Wellness op de Veluwe Erwin heeft de langste adem 33 Docent vertelt het verhaal van de 'zwarte school' Eerste Hulp bij Zeezoogdieren waarschuwt automobilisten na ongeval op Brouwersdam. Mathieu van der Poel (20) heerst op WK veldrijden in Tabor Coureur treedt in voetsporen vader Adrie Stoïcijns tijdens de race, emotioneel bij de finish DirCCt boete StrOOmdief Maximumsnelheid op MAANDAG 2 februari 2015 SCHARENDIJKE - Automobilisten die over de Brouwersdam rijden, moeten - vooral 's avonds en 's nachts - oppassen voor overste kende zeehonden. Die waarschuwing komt van Jaap van der Hiele van Eerste Hulp bij Zeezoog dieren (EHBZ) na een ongeval in de nacht van zaterdag op zon dag. Ter hoogte van de Spuisluis in de Brouwersdam zijn twee zee honden dood gereden. EHBZ kreeg rond 2.15 uur een melding dat er een ongeval ge beurd was met drie zeehonden. Toen de hulpverleners ter plekke kwamen, lagen er twee dode die ren op de rijbaan. De derde werd levend gezien in het Grevelingen- meer. De betrokken zeehonden waren alle drie volwassen. EHBZ kreeg afgelopen week, on der meer vrijdag, al meerdere mel dingen over zeehonden die op de rijbaan kropen. „Ze maken de oversteek van de binnenkant naar de buitenkant van de Brouwers dam", weet Van der Hiele. Waar om ze naar de andere kant willen, weet hij niet. „Als er eentje het pad over de weg kent, dan volgen er meer. Grijze zeehonden zijn kruipers: ze zijn gewend om zich over rotsen te bewegen." Volgens Van der Hiele is het de af gelopen twintig jaar niet voorge komen dat in Zeeland zeehonden op een autoweg zijn aangere den. In 2011 werd op de Af sluitdijk een overstekende zeehond doodgereden door een vrachtwagen. Hoe het ongeluk van za terdagnacht gebeurd is of wie erbij betrokken waren, is niet duide lijk. De politie Zee- land-West-Bra- bant heeft geen melding bin nen gekregen. De persoon die EHBZ heeft ge- waar- schuwd, had zelf niets met het ongeval te maken. Van der Hiele: „Misschien was het een bus of een vrachtwagen en heeft de chauffeur niet eens ge merkt dat-ie de dieren aangere den heeft. De grijze zeehonden zijn vooral 's avonds en 's nachts heel slecht te zien op het asfalt." Pagina 37: In één streep naar de winst Kras.nl/50062 of bel 0900-9697^ De netbeheerders hameren op zo'n boete, omdat de diefstal van stroom nu 'goedkoop' is. Na de diefstal moeten de daders wel de stroom vergoeden, maar de rech ter oordeelde onlangs dat ze over dat bedrag geen btw hoeven te be talen. Dit omdat netbeheerders voor gestolen stroom ook geen btw aan het Rijk afdragen. Gevolg van de uitspraak is dat gestolen stroom goedkoper is dan eerlijk verkregen stroom. De netbeheer ders vinden dat daarvan een ver keerde prikkel uitgaat. Netbeheer Nederland pleit ook voor een legitimatieplicht bij het aangaan van energiecontracten. Erwin Mesu vestigt in Oostenrijk zijn naam als marathonschaatser. Hij wint er de 25e editie van de alternatieve Elfstedentocht. 257e jaargang nr. 27 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Veel winterse buien Zeehonden doodgereden door Cornelleke Blok Foto Tim De Waele/Hollandse Hoogte 2-3 dagen al v.a Ontsnap aan de hectiek van de dag en ga heerlijk ontspannen! Hampshire Hotel - Mooi Veluwe in een natuurrijke omgeving Inclusief uitgebreid ontbijtbuffet Inclusief dagkaart Sauna Dróme in Putten met div. sauna's Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds W m ►DE STELLING Reageer op pzc.nl Brouwersdam moet omlaag DEN HAAG - Netbeheerders vinden dat henneptelers te gemakkelijk wegkomen met stroomdiefstal. Branchevereniging Netbeheer Ne derland pleit voor een onmiddellij ke boete voor stroomdieven: een zogenoemde fraudevergoeding. „Die moeten ze meteen betalen, los van strafvervolging", zegt een woordvoerder. UW MENING 566 reacties Een huis is nog altijd een aantrekkelijk bezit ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1