Provincie boeit Wilders niet Zware crimineel gaat door in de cel Ontdek Italië ït*f. 66 Tegen jonge mensen heb ik gezegd: weet wat je doet, als je op de lijst gaat staan A ft IN HET NIEUWS 3 kan winnen in de senaat. Niet alleen het vertrek van een derde van de zittende PW-Staten- leden na de 'minder, minder'-uit spraak speelt de partij parten. Po tentiële kandidaten haken af om dat zij beducht zijn voor imago schade, blijkt uit verschillende verklaringen. Zeker na de samen werking van Wilders met het Franse Front National. „Ik heb jonge mensen en ouders van kinderen afgeraden op de lijst te gaan staan omdat het conse quenties kan hebben voor hun carrière als ze openlijk voor de PW uitkomen", zegt de PW-lijst- trekker in Drenthe Nico Uppel- schoten. „Zo was ik niet langer welkom bij een Raad van Toe zicht van een welzijnsinstelling. Nu ben ik gepensioneerd, dus geeft het niet. Tegen jonge men sen heb ik gezegd: weet wat je doet, want je creëert een bepaald beeld van jezelf. Ook hoor ik ver halen dat kinderen van PW'ers lastiggevallen worden op het schoolplein." Drie mensen be dankten voor de eer. In Drenthe zijn nu dertien kandidaten ver kiesbaar, de meesten zijn al op een of andere manier betrokken bij de huidige fractie. Volgens de Groningse voormalig PW'er Matthijs Jansen, overge stapt naar de partij VoorNeder- land (VNL) van Louis Bontes, is het vooral voor jongeren 'een risi- co' om zich in te zetten voor de PVV. Maar het was voor hem niet de reden om af te haken. „Wil ders verpest het met zijn 'minder minder'-uitspraak voor ons om ooit nog mee te doen aan coalitie vorming. Ik begrijp dat hij dat uit electoraal oogpunt doet, maar op die manier blijf je een forum voor ontevreden Nederlanders. Dan doe je mee voor spek en bonen." PVV-lijsttrekker in Groningen Ton van Resteren heeft vier jaar gewerkt aan het werven van nieu we mensen. Hij heeft er nu tien bijeengebracht. „Zij hebben via een schaduwfractie inmiddels eni ge ervaring opgedaan", zegt Van Resteren. De Groningers hebben de lijst niet aangevuld met 'Haag se' PW-lijstduwers. „Wij hadden alleen Ramerlid Reinette Rlever er graag bijgehad, omdat zij als woordvoerder gaswinning altijd voor dichtdraaien van de gas kraan heeft gepleit. Maar zij stond al ergens anders op een lijst." DEN HAAG - Voor Geert Wil ders staat er maar een bood schap centraal tijdens de ko mende Statenverkiezingen: weg met dit kabinet. De in teresse van Wilders in pro vinciale politiek is volgens voormalige partijgenoten mi nimaal: het gaat hem uitslui tend om de machtsfactor in de Eerste Ramer. Hoe meer ze tels in de provincie, des te ster ker de oppositierol van de PW in de senaat. Randidaten in de provincie moeten vooral 'geen heibel' opleveren, zegt PW-watcher Chris Aalberts. De PW-lijsttrekker in Gro ningen Ton van Resteren be vestigt dat Wilders zich de af gelopen jaren 'nergens mee heeft bemoeid'. „Het beeld dat hij een almachtige figuur is die alles vanuit Den Haag bepaalt, is niet waar. Hij heeft ons vrij gelaten." Wilders liet onlangs weten dat het zijn provinciale partij genoten in grote lijnen vrij staat hun eigen verkiezings programma samen te stellen. Zo verdween het hoofddoek verbod voor ambtenaren in de Randstadprovincies uit het programma. In het noorden is de anti-is- lamboodschap aanwezig, maar het is daar geen speer punt. Daar is vooral de strijd tegen de windmolens hot. In Drenthe kiest de PW voor de aanval op de 'groene gek te'. In Brabant strijdt de partij tegen 'horizonvervuiling' door zowel windmolens als moskeeën, aldus het verkie zingsprogramma. Het probleem wordt in het onder zoeksrapport 'urgent', 'hardnek kig' en 'ernstig' genoemd. Gecon cludeerd wordt dat politie en justi tie 'onvoldoende in staat zijn om het tegen te gaan'. De onderzoekers volgden 29 gede tineerde topcriminelen. Hieruit bleek dat zij vanuit de cel gewoon doorgingen met mensenhandel, drugshandel, afpersing, liquida ties en het beïnvloeden van getui gen. Hoeveel gedetineerden zich er in totaal schuldig aan maken is niet onderzocht, maar het lijkt om een grote groep te gaan. De re cherche heeft het in een eerder onderzoek over zestig tot zeven tig meldingen per jaar van 'voort gezet crimineel handelen'. Gevangenispersoneel zou niet op treden. Niet zelden werkt het zelfs mee met de criminelen: 'Mensen knijpen een oogje toe, ze verstrekken privileges en controle ren halfslachtig', zo staat in het rapport. Ook zou het personeel 'kwetsbaar zijn voor omkoping'. Tweede Ramerlid Gerard Schouw (D66) gaat een spoeddebat aanvra gen. Zijn fractie wil weten hoe het zit. Verder stelt hij dat de Ra mer niet over dit rapport is geïn formeerd: „Ongehoord." De SP legt een link met de bezui nigingen op de gevangenissen. „Het grote probleem lijkt te zijn dat cipiers onvoldoende de moge lijkheid hebben om op te letten. Met de bezuinigingen op het ge vangeniswezen ligt hier een zeer groot gevaar." Ook oppositiepar tijen CDA en D66 zien een link met de bezuinigingen. De wereld is Kras Rondreizen 100% vertrekgarantie 8 dagen v.a. L Ga naarKras.nl/italie tffibel 0900-9697^^ pi IPKR H n B' MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 Nico Uppelschoten, PW-lijsttrekker in Drenthe DEN HAAG - Veroordeelden kunnen vanuit hun cel vrijwel ongehinderd doorgaan met hun criminele han del en wandel. Dat blijkt uit een on derzoek van justitie en politie dat in handen is van RTL Nieuws. De op positie in de Tweede Kamer wil een spoeddebat. 29 gedetineerden gingen door met mensenhandel, drugshandel, afpersing en beïnvloeding van getuigen Onze rondreizen naar Italië zijn inclusief vliegreis, verblijf, diverse maaltijden, Nederlandssprekende reisleiding en fantastische excursies. Rome, Napels en Sorrento Uitgebreide stadsbezoeken Rome met entree Vaticaans Museum, de Amalfikust en Pompei. Klantbeoordeling 7,7: "Leerzame reis" Zie: Kras.nl/28034 Highlights van Italië Met Florence, Pisa, Lucca, de Chiantistreek, Rome en vrije dag in Sorrento. Klantbeoordeling 7,7: "Bella Italia" Zie: Kras.nl/35607 Italia Grandiosa Zeer complete reis. O.a. Venetië, Verona, Rome, Cinque Terre, Florence, Assisi en Napels. Klantbeoordeling 8,3: "Italië ten voeten uit" Zie: Kras.nl/38307 Sicilië Eolische Eilanden Met o.a. Syracuse, Palermo, Monreale, Taormina en excursie naar de Eolische Eilanden. Klantbeoordeling 8,2: "Heel erg genieten" Zie: Kras.nl/38732

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3