11 f 66 In de prachtige tuinen richten we een Engelse tuin en een Zeeuws landschap in ZEELAND 25 m tMmM far* van Advies achtte het achterland van Oost burg te klein, zeker in de winter als er niet of nauwelijks toeristen in de streek zijn te vin den. Bovendien zagen de adviseurs - die ach teraf gezien gelijk hadden - niets in het des tijds geprogageerde gezondheidstoerisme, dat voorstond dat mensen in privéklinieken of het Oostburgse ziekenhuis hun ogen lieten las- eren of andere corrigerende en/of cosmeti sche ingrepen lieten verrichten. Versobering van de plannen vermocht de ad viesraad niet te overtuigen, zodat alleen een in onderste bureaulades bivakkerende 'glossy' nog herinnert aan een nooit gerealiseerd well- nesscentrum. De projectontwikkelaars Rabo Vastgoed en Blauwhoed Woningen, die hui zen rond het wellnesscentrum wilden bou wen, raakten niet in paniek. Er zaten meer uit baters van wellnesscentra op het vinkentouw, wilden ze doen geloven. Al die vinken waren voor ze ook maar gespot waren al weer gevlo gen en het bleef - op een enkele melding van vandalisme na - weer jaren stil rond de Eure giotuinen. Van het begin af aan lijkt er geen zegen op de Euregiotuinen te rusten. Eind jaren negentig heerste groot enthousiasme om een lusthof op te zetten. Telkens wisselende bestuurders - de herindeling stond voor de deur - gingen er met groot enthousiasme tegenaan en slaagden er in zo'n twee miljoen euro aan Europese, provinciale en lokale subsidies bijelkaar te sprokkelen. Maar nadat de Euregiotuinen in 2003 open gingen, bleef bloei uit. Sterker: een jaar na de opening waren de tuinen al weer failliet. Ook plannen voor grootschalige wo ningbouw zijn - mede door de crisis, luidde het voor de hand liggende excuus - in vijftien jaar nooit van de grond gekomen. De gemeente Sluis - die met de erfenis uit de 'Oostburgse tijd' werd opgescheept, maar zelf ook al verscheidene keren het beleid wijzigde - heeft het verlies na jaren genomen en intus sen weggewerkt. Vorig jaar flakkerde de hoop op een mooie voorziening aan de rand van Oostburg weer op, nadat de eigenaar van de Philips Fruittuin in Eindhoven zich meldde. Carlos Faes komt uit Waterlandkerkje en kent de streek dus als zijn broekzak. De verwachting leek dan ook gerechtvaardigd dat het vervallen ontvangstgebouw en de on derkomen tuinen alsnog een tweede leven zouden krijgen. Maar de onderhandelingen tussen gemeente en ondernemer stokken in tussen weer. Of de rotte appel aan de rand van Oostburg alsnog vrucht gaat dragen, is dan ook zeer ongewis. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 steeds rotte appel K.' Een 'Fins eiland' had één van de attracties van Thermen Holiday Sluis in het tuinencomplex in de Oostburgse polder moeten worden, reproductie uit presentatiecatalogus Camile Schelstraete Burgemeester Jaap Sala (derde van links) brengt in de zomer van 2007 met de initiatiefnemers een gezonde toast uit op Thermen Holiday Sluis. Een jaar na de opening was het al weer gedaan met de Euregiotuinen. De laatste bezoekers druipen najaar 2004 af. Sherita Narain in juli 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27