Djokovic kruipt onder de huid van Murray i Serena Williams wil de jeugd inspireren SI!P) stipreizen.nl 36 SPORT SiSenabsurdvM^ Voordeelcruises Nederland per MS Allegro NIEUW: StipvandeDqg.nl WK-tickets voor De Vries en Joling Ligthart wint GP la Marseillaise Het slappe handje dat de Schot na het laatste punt aan Djokovic gaf, kon amper een felicitatie ge noemd worden. De gefrustreerde en teleurgestelde Murray liep naar zijn stoel en sloeg daar een paar rackets kapot. Waar hij tij dens de partij regelmatig had lo pen vloeken, liet hij dat deze keer wel achterwege. De 27-jarige Mur ray bekende later dat hij zich uit zijn spel had laten halen door Djo kovic. „In de finale van een Grand Slam heb ik nog nooit een tegen stander gehad die zich zo ge droeg", zei Murray. „Ik liet me af leiden en daar ben ik misschien nog wel het meest teleurgesteld over." De finale in Melbourne werd al snel een echt gevecht en leek een bijzondere wending te krijgen. Want aan het eind van de eerste set ging Djokovic onderuit en viel op zijn linkerhand. Hij bleef schudden met die hand, trok af en toe een van pijn verbeten gezicht, maar won toch de tie break van die eerste set. Daarna liet hij zich behandelen, om ver volgens aan het begin van de tweede set na een misstap op nieuw fysieke problemen te simu leren. Djokovic bewoog over de baan als een pas geboren hertje dat ver strikt raakte in haar eigen poten. Murray kreeg het gevoel dat er wat te halen viel, probeerde de Serviër te grijpen, maar liet zich ook uit zijn spel halen. „Maak je niet druk over hem, dit doet hij vaker", riep Murray een paar keer over de baan. Gevolgd door een paar vloeken en het po pulairste vier letters tellend Engel se scheldwoord. Het was duide lijk: Djokovic was in het hoofd ge kropen van Murray. Hij speelde, zonder de regels te overtreden, een psychologisch spelletje met zijn opponent, die nog wel de tie break van de tweede set won. In zijn vierde finale op de Australian Open hield Murray zo zicht op zijn eerste eindzege. Die kwam er echter niet omdat de gehaaide Djokovic zich weer oprichtte op het moment dat hij leek te wanke len. Tot 3-3 ging de derde set gelijk op, daarna was het in de Rod Laver Arena over en sluiten voor Murray. Hij verzuimde een break point te benutten en was ver volgens een gemakkelijke prooi. De uitgebluste Brit verloor negen games op rij, waarmee Djokovic de partij toch nog eenvoudig naar zich toetrok. De nummer één van de wereld was op mentaal en fy siek vlak gewoon beter en won zo ook zijn vijfde finale in Melbourne. Djokovic is de eerste man die de Australian Open sinds de invoering van het proftennis vijf keer won. Als amateur zege vierde de Australiër Roy Emerson zes keer. Diezelfde Emerson stond bij de huldiging op het podium naast Djokovic en Murray. In zijn dank woord sprak de Schot lovend over Djokovic, terwijl zijn lichaams taal een ander verhaal vertelde. De winnaar liet zich niet afleiden, koesterde zijn trofee en gooide nog wat humor in de strijd. Djoko vic is 2015 op de best denkbare manier gestart en het winnen van Roland Garros is één van zijn vol gende uitdagingen. Het is het eni ge Grand Slam-toernooi dat hij nog nooit heeft gewonnen, maar het is al lang geleden dat een win naar of winnares van de Australi an Open daarna ook zegevierde in Parijs. De laatste die zo'n dubbel pakte, was Jennifer Capriati in 2001. nu v.a. Terwijl ze de trofee stevig vast hield, bedankte ze eerst haar op- ponente Maria Sjarapova, die zich kranig weerde maar voor de zes tiende keer op rij niet won van Williams (6-3 7-6). De Russin kreunde weer als vanouds, maar bracht de Amerikaanse niet aan het wankelen. De 33-jarige Willi ams kampte met een verkoud heid, zat tussen de games door af en toe te hoesten, maar hoefde al leen in de tweede set maar op het juiste moment toe te slaan. Tij dens de finale sloeg ze achttien aces, waar Sjarapova er vijf produ ceerde. Na haar titel vertelde Williams dat ze hoopt dat ze jonge mensen over de hele wereld kan inspire- HAMAR - Douwe de Vries en Ma- rije Joling stapten gisteren gelukza lig van het ijs in Hamar. Het schaatsduo wist weliswaar geen ra ce winnend af te sluiten, maar dat was ook niet het belangrijkste doel. Het derde en laatste ticket voor het WK allround in maart in Calgary stond op het spel. Zowel De Vries als Joling bleek over de sterkste zenuwen te beschikken. Jorrit Bergsma en Wouter Olde Heuvel waren de grote verliezers in het fictieve klassement over de 1500 en 5000 meter. Zij konden niet op tegen De Vries, die op de 1500 meter zijn snelste seizoens- tijd reed (1.47,67). Hij poetste zo zijn achterstand op Bergsmaweg. ren. „Ik had nooit durven dromen dat ik negentien Grand Slam-ti- tels achter mijn naam zou krij gen", zei de winnares. „Toen ik jong was, waren we niet rijk. Maar mijn familie was op het ge bied van spirit en steun wel heel rijk. Ik had een bal en een racket en stapte de baan op. Op momen ten dat ik het moeilijk had, heb ik altijd hoop gehouden. Je moet nooit opgeven en je dromen naja gen." Met haar negentiende titel pas seerde ze Chris Evert en Martina Navratilova, die beiden achttien Grand Slam-toernooien op hun naam schreven. Op de ranglijst die sinds de invoering van het pro fessionele tennis wordt bijgehou den, staat Williams nu op de tweede plek. Ze heeft lijstaanvoer- ster Steffi Graf, die 22 titels won, in het vizier. „Ik zou het geweldig vinden om dat aantal te halen", bekende Williams. „Dat record is een doel, maar ik moet eerst maar eens proberen om mijn twintig ste titel te winnen." De eerstvolgende kans dient zich op 24 mei aan, als Roland Garros van start gaat. Het toernooi in Pa rijs is niet de favoriete Grand Slam van Serena Williams want ze won daar pas twee keer. MARSEILLE - Pim Ligthart heeft gis teren zijn eerste wielerzege van het seizoen geboekt. De Neder landse renner in dienst van de Bel gische ploeg Lotto Soudal won de 36e editie van de Grand Prix la Marseillaise. Hij troefde in de koers over bijna 140 kilometer van Allauch naar Marseille de Bel gen Kenneth Vanbilsen en Antoi- ne Demoitié in de eindsprint af. Ligthart was de enige Nederlan der in het startveld. Hij is de op volger van Ad Wijnands, in 1988 de vorige Nederlandse winnaar van deze openingsrit van het Fran se wielerseizoen. „Het seizoen kan niet beter beginnen", reageer de de Noord-Hollander. door Barry van der Hooft MELBOURNE - In het ongeschreven handboek voor topsport staat dat veel, zo niet alles, geoorloofd is om de beste te zijn. Het draait om win nen en als het moet gebeurt dat met behulp van trucs, intimidatie, acteren en irriteren. Novak Djoko vic maakte gisteren nog maar eens duidelijk dat hij in zijn jacht op prij zen geen enkel middel schuwt. In de finale van de Australian Open (7-6 6-7 6-3 6-0) versloeg hij in vier sets Andy Murray, die zijn woe de niet kon verbergen. dus 50 korting! «SS? nergens voordeliger! 4-daagse cruise incL alle maaltijden aan boord &i avond live entertainment keuze uit 2 vaarroutes met o.a. Stavoren, Harlingen en Enkhuizen of Volendam, Haarlem en Hoorn zie stipreizen.nl/crrvd Absolute bodempri s! april t/m oktober o.a. Marrakech, Fez en Casablanca inclusief vliegreis, transfers en verblijf in 3-sterren hotels met ontbijt en een Nederlands- of Eneelssorekende eids Wegens groot succes extra data zie stipreizen.nl/mrk3m ingekocht! w. Serena Williams maakte na haar zege op Maria Sjarapova vele vreugde sprongen door de Rod Laver Arena, foto Hollandse Hoogte boek online of bel met 088 - 70 70 600 ifiït /r^) fö Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. scr Vs' De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Kijk dus snel op stipvandedag.nl door Barry van der Hooft MELBOURNE - De manier waarop ze haar negentiende Grand Slam-titel binnenhaalde, verdiende een lang applaus. Dat kreeg Serena Williams ook, maar ze maakte zaterdag met haar speech misschien nog wel meer indruk dan met haar spel. De Amerikaanse liet haar hart spreken en richtte zich tot de jeugd. „Geef je dromen nooit op", was de bood schap van Williams. „Want je weet nooit wat er kan gebeuren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38