'Onzekerheid rond scheepswerf oplossen' Voor een lampion ben je nooit te oud ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Geen boete meer voor gemeenten Infobijeenkomsten over busregeling die 'te weinig' restafval leveren in Kloosterzande en Oostburg Vier mensen aangehouden in drugspand Ongekende drukte op Gents Lichtfestival Het klinkt wat vreemd: hoe beter inwoners van een gemeente hun afval scheiden, hoe meer kans dat die gemeente een boete moest be talen. Indaver en Olaz, het samen werkingsverband van gemeenten op het gebied van afval, hadden in een contract immers afgespro ken dat Olaz jaarlijks een bepaald gewicht aan restafval zou leveren. Kwam er minder, dan moest er worden bijbetaald: een soort boe te voor goed gedrag dus. Indaver bedong die clausule in het contract omdat juist op basis van de afgesproken hoeveelheden de afvalverbrandingsinstallatie in Moerdijk werd uitgebreid. Het be drijf hoefde niet in te stemmen met de wijziging, maar zegt 'werk te willen maken van duurzaam af valbeheer' en daarom mee te wil len werken. De eerste is morgen in hotel Van Leuven aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande, van 17 tot r8 uur. De andere vindt plaats in het Ledeltheater in Oostburg, op maandag 9 februari van 19 tot 20 uur. Overige bijeenkomsten zijn Goes (4 februari), Domburg (11 fe bruari), Oud-Vossemeer (12 fe bruari) en Zierikzee (23 februari). Iedereen met vragen of klachten over de nieuwe regeling, die op 1 maart ingaat, mag komen. Vragen kunnen schriftelijk worden inge diend, eventueel al vooraf via busbijeenkomst@ zeeland.nl. Bin nen een paar dagen volgt ant woord. De hoofdlijnen en meest voorkomende vragen worden cen traal behandeld. Maar, waar schuwt een woordvoerster van de provincie: „Er is weinig ruimte voor veranderingen." TERNEUZEN - De politie heeft don derdagavond vier personen gear resteerd bij een inval in een huis aan de Larixstraat in Terneuzen. Dat werd gisteren pas bekend ge maakt. De politie kreeg de afgelopen tijd meerdere meldingen over vermoe delijke drugshandel vanuit het pand. Bij de inval vonden agenten meerdere soorten drugs, waaron der heroïne en cocaïne. Vier men sen die binnen waren, werden aangehouden: een 33-jarige vrouw uit Hulst en mannen van 39, 53 en 56 jaar uit Terneuzen. Eén van de mannen zit nog steeds vast. Martin Otte van de Statenfractie van de Christenunie roept hier toe op. In de PZC van afgelopen zaterdag suggereert de directie van Scheepswerf Reimerswaal dat de Provincie Zeeland, maar ook de gemeente Vlissingen de voorkeur geeft aan de Marine op het Dart Line-terrein in de Bui tenhaven, bóven Scheepswerf Rei merswaal. De Scheepswerf Rei merswaal is goed voor een werk gelegenheid van 150 man en heeft al een pachtovereenkomst aange boden gekregen. In december is door de scheepswerf ook een om gevingsvergunning bij de Provin cie aanvraagd. De Christenunie wil weten wat de status van die aanvraag is. Martin Otte vraagt ook of het college daadwerkelijk de voorkeur geeft aan de exclusie ve vestiging van de Marine in de Buitenhaven, hoe concreet de inte resse is en welke toezeggingen aan beide partijen zijn gedaan. CENT - Het lichtfestival in Gent heeft zaterdag voor enorme druk te gezorgd in de Vlaamse stad. Toen het aantal bezoekers was op gelopen tot 260.000, werd men sen gevraagd niet meer te komen en een bezoek uit te stellen tot zondag. De Mageleinstraat werd zelfs compleet afgesloten omdat er niemand meer bij kon. Het festival, waarbij onder meer gebouwen op fraaie wijze in het licht worden gezet, trok donder dag al 130.000 bezoekers en vrij dag 160.000. Ook gisteren was het erg druk, al kon de organisatie gis teravond nog geen definitief be zoekersaantal geven. Ruim 300 boetes bij snelheidscontrole De politie heeft vrijdag 301 bestuurders betrapt op te hard rijden op de Westkade bij Sluiskil. Zij reden harder dan 80 kilometer per uur en krijgen binnenkort een boe te in de bus. De controle vond plaats tussen 10.30 uur en 16.30 uur. In die periode kwamen er 1576 voertuigen voorbij. Auto in de sloot, schade valt mee De brandweer van Hoek ruk te gisteren aan het begin van de middag uit omdat na een ongeluk op de Hoekse- weg iemand bekneld zou zit ten. Een auto was in de sloot gereden. Het bleek mee te vallen. Het slachtoffer was al snel uit de auto en niet ge wond. Een berger heeft de auto uit de sloot gehaald. Informatiemiddag KBO over veiligheid Veilig thuis is het thema van de informatiemiddag die KBO Hulst morgen houdt. Onder meer inbraakpreven tie, valpreventie en babbel trucs komen vanaf 13.30 uur aan bod. De locatie is ont moetingscentrum De Lieve in Hulst. Niet-leden zijn ook welkom en betalen 2 euro entree. Meld- en actiepunt Bemoeizorg vertelt Medewerkers van Meld- en Actiepunt Bemoeizorg ge ven morgen uitleg over hun werk met mensen die psy chische problemen hebben. Aanvang is 19.30 uur. De bij eenkomst vindt plaats in de vergaderruimte van het Re gionaal Geestelijk Gezond heidscentrum in het zieken huis in Terneuzen. Poetry Oostburg houdt literair café Poetry Oostburg houdt dins dag een literair café in het bargedeelte van het Ledel theater. Jorien Brugmans, Randell, Edmond van den Bussche en Johan Meesters dragen werk voor, en er is een 'open podium' en mu ziek van Puur Toeval. Aan vang 20 uur, toegang kost 5 euro, inclusief consumptie. Thema-avond van Rouwzorg Regio Rouwzorg Regio 0114 houdt morgen een avond rond het thema 'voetje voor voet je-ontdek ik wie ik ben.' Dat gebeurt in de Truffino- zaal van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Aanvang: 20 uur. Aanmelden bij het rouw- zorgteam is gewenst via 0114-364050 of l.martinet@kpnplanet.nl. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 CRAAUW - De 12-jarige Sanne voelde zich zaterdagavond als eerstejaars middelbare scholiere niet te groot om met een lampion tussen de ruim vijftig vooral jongere kinde ren mee te lopen. „Als kleuter was ik al present bij deze stoet", aldus Sanne. Het feestcomité hield met deze activi teit een traditie in ere die ooit begon op de verjaardag van de toenmalige koningin Beatrix. De 77e verjaardag van nu prinses Beatrix werd ook zaterdagavond gevierd met een lampionnenoptocht. Fanfare nooit Gedacht voer de de stoet vanaf het dorpshuis met een vrolijke noot aan. Na een rondje dorp stond in het dorpshuis de warme chocomel met cake klaar. De jeugd kon daara nog een uur tje met de voetjes van de vloer bij de disco, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De boete voor Zeeuw se gemeenten die 'te weinig' brand baar restafval aanbieden aan afval verwerker Indaver, is van tafel. Dat hebben de partijen na nieuwe on derhandelingen afgesproken. KLOOSTERZANDE - De provincie houdt de komende weken zes infor matiebijeenkomsten over de aanko mende veranderingen in het bus vervoer. Twee ervan vinden plaats in Zeeuws-Vlaanderen. door Frank van Cooten HANSWEERT - Gedeputeerde Staten moeten praten met de directie van Scheepswerf Reimerswaal in Hans- weert om de onzekerheid over wel of niet kunnen verhuizen naar de Buitenhaven in Vlissingen weg te nemen. SLUISKIL HOEK HULST TERNEUZEN OOSTBURG HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23