte zijn afscheidstour- nee zaterdag met een smetje. Na een uur kreeg hij rood van scheidsrechter Ifrandi, omdat hij in woord en gebaar fel reageerde op het wegwuiven van een over treding op Mark Schuit. Op ad vies van zijn assistent oordeelde Ifrandi daarna dat het wel een overtreding was, maar toen had Hiensch al rood gekregen. Niet de eerste in zijn trainerscarrière. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 TOPKLASSE maar geen punten ONS Boso Sneek - IJsselmeervogels 0-3 (0-0). 46. Ahahaoui 0-1, 53. Buitenhuis 0-2, 60. Verheijdt 0-3. Scheidsrechter: Roeleveld. Gele kaart: R. de Boer, H. De Boer, Roosen burg, Van Eeken (ONS Boso Sneek), Van de Laar (IJsselmeervogels). Aantal toeschouwers: 900. Ajax AFC - Capelle 1-2 (0-2). 36. Rothman 0-1, 40. Balrac 0-2, 90. Eloisghiri 1-2. Scheids rechter: Van den Helder. Aantal toeschouwers: 400. Rijnsburgse Boys - Sparta Nijkerk 1-0 (0-0). 90+3. Hessing 1-0. Scheidsrechter: Van Kraay. Rode kaart: 90+1. L. Tol (Rijnsburgse Boys). Gele kaart: Muller (Sparta Nijkerk). Aantal toe schouwers: 1.250. Scheveningen - SC Cenemuiden 6-1 (4-0). 5. Nieuwlaat 1-0, 15. Schwiebbe 2-0, 24. Nieuw- laat 3-0, 42. El Moussaoui 4-0, 53. Korf 4-1, 54. Goeman 5-1, 76. Ros 6-1. Scheidsrechter: Serik. Gele kaart: Goeman (Scheveningen), Netjes, Tissingh, Boes (SC Genemuiden). Aan tal toeschouwers: 850. Guillaume Clinckemaillie (rechts) probeert Barendrecht-doelman Marc van Splunter van de bal te houden. Als invaller maakte Clinckemaillie de aanslui tingstreffer voor Hoek (2-1), maar dichterbij kwam de Zeeuws-Vlaamse topklasser niet. foto Herman Dingier/Orange Pictures door Rudy Boogert KLOETINGE - Mark Schuit raakte de laatste trainingen van Kloetinge geen pepernoot, zei zijn trainer Die- derik Hiensch. De aanvaller uit Wolphaartsdijk beaamde dat vol mondig. „Het was beneden alle peil." Maar één bevlieging van hem volstond zaterdag tegen Smitshoek voor een dure overwinning. Kloetin ge heeft nu een gat van zes punten met de directe degradatieplaatsen. Kloetinge-Smitshoek 1-0 (1-0). 43. Mark Schuit 1-0. Scheidsrechter: S. Ifrandi (Waddinxveen). Rode kaart: 62. Diederik Hiensch (trai ner Kloetinge). Gele kaart: Urvin van Hekelen (reserve Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Ru ben Hollemans, Julius Bliek; Rem- co van Tiggele, Aart Veldhof; Mark Schuit (90+2. Urvin van Hekelen), Daan Esser, Roy Mulder (83. Alex Jobse); Yves Nyemb. 'Diederik Hiensch voor zevende keer weggestuurd'. Lees erover op het web- log RudeStats via ww.pzc.nl/rudestats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41