Keukens 66 Ik praat pas met Dijksma als ze stopt met napraten van wat de Vlamingen willen 66 Ik moet weg omdat er natuur moet komen. De Hedwigepolder is één en al natuur ZEELAND 19 TVveeling krijgt geld niet terug van ING Containerreus loopt vast op Schelde bij Lillo Gewonden bij steekpartij in Terneuzen KeukenJ breiden. Niet dat ik er dan blij mee ben. Maar het gebeurt wel va ker dat dorpen worden ontruimd voor industrieterreinen. Dan ga je praten of je de grond minnelijk kunt verkopen of ruilen. Dat is eerlijk, constructief en begrijpe lijk. Maar nu gaat het vals. Nu moet ik weg omdat er zogenaamd natuur moet komen. De Hedwige polder is één en al natuur. Voor ie dereen toegankelijk." Gelooft u nog dat politiek Den Haag de ontpoldering tegenhoudt? „Dat is mijn enige kans. De poli tiek heeft een besluit genomen te gen de wil van de bevolking." Regeringspartijen PvdA en WD heb ben afgesproken dat de Hedwige on der gaat. Die afspraak staat toch7 „Zolang dit kabinet er is. We heb ben al eerder een kabinetswisse ling gehad waarbij een ander be sluit werd genomen. De kans is klein, maar je kunt niet zeggen dat er geen kans is." Is dat geen ijdele hoop „Zolang er geen water in de pol der staat, is er een kans. Ik sta niet alleen. De bevolking hier hoopt ook dat het niet doorgaat en vele leden van de Tweede Kamer ook, waaronder die van PW, SP, CDA en SGP. Vlaanderen vertrouwt het ook nog niet. Want toen we aankondigden dat we misschien naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stappen, werden in het Vlaams Parlement direct vragen gesteld of dat gevol gen heeft voor de ontpoldering. De manier waarop Vlaanderen meekijkt is opvallend." Het kabinet houdt vast aan zijn be sluit en de rechter heeft alle bezwa ren afgewezen. Hoe moet het verder? „Er is een onteigeningsbesluit ge nomen. Dat wordt gevolgd door een dagvaarding. Die verwachten we binnenkort en dan kan ik me verweren. Ik ga me uiteraard tegen de ontei gening verzetten. Ik blijft opti mist en hoop dat een paar men sen van gedachten veranderen. Bij de WD bijvoorbeeld. Paul de Krom stond hier op de dijk en zei dat die niet doorgestoken zou wor den. Weet u nog?" In het Kamerdebat over de ontpolde ring schaarden afgelopen week PvdA en WD zich achter het kabinetsbe sluit. PW, SGP en CDA dienden ze ven moties in. Die zullen geen meer derheid krijgen. Of denkt u van wel? „De meerderheid zal dinsdag alle moties verwerpen. Dat weten wij. Maar wat in het debat is gezegd is genotuleerd. Dion Graus van de PW zei letterlijk dat de Hedwige polder vruchtbare landbouw grond is en één van de mooiste natuur- en foerageergebieden voor vogels van ons land. En El- bert Dijkgraaf van de SGP zei dat de afspraak over ontpoldering een historische vergissing is. Dat kan helpen bij een eventuele procedu re bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens." Die procedure moet uiterlijk in mei worden ingesteld. Is dat al gebeurd „We onderzoeken welke mogelijk heden we hebben en welke argu menten we moeten aandragen. We willen aantonen dat ontei gend wordt op onjuiste gronden en dat daarmee het recht van ei gendom wordt geschonden." Staatssecretaris Dijksma zei in het Kamerdebat dat die zaak de ontpol dering niet stil kan leggen. „We bekijken of dat echt zo is." U zei eerder dat als u geen gelijk haalt bij de rechter, u de Hedwigepol der zélf wil omvormen tot getijdena tuurgebied. Gaat u dat doen „Ja. Om er zeker van te zijn dat het gebied wordt onderhouden en dus minder opslibt. En om het gebied beter in de hand te hou den. Kijk naar het Sieperdaschor wat hiernaast ligt. Dat was van mijn grootvader en is op een min nelijke manier verkocht. De na tuurontwikkeling heeft rampza lig uitgepakt. Het is opgeslibd en staat vol riet en we kunnen er niets aan doen." Is het dan niet verstandig om de strijd te staken en met Den Haag over dat beheer te gaan praten? „Nee. Dan weet ik zeker dat de polder onder gaat. Het is te vroeg om daaraan toe te geven. Maar als de rechter de ontpoldering niet te genhoudt, ga ik voor mijn plan b. Met Dijksma valt niet te praten. Die herhaalt alleen maar dat er een verdrag is getekend en dat het is goedgekeurd door het parle ment. Verder luistert ze niet. Ik praat pas met haar als ze stopt met het napraten van wat de Vla mingen willen." Denkt u nou nooit eens: laat die pol der maar zitten? „Nee dat zal ik nooit doen. Ik spreek over land dat ik ken en waar ik graag kom met mijn fami lie. Ze zeggen dat het in 2019 ge daan is. Ik vecht al meer dan tien jaar. Dat kunnen die laatste jaren er ook nog wel bij." MIDDELBURG - ING heeft Erik Jan Koedijk laten weten geen reden te zien de ruim 300 euro terug te ge ven die zijn zoon en dochter vol gens hem begin januari kwijtraak ten door een storing in de geld- stortautomaat. De bank schreef dat uit onderzoek blijkt 'dat de transactie vlekkeloos is verlopen'. In een reactie zegt de Middelbur ger geen juridische stappen te on dernemen, maar dat zijn tweeling overstapt naar een andere bank. LILLO - In het Vlaamse deel van de Schelde, bij Lillo, is zaterdag een reuzencontainerschip vastgelo pen. Het ging om de 366 meter lange Umm Salal. De motoren van het schip vielen uit tijdens het verlaten van het Deurganck- dok. Het zwaar geladen schip kwam buiten de vaargeul terecht en liep vast in de modder. We gens afgaand tij was het zaak het schip zo snel mogelijk vlot te trek ken. Vijf sleepboten slaagden daar na een half uur in. Het schip werd terug naar het Deurganckdok ge sleept en gerepareerd. Zondagoch tend kon de Umm Salal zijn weg richting Zeeland vervolgen. De politie werd in de nacht van zaterdag op zondag rond 3 uur ge tipt over een vechtpartij in de Nieuwstraat. Daar vonden agen ten een 23-jarige man uit Axel op straat. Hij had een steekwond, op gelopen bij een vechtpartij in een horecagelegenheid. Bij die klop partij bleken ook een 22-jarige man uit Axel en een 18-jarige jon gen uit Terneuzen verwondingen te hebben opgelopen. Zij waren geschopt en geslagen.De politie doet onderzoek, maar heeft nog geen aanhoudingen verricht. Het is nog onduidelijk of het inci dent iets te maken heeft met de onrust tussen twee rivaliserende groepen in Terneuzen. ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing MAANDAG 2 FEBRUARI 2015 was een toneelspel Eigenaar Gery De Cloedt van de Hedwigepolder voelt zich zowel door het kabinet als door de rechter niet serieus genomen, foto Camile Schelstraete Gery De Cloedt Gery De Cloedt TERNEUZEN - Het blijft onrustig in Terneuzen. Enkele weken na fatale schietpartijen waarbij een dode en meerdere gewonden vielen, raak ten zaterdagnacht drie mannen ge wond bij een vechtpartij in de Nieuwstraat. Spoorstraat 18c plfJC 4431 NK 's Gravenpolder emö T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19