Eens zo groot en met meer smaken dan ooit Supermarkt Domburg Oud-afdelingshoofd claimt bij Veere als AH in zelfde pand ruim 71 mille aan dwangsommen WALCHEREN 21 GRIJPSKERKE - Meer dan dertig bands, verdeeld over vijf enorme feesttenten. Dat is Hrieps 2015, eens zo groot als de vorige editie, en met meer muzieksmaken dan ooit. Eén van de vele topattracties is het Duitse Stahlzeit, de ultieme Ramstein-tribute act. De band be looft de hardrocktent op de kop te zetten met een spectaculaire vuur show. Nieuw op Hrieps is de Rockabilly tent. Hoofdact daar is Liptease dat afgelopen jaar groots doorbrak als finalist van Holland's Got Talent. In de twee grootste tenten draaft de crème de la crème van Neder lands boerenrock-scene op: stam pende feest- en geinmachines als Bökkers (de 'nieuwe Normaal'), Mooi Wark (de 'Drenthse Surren der'), Plork De Aannemers, Band Zonder Banaan en WC Ex perience. Als altijd met Bevelands dialectband Surrender in de fina le. En dan is er nog een vijfde tent, met 's avonds Apres Ski-hoempa- pamuziek van dj Willem, en 's middags onder meer de publieks lievelingen van Omroep Zee- land's Beste Zeeuwse Cover ver kiezing: Duts'n, Maet 4 en Reds- carves, omlijst door Nytrox, Deze Zeeuwse Band en The Black Car rots. En dat zijn dan nog maar enkele van de vele muzikale attracties. Verspreid over de vijf tenten tre den vanaf twee uur 's middags nog zo'n twintig andere bands op. Zoals Pepi Peterson, furore makend als de Europese Tina Tur ner. Ze staat in één van de twee hoofdtenten. Daar treden ook imi tators op van Frans Bauwer, André Hazes en Anouk. In de Hardrocktent spelen tribute- bands, gewijd aan AC/DC, Motörhead, Guns 'n Roses (ge broeders Slager met Andrew Elt) en Slayer, omlijst door Hot Fuzz en Raiders of the Lost Rock. In de Rockabilly tent wordt Lip tease vooraf gegaan door een inter nationaal programma: Baby Face Nelson, Walter Broes Mercena ries, Mark Keely's Good Rockin Tonight, Betty's Doghouse en de Walcherse 5ÓMatic's. Man met hond schopt beambte Een 33-jarige man uit Vlis- singen is zaterdagochtend aangehouden in de Pieter Poststraat, nadat hij een bui tengewoon opsporingsamb tenaar (boa) tot twee keer toe tegen het been had ge schopt. De man was boos ge worden toen de boa hem sommeerde zijn hond aan te lijnen, en het hem niet lukte de boa van zich af te schudden. Twee auto's van de weg geraakt Dit weekend raakten twee auto's van de weg. Op Rijks weg 58 bij Souburg reed za terdagavond laat een auto mobilist de berm in. Hij moest naar het ziekenhuis. Op de Postweg bij Lewe- dorp botste zondagochtend vroeg een automobilist te gen een boom. De bestuur der raakte niet gewond. Hij zei te zijn weggeduwd door een te snel inhalende auto. 20 procent auto's rijdt te hard Bij een snelheidscontrole af gelopen vrijdag op de West kade in Sluis bleek twintig procent van de automobilis ten te hard te rijden. Tussen 10.30 en 16,30 uur passeer den 1576 auto's de radar, to taal 301 bestuurders werden bekeurd. Ze reden harder dan 80 km/ uur. De hoogst gemeten snelheid was 134 km. Ruim 30 bestuurders re den meer dan 30 km te hard. Jongens opgepakt wegens vernieling In Middelburg zijn zaterdag avond drie jongens aange houden van 14,15 en 16 jaar wegens het vernielen van een ruit in de toegangsdeur van een flat aan de Meander laan. De politie reageerde op een melding die omstreeks 22.00 uur binnenkwam. De drie jongens zijn in de omge ving van de flat aangehou den en vastgezet voor ver hoor en onderzoek. „We hadden de vurige hoop alles in één keer te doen", zegt hij. „Maar de nieuwbouw is nog steeds in de planningsfase, en de Ciooo formule houdt nu al op te bestaan. Daarom gaan we in het zelfde pand verder als Albert Heijn, met veel keuze in produc ten en prijs." De AH wordt dinsdag 10 maart ge opend. Daar gaat een grootscheep se verbouwing aan vooraf. Die neemt anderhalve week in beslag. In die tijd is de supermarkt geslo ten. Het publiek kan in de Ciooo boodschappen blijven doen tot za terdagmiddag 28 februari 13.00 uur. De supermarkt bedient niet al leen inwoners van Domburg en omgeving. De winkel trekt ook grote aantallen toeristen. De Kok heeft hoge verwachtingen van de nieuwe opzet. „De Albert Heijn is ruim van opzet en krijgt een over zichtelijke indeling." De opening op 10 maart is om 16.00 uur. B en W wijzen de claim van de hand omdat wel tijdig zou zijn be slist op zijn informatieverzoeken, namelijk in afwijzende zin. Kluijf hout was bij de gemeente jaren lang afdelingshoofd, eerst voor al gemene en economische zaken, daarna voor juridische zaken en communicatie. Vier jaar geleden werd die functie vervallen ver klaard, onder meer vanwege nood zakelijk geachte verbetering van de juridische kwaliteitszorg. Sindsdien betrok de gemeente Kluijfhout nog wel bij projecten, onder meer bestemmingsplannen en kampeerbeleid. Maar uiteinde lijk kreeg hij geen opdrachten meer. Kluijfhout begon daarop vanuit Biggekerke een zelfstandi ge praktijk als juridisch adviseur. Zo biedt hij bedrijven en burgers bijstand aan bij geschillen met de gemeente. In 2013 bestookte hij de gemeente met een groot aantal verzoeken om informatie, nodig om zijn vakkennis op peil te hou den. De gemeente wees die af we gens 'misbruik' van het inzage recht. Afgelopen maand zag de ge meente zich door de rechter ge dwongen dit nader te beargumen teren. Komt de gemeente niet met een beter verhaal, dan mag in zage niet worden geweigerd. Kluijfhout ziet nu een mogelijk heid de gemeente aansprakelijk te stellen voor het niet tijdig beant woorden van 57 informatieverzoe ken. Per geval 1.260 euro boete; to taal 71.820 euro. MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 Met zijn als camper ingerichte transportbus bezoekt organisator Hugo Kramer de andere festivals om reclame te maken voor Hrieps. foto Lex de Meester VLISSINGEN OOST-SOUBURG SLUISKIL MIDDELBURG DOMBURG - De ombouw van super markt C1000 tot een Albert Heijn kan in Domburg niet wachten op nieuwbouw aan de Traverse. De su permarkt blijft zeker nog een jaar, misschien twee jaar, of nog wel lan ger gevestigd aan de Singel 6, ver wacht exploitant Gertjan de Kok. door Henk Postma DOMBURG - Voormalig topambte naar Piet Kluijfhout eist bij de ge meente Veere bijna 72.000 euro aan dwangsommen op. Hij meent daar recht op te hebben omdat de gemeente te laat zou hebben be slist op zijn herhaalde verzoeken - via de Wet Openbaarheid Bestuur - om inzage van een groot aantal do cumenten en gegevens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22