De Maaspoort is de (3-i-nededaag)°pnieuwachte|-: Baskensburg niet 66 Ik hoop voor vrijdag weer op een mannetje of achthonderd in de Baskensburg 66 Wij zijn realistisch. En ik weet zeker dat we in de eredivisie blijven 38 SPORT TOPKLASSE Topklasser komt er in Barendrecht voetbal is geen jurysport. Aan het aantal toeschouwers kon het dus niet liggen, maar toch lie ten de Vlissingse zaalvoetballers, die gewend zijn voor minimaal het dubbele aantal mensen te spe len, zich in het begin van de wed strijd overrompelen. Na vijf minu ten keek de ploeg al tegen een 2-o-achterstand aan. Pas na tien minuten stelde Groene Ster daar wat kansen tegenover, maar tot scoren kwam het nog niet. Coach Hicham Benhammou wond zich toen al enige tijd op langs de kant en vond het na twaalf minuten tijd voor een ti- me-out. In woord en gebaar maak te hij duidelijk wat er aan schort te. „Ik was boos omdat we ons niet aan de afspraken hielden", zou hij later uitleggen. „Natuur lijk is het een geroutineerde tegen stander en staan ze niet voor niks aan kop, maar dat wil niet zeggen dat je je afspraken niet na hoeft te komen." De donderspeech leek zijn vruch ten af te werpen. In de dertiende minuut mocht specialist Len Eversdijk aanleggen voor een tien- metertrap na een overtreding van de Hommel-keeper. Eversdijk be wees zijn kunnen en schoot de 2-1 binnen. Helaas voor de Vlissin- gers brachten de Hommel-inter nationals Adil Zouthane en Omar Nejjari binnen een minuut de stand op 4-1. Kort daarna kreeg Eversdijk een tweede kans van tien meter. De 4-2 kwam er ech ter niet, want de bal verdween via de binnenkant van de paal over de zijlijn. Toch was het een sig naal voor Groene Ster dat er meer mogelijk was. Er kwamen kansen en in de slotminuten van de eer ste helft zette Groene Ster de kop loper van de eredivisie flink on der druk. Dat resulteerde in de 4-2 van Sa- lim Sandee, op aangeven van Josi- mar Pattinama. Diezelfde Pattina- ma schoot kort daarna net naast en even later werd een poging van Abdoe Abdenbi gered door jong-Oranje keeper Coen Burg. Het was diezelfde keeper die daar na een corner van Salim Ben Sel- De zaalvoetballers van Groe ne Ster Vlissingen verloren zaterdag kansloos van kop loper FCK/De Hommel: 9-4. lam verkeerd beoordeelde en de bal over de doellijn werkte. Hier door kwam de 4-3-ruststand op het bord en leek er zelfs een kans om te stunten in de Maaspoort. Zover kwam het echter niet. FCK/De Hommel vergrootte in de 22e minuut uit een hoge cor ner de 5-3. Een mooie volley van de ongedekte Samir Makhoukhi belandde achter keeper Tim Blind. Een doelpunt van Groene Ster werd even later afgekeurd om dat er volgens scheidsrechter Len- ting een overtreding aan vooraf gegaan was. De wedstrijd golfde daarna op en neer en ook de be zoekers kregen kansen. Toch liep de thuisploeg, na een paar goede reddingen van Blind, uit naar 7-3, door Makhoukhi en Hafid Chara- di. Pas toen kon Josimar Pattina ma wat terug doen en bij de twee de paal een strakke voorzet bin- nentikken: 7-4. Een time-out en een keeperswis sel leverden voor Groene Ster niet het gehoopte effect op. Karim Ben Sellam ging als keeper mee tot op de achterlijn, maar Tevik Ceyar en nog een keer Zouthane bepaalden de eindstand op 9-4. Met vier internationals in de ploeg bleek De Hommel toch te sterk voor Groene Ster. De Vlis singse ploeg die juist zijn drie in ternationals zag vertrekken en de vrijgekomen plaatsen opvulde met jongens uit de eigen jeugd. „De jongens presteren naar ver mogen", verklaarde coach Ben hammou. „Wij zijn realistisch. En ik weet zeker dat we in de eredivi sie blijven." Volgens Len Eversdijk was het een ingecalculeerd verlies. „Maar die 9-4 is wel wat geflatteerd", zei hij voor hij in de bus naar huis stapte. „Volgende week is belang rijker. Dan spelen we thuis tegen Veerhuis. Daar moeten we win nen. Dat is een zespuntenwed- strijd. Daarom hoop ik voor vrij dag weer op een mannetje of acht honderd in de Baskensburg." BARENDRECHT - „Dit was een goe de repetitie voor de wedstrijd van volgende week tegen Ajax", klonk Hoek-verdediger Mateusz Kuz- micki zaterdag strijdvaardig na de 3-1-nederlaag tegen Barendrecht. „We hebben de hele wedstrijd niet onder gedaan voor Baren drecht, maar we waren bij bepaal de momentjes niet scherp ge noeg. Die momentjes straften zij goed af', vatte de Belg het duel met de gedeelde nummer drie van de competitie kort en bondig samen. Trainer Kenny Verhoene trok na afloop van de strijd met Baren drecht dezelfde conclusie als na de thuiswedstrijd: „Er had meer in gezeten", zei hij. Het is het ge voel dat iedereen bij Hoek ook na het duel met koploper Kozakken Boys (2-0-nederlaag) al had. De KARAKTERISTIEK ploeg werd ook dit keer geprezen om het voetballend vermogen, maar ook in Hoek weet men: voet bal is geen jurysport. Verhoene: „Het gaat in wedstrij den tegen ploegen als Baren drecht en Kozakken Boys om de details. Daarom speel je in de top klasse. En dat is ook de uitdaging voor mij als trainer. Want als trai ner ben je er om de spelers te hel pen om fouten te voorkomen." De Belgische hoofdcoach doelde onder meer op de eerste tegentref fer, een kwartier voor rust. De 29 minuten daarvoor was Hoek erin geslaagd om Barendrecht met goed voetbal de wil op te leggen. Dat resulteerde in een aantal kan sen, maar geen doelpunten. De thuisploeg liet de Zeeuwse storm razen alsof het een briesje was en sloeg in de dertigtse minuut toe via Jeffrey Aarts. Joey Jongman mikte vanuit een hoekschop op het hoofd van de centrale verdedi- ger, die zijn seizoenstotaal met zijn hoofd - en via de voeten van Giovanni Siereveld - naar zes com petitietreffers tilde. „Wij dekken altijd in de zone", verklaarde Kuz micki na afloop. „Maar dit keer stonden we met drie man te kij ken, terwijl hij in kwam lopen vanaf de rand van het strafschop gebied en de bal binnen kon kop pen. Bij hen zat het dan net wel mee, terwijl het bij ons iedere keer net niet was." „We hebben vaak op dat soort si tuaties getraind", wilde Verhoene niets van toeval weten. „Maar van uit de spelersgroep kwamen daar vaak klachten over. Dat het te lang duurde terwijl het koud was, of regende. Mede daarom hebben we er nu al twee of drie weken niet op getraind. Maar dit mo ment toonde voor mij wel aan dat we op dit soort momenten moe ten blijven trainen." Na de eerste tegentreffer deelde Barendrecht drie minuten na rust vervolgens de tweede dreun uit. Kuzmicki: „De spits (Daniel Esa jas) draaide weg bij Gertje en kon vanaf vijf meter in de verre hoek binnen schieten. Dat ging te ge makkelijk." Een kleine tien minuten later was Gert-Jan van Leiden, 'Gertje' voor intimi, opnieuw even de Hoekse kop van Jut. De verdedigende mid denvelder haalde een aanvaller van de thuisploeg in het straf schopgebied onderuit, waarna Aarts voor zijn zevende competi- tiedoelpunt aanlegde. De verdedi ger schoot echter - letterlijk - hui zenhoog over het doel van Jordi de Jonghe. De misser gaf de Hoek se burger weer wat moed, maar re sulteerde pas vijf minuten voor tijd in een aansluitingstreffer. In valler Guillaume Clinckemaillie maakte vanaf elf meter geen fout: 2-1. Dat uiteindelijk niet de 2-2, maar de 3-1 viel via een afstandsschot van Yorik van Deelen, werd qua importantie achteraf niet hoog in- Vume Hoek oogst lof, door Mitchell Minnaard Len Eversdijk door Willem Adriaansens DEN BOSCH - Voor slechts tweehon derd toeschouwers begonnen de zaalvoetballers van Groene Ster za terdagavond in de Bossche Maas poort aan het uitduel met koplo per FCK/De Hommel (9-4-verlies). „Normaal zitten er hier zo'n vier- tot vijfhonderd", verklaarde Hom mel-coach Piet Gabriels. Hicham Benhammou UITSLAGEN Eredivisie: FCK De Hommel-Groene Ster Vlis singen 9-4, LZV Kuypers Hair&Wel-Hovocubo 1-4, HV/Veerhuys-FC Eindhoven 2-9, TPP-FC Mariene 4-3. FCK/Hommel 14 11 1 2 34 69 - 30 FC Eindhoven 14 9 3 2 30 77 - 44 AORC/Lebo 14 8 3 3 27 67 - 45 't Knooppunt 13 8 1 4 25 49 - 36 TPP 14 7 0 7 21 51 - 52 FC Mariene 15 6 3 6 21 54 - 51 Hovocubo 14 5 4 5 19 46 - 45 Groene Ster 14 3 5 6 14 54 - 73 ZW Eindhoven 12 2 4 6 10 38 42 LZV/Kuypers 15 1 4 10 7 27 - 57 HV/Veerhuys 13 1 2 10 5 18 - 75 Programma. Vrijdag, 20.30 uur: AORC/Lebo Vastgoed-TPP, Hovocubo-FCK/De Hommel, 21.30 uur: FC Marlene-LZV/Kuypers Hair&Wel, Groene Ster -HV/Veerhuys, ZW Eindhoven-'t Knooppunt. Barendrecht - Hoek 3-1 (1-0). 30. Jeffrey Aarts 1-0,48. Daniel Esajas 2-0, 85. Guillaume Clinckemaillie (strafschop) 2-190+2. Yorik van Deelen 3-1. Scheidsrechter S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Ge le kaarten: Ivan Almeida, Christian Opschoor, Danny Monster, Patrick Stolk (Barendrecht). Mattis Per- soons, Gert-Jan van Leiden (Hoek). Aantal toeschouwers: 720. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Mateusz Kuzmicki, Giovan ni Siereveld, Thomas van den Hou- ten (59. Thomas van Renterg- hem); Gert-Jan van Leiden, Mattis Persoons, Reguillo Vandepitte; Ibrahim Eryüriik (71. Guillaume Clinckemaillie), Kyle Doesburg (59. Birgen Martens), Nick de Groote. Barendrecht: Marc van Splunter; Tim Eekman, Ivan Almeida, Jeffrey Aarts, Yorik van Deelen; Donny Na- vajas Sanchez (86. Mitchel van Gastel), Joey Jongman, Danny Monster; Mahmut Sönmez (69. Pa trick Stolk), Christian Opschoor (77. Bas Mourits), Daniel Esajas. i Matchwinnaar Mark Schuit wordt na afloop van het gewonnen duel met Smitshoek (1-0) gefeliciteerd door zijn ploeggenoten Ruben Hollemans (links) en Michel Maaskant (rechts). Schuit was in blessuretijd gewisseld voor Ur- vin van Hekelen, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40