Punten almanak Een race tegen de klok ZC ZEEUWS-VLAANDEREN Zusjes Nijpjes stelen de show bij ZK dressuur 44 en 45 w: Euregiotuinen Oostburg 24 en 25 Zieke Thé Lau staa met nieuwe roman Juliette in theater I 26 en 27 m Recreatiesector ziet geen reden voor maatregelen na brutale diefstal van caravan vanaf camping Zeebad in Breskens Executieverkoop Belastingdienst MAANDAG 2 februari 2015 17 l Jj jk Brutaler kan bijna niet: de diefstal van de caravan van de Vlaming Marnix Praet, twee weken gele den. Die stond op het terrein van de winterstalling van de camping. „Op zaterdag was er ingebroken in onze caravan, en in een paar an dere", vertelt Praet. „Ze zijn alvast wezen kijken, bleek later. Want twee dagen later was onze cara van weg." Iemand is het park op gereden, heeft de caravan dood leuk aangekoppeld en is weer weg gereden. Een unieke zaak, vertelt manager David Hannewijk van Roompot, waaronder Zeebad valt. „Ik werk hier nu veertien jaar, maar ik heb dit nog nooit meege maakt." Ook Marleen Vermeulen, voorzitter van de Recron Zeeuws- Vlaanderen, kent geen soortgelij ke voorvallen. „Je hoort wel eens van inbraken in caravans. Maar diefstal... dat is nieuw voor me." Een woordvoerster van de politie bevestigt dat er, naast die van Praet, de afgelopen maanden ver der geen aangiften van caravan diefstal zijn gedaan. Aan de Vlaamse kust is dat anders. Daar werd een aantal campings de afge lopen maanden opgeschrikt door soortgelijke incidenten. Zo wer den eind vorig jaar nog acht cara vans gestolen van een camping in Nieuwpoort. Voor Hannewijk is het geen re den de beveiliging aan te scher pen. „Ik zou zo snel niet weten hoe ik dat zou moeten doen. We hebben slagbomen, hekken rond de camping, er lopen zelfs beveili gers rond op onze parken. Natuur lijk, het kan altijd méér. Maar je moet je wel afvragen of gasten zich dan nog prettig voelen op on ze parken." Ook Recron-voorzitter Vermeu len ziet (nog) geen reden voor concrete maatregelen. „Misschien letten we nu even allemaal wat beter op. Maar voorlopig ga ik uit van een incident. Als het vaker ge beurt, moeten we natuurlijk wel kijken of maatregelen nodig zijn." Overigens is Praet kritisch over de rol van Roompot. „Ik betaal geld voor die plek, dus mag je van Roompot verwachten dat die er voor zorgt dat de veiligheid op or de is. Ze zijn daar laks mee omge gaan." Hannewijk schaart het incident onder de noemer 'overmacht'. „Ik snap dat meneer Praet stevig baalt. Maar weet je: als mensen echt kwaad willen of maar bru taal genoeg zijn, is het lastig dit soort dingen te voorkomen." WAGENTJE KIJKEN Dat Zeeuwse stel was vastbesloten er wat kilo's af te krijgen. In het ver leden hadden ze dat al eens gedaan via Weight Watchers en ze waren goed op de hoogte van hetpunten- telsysteem dat daar gehanteerd wordt. Bij het zoeken naar verant woorde gerechten werd nauwgezet gekeken naar hoeveel punten dat ge recht volgens Weight Watchers ver tegenwoordigt. Met een tien man sterke visite in het vooruitzicht moest er taart gebakken worden. Chocoladetaart. Bij het lezen van het recept riep de vrouw ineens: 'Oh dit zijn maar 8 punten'. Haar man: 'Dat valt reuze mee voor een choco ladetaart'. Wist hij veel dat ze fysie ke taartpunten bedoelde.... Een Philips Fruittuin leek afgelopen jaar de verpauperde Euregiotuinen een nieuwe toekomst te geven. caravan lijkt incident Diefstal door Martijn de Koning BRESKENS - De diefstal van een ca ravan vanaf het terrein van cam ping Zeebad in Breskens is voor de recreatiesector geen reden voor extra maatregelen. Recreatiebedrij- ven gaan voorlopig uit van een inci dent. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst. Kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Tip? redactie@pzc.nl OVERSLAG - De schuurdeuren van de bouwlocatie van car navalsclub de Pott'nStampers in Overslag stonden zater dagmorgen wijd open. Carnavalsstichting de Betekoppen uit Sas van Gent, geflankeerd door de vier wethouders van de gemeente Terneuzen, werd voor het traditionele 'wagentje kijken' met open armen ontvangen. De delega tie nam de creativiteit van de bouwclub onder de loep. De Betekoppen deden zaterdag een rondje langs de leut- dubs die op carnavalszondag aansluiten in de Sasse stoet. „Allereerst als blijk van waardering voor hun werk", zegt Michel Noët, die straks weer als prins Michelangelo de Be tekoppen aanvoert. „Daarnaast krijgen ook de politici een indruk van wat er allemaal bij komt kijken voordat een praalwagen kant en klaar is." Voor de Pott'nStampers wordt het weer een race tegen de klok. „We zijn nu volop met polyester aan het werk, daarna nog spuiten en dan opbouwen", weet voorzitter Tom van Helvoirt., ,Het zal dus nog even stressen worden voordat onze ruim 10 meter hoge en 20 meter lange kip- penschuur in elkaar zit."foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17