Overkapping mag, maar rekent u even af...? Brugge investeert fors in fietsvoorzieningen 'Laatste waarschuwing* voor eigenaar Hoompje 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Open atelierdag in Hulster Palazzolihuis Van der Poel bouwde in 2009 fase 1 van het nieuwbouwproject aan de oostkant van het dorp. Er staan nu 38 huizen. De verkoop van 43 woningen in de tweede fase be gon vorig jaar. Ondanks een zeer drukbezochte informatiedag ver liep de verkoop niet erg snel. „We hebben nu negen huizen ver kocht", vertelt Schanssema. „Dat is minder dan waar we vorig jaar op hoopten." Het zijn er wel ge noeg om te gaan bouwen. „We zetten in elk geval die negen ver kochte huizen neer, plus een aan tal extra." Precieze aantallen kan Schanssema nog niet noemen. „Maar we denken dat we fase 2 in twee delen realiseren." De projectleider verwacht dat de bouw van de woningen poten tiële kopers over de streep trekt. „Voor geïnteresseerden was het tot nu toe niet duidelijk wanneer De tweede fase van de reali satie van de nieuwbouwwijk omvat 43 huizen. Die wor den in twee keer gebouwd we gingen bouwen. Die onzeker heid leidt er logischerwijze toe dat mensen aarzelen. Daarom móet je op den duur een keer gaan bouwen. Dat gaan we doen, er is nu dus veel meer zekerheid." Fase 2 omvat een mix van star ters- en seniorenwoningen en gro tere familiehuizen. „Vooral de starterswoningen zijn in trek", vertelt Schanssema. Die staan van af 159.000 euro te koop. Ook voor de seniorenwoningen is aardig wat belangstelling. Na fase 2 is de wijk nog niet com pleet. Er zit ook nog een derde - en laatste - fase in de pen. Los daarvan krijgt ook de wijk met 41 vrije kavels, naast de Groote Jonk vrouw aan de N61, steeds meer vorm. Inmiddels is ruim de helft verkocht en bebouwd. het verzoek. 'Dit moet toch kun nen', was de gedachte bij de mees te raadsleden. De mededeling het gemeentebe stuur 'in principe' wil meewer ken, is dus een stap vooruit. „Maar in de brief staat dat ik bij el kaar zeker 10.000 euro kwijt ben aan procedures en onderbouwin gen", vertelt Schautteet. „En dan nog is niet zeker of het besluit standhoudt als iemand bezwaar indient." Dat is niet te doen, geeft Schautteet aan. „We hebben zo veel geld niet. Het houdt gewoon op." Ze voelt zich in de steek gela ten, zegt ze. „We bestaan al vijf tien jaar, hebben 89 leden, zijn van aanvullende waarde in deze gemeente. Dan zou je toch meer medewerking verwachten." Wethouder Peter Ploegaert be grijpt de teleurstelling van Schaut teet, zegt hij in een reactie. „Ik kan me voorstellen dat het tegen valt als je te horen krijgt dat er wel een mogelijkheid is, maar dat het vervolgens heel duur is die te realiseren. Maar ja: die procedures kosten nu eenmaal dat bedrag. Dat geldt voor iedereen." Volgens Ploegaert is het al heel wat dat B en W überhaupt probe ren de realisatie van de overkap ping mogelijk te maken. „Op het eerste gezicht kan het gewoon niet: het is tegen de regels. We zijn nu aan het kijken of we de overkapping als 'recreatieve voor ziening' kunnen betitelen; dan is er misschien een uitzondering mogelijk." De zaak is moeilijker dan hij lijkt, benadrukt de wethouder. „De ge meenteraad kan wel zeggen dat we moeten zoeken naar oplossin gen, maar het moet wel künnen. We hebben eerder, onder enige druk van de gemeenteraad, op 'creatieve wijze' een bouwplan mogelijk gemaakt. Toen werden we door de Raad van State terug gefloten. En dat moeten we na tuurlijk ook niet te vaak hebben. Dan worden we als gemeentebe stuur erg ongeloofwaardig." De hondenclub uit Boerenhol pro beert al een poosje toestemming te krijgen voor een overkapping van zo'n 600 vierkante meter. Nu moeten lessen bij slecht weer vaak worden afgelast. „Vier stalen palen met een dak erop, meer wil len we niet", geeft Schautteet aan. Op het gemeentehuis kreeg ze nul op het rekest: in het buitenge bied mag niet gebouwd worden, kreeg ze te horen. Schautteet mo biliseerde de gemeenteraad, en die gaf B en W afgelopen najaar opdracht creatief om te gaan met De Brugse gemeenteraad sprak af gelopen week steun uit voor het Fietssplan, dat zowel aantrekke lijk moet zijn voor bewoners als toeristen. Er komen openbare fietspompen, een 'fietsdeelsys- teem', en tal van fietsparkingen - op de Markt zelfs een ondergrond se. Voetsteunen bij stoplichten zorgen ervoor dat fietsers bij rood licht niet van hun zadel hoeven, er komen veel meer fietspaden - onder meer één langs de Damse Vaart tussen Brugge en Damme - en bij de aanleg of herinrichting van wegen wordt nadrukkelijk aan het belang van de fietser ge dacht. Opvallend is ook het plan voor meer 'fietstrommels'. Dat zijn mini-fietsbergingen voor één tot vijf fietsen. Ze zijn te huur vanaf 4,84 euro per maand. Brugge wil ook regelmatig 'fiets- congressen' gaan organiseren. De planning is ambitieus: in 2018 moeten alle voorzieningen gereali seerd zijn. HULST - Het Palazzolihuis in Hulst houdt woensdag een open atelier dag. Die wordt gehouden ter gele genheid van Wereldkankerdag, op 4 februari. Bezoekers kunnen meedoen aan een workshop schilderen van In ge Breugem (tussen 10 en 12 uur) en mandala's tekenen door Agnes Wesselius (van 14 tot 16 uur). Daarnaast is er de mogelijkheid om eens te komen kijken naar de 'creatieve kant' van het Palazzoli huis. Wie mee wil doen, kan zich opge ven door een mailt je te sturen naar Agnes Wesselius via agneswesselius@online.nl. Van de Putte is sinds 1992 eige naar van de voormalige kost school. Verschillende plannen voor het opknappen van het ge bouw haalden het niet. Zijn eigen dom, een monument, staat inmid dels flink te verpauperen en ge niet alleen nog bekendheid dank zij frequent bezoek van spiritueel ingestelde bezoekers die er gees ten tegen het lijf hopen te lopen. Van de Putte kreeg bijna twee jaar geleden opdracht de bomen direct rond het pand te kappen en het gebouw wind- en waterdicht te maken, om zo te voorkomen dat het in rap tempo verder ver pauperd. De eigenaar diende wel een plan in, maar tot uitvoering kwam het niet. „Er is een brief ge stuurd met een laatste waarschu wing", aldus een woordvoerster van de gemeente. B en W beslui ten over een dwangsom. TERNEUZEN - Aanschuiven maar...! De vele honderden bezoekers van de jubi leumviering in de Terneuzense Goede Herderkerk, gisteren, lieten zich de lek kernijen op de koffietafel prima smaken. Veel leden van de PKN-gemeente hadden zelf in de keuken gestaan om appeltaart, koekjes en andere smakelijk heden te bereiden. De viering van het vijftigjarig bestaan van de kerk ging, na een dienst met meer dan vierhonderd bezoekers, verder met spelletjes, een wandeling en tenslotte een gezamenlijke maaltijd, foto Camile Schelstraete Bouw tweede fase IJzendijkse wijk door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Aannemer Van der Poel begint binnen enkele maan den met de bouw van de tweede fase van de wijk Groote Jonkvrouw in IJzendijke. De realisatie van het tweede deel, met 43 woningen, vindt waarschijnlijk in twee keer plaats. Dat zegt projectleider Rem- co Schanssema. Ingrid Schautteet: „Als het ons zóveel geld kost, houdt het op. Zo'n inves tering staat in geen verhouding tot het resultaat." foto Peter Nicolai door Martijn de Koning BOERENHOL - Blij gemaakt met een dode mus. Dat is het gevoel dat In grid Schautteet van hondenclub Country Dogs overhoudt aan een brief van de gemeente Sluis waarin staat dat die 'in principe' medewer king wil verlenen aan een overkap ping op het terrein. Schautteet moet er immers vele duizenden eu ro's voor betalen. door Martijn de Koning BRUGGE (B) - Ondergrondse fiets- parkings, voetsteunen voor fietsers bij een stoplicht en privé-fietsber- gingen op straat. De gemeente Brugge wil binnen een paar jaar dé fietsstad van Vlaanderen worden. door Martijn de Koning SLUIS - Eigenaar Ronnie van de Put te krijgt van de gemeente Sluis een 'allerlaatste waarschuwing'. Als hij niet snel begint met het wind- en waterdicht maken van Het Hoom pje, aan de Sint Annastraat tussen Sluis en Sint Anna ter Muiden, wacht hem een boete van 150.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21