S 'Maleisië wilde zich laten zien' Rechter: invoeren kenteken bij parkeren is niet verplicht 779, 869, 1.239 1.29!L €l.399Pp 1.999 66 Aan het meisje zag je niets, ze was vrolijk; totaal geen angst in haar ogen te bespeuren Pelikaan BINNENLAND 9 PEUKAANRADER Maleisiërs vroegen zich de laatste tijd af of ze misschien vervloekt waren, na drie rampen met vlieg tuigen van Maleisische maatschap pijen. De tragedies hebben erin gehakt; het zelfvertrouwen van de Maleisiërs kreeg een optater. „Stel je voor dat zoiets KLM in Ne derland overkomt, en realiseer je daarbij dat trots in Aziatische lan den ook nog wat zwaarder weegt dan hier", zegt Molenaar. Dat de Maleisische regering in de nasleep van de ramp met MH17 soms op eigen houtje opereerde en volgens andere landen wat hard van stapel liep, bijvoorbeeld bij het onderhandelen over de zwarte dozen, begrijpt Molenaar wel. „Het was de tweede keer in korte tijd dat ze getroffen werden door een tragedie. Dan wil je als land echt presteren, gezien wor den, en dan zit je er ook steviger in." Het vergde veel 'communica tie op het hoogste niveau' om sa- men te blij ven optrek ken, zegt hij diplomatiek. Inmiddels zijn de plooien glad gestreken en klinkt er in Maleisië veel lof over de Ne derlandse aan pak. „In een islamitisch land is het waardig begraven van de lichamen na overlijden enorm belangrijk. Daarom wilden ze zo snel mogelijk de slachtoffers te rug en daarom waren ze zo com plimenteus over de dag van natio nale rouw in Nederland. Ze heb ben de ceremonie rond de aan komst van de kisten in Eindho ven, vrijwel gekopieerd." Molenaar zelf wilde net naar bed gaan toen 17 juli het belletje uit Den Haag kwam over MH17. Hij vertrok naar het vliegveld in Kua la Lumpur, waar het vliegtuig rond zes uur 's ochtends had moe ten landen. „Als ambassadeur moet je er zijn." Inmiddels richt zijn ambassade zich weer meer op de economi sche betrekkingen. „Alle grote Ne derlandse multinationals zitten al in Maleisië, en steeds meer kleine re bedrijven vestigen zich er." De associatie met Armin A. is fnuikend voor de reputatie van het hotel, dat in korte tijd twintig annuleringen moet slikken. Sonja Botterweck zit er doorheen. Op eigen verzoek doet ze haar ver haal, met horten en stoten. Tra nen vertroebelen haar blik. „Het is verschrikkelijk wat er is ge beurd met dat meisje, dat staat voorop. Maar ik ben óók slachtof fer, dat durf ik wel te zeggen." Ze heeft aan stoppen gedacht. Ze kon er even niet meer tegen. Ze kreeg het gevoel dat ze kapot wordt gemaakt, maar afscheid ne men van haar levenswerk, dat kan ze niet over haar hart krijgen. De naam veranderen? Dat nooit. Hoe besmet die misschien ook is. Haar ouders begonnen dit hotel zestig jaar geleden, toen al droeg het bedrijf de familienaam. Valt hotel Botterweck iets te ver wijten? Ze schudt haar hoofd. „De man huurde een appartement. De hotelreceptie had dus geen zicht op wie er bij hem allemaal langs kwam. Aan het meisje zag je bo vendien niets. Twee medewer kers, die een tv kwamen vervan gen, hebben haar nog gezien. Sa men met die jongen. Ze was vro lijk, relaxed, maakte een praatje. Er was totaal geen angst in haar ogen te bespeuren. Ze zag er goed uit, mooi opgemaakt, netjes aange kleed. Die medewerkers zijn moe ders met dochters van die leeftijd. Ze schatten het meisje 18 a 19 jaar. Als er mensen zijn die gemerkt kunnen hebben dat er iets niet klopte, zijn zij dat wel. Geloof me, als ik dit had kunnen voorkomen, had ik het gedaan. Absoluut." De organisatie vindt dat de priva cy van de automobilist onnodig wordt geschonden door het kente- kenparkeren, dat in steeds meer gemeenten wordt ingevoerd. De voorzitter van de organisatie par keerde zijn auto in Amsterdam maar gaf bij de automaat een ver zonnen kenteken door. Hij betaal de de parkeerkosten, maar kreeg toch een boete van bijna 60 euro. Kentekenparkeren wordt in steeds meer gemeenten inge voerd omdat het controles verge makkelijkt. Controleurs rijden met scanners langs de geparkeer de auto's, waarbij de kentekens au tomatisch worden gelezen. Kente kens waarvoor niet is betaald, krij gen een bon thuisgestuurd. Volgens Privacy First moeten mensen de mogelijkheid houden om anoniem te parkeren. De rech ter gaat niet specifiek in op de vraag of bij kentekenparkeren de privacy wordt aangetast, maar vindt dat het aan de gemeente is om te bewijzen dat iemand niet heeft betaald. Het beboeten van ie mand die aantoonbaar wél heeft betaald, maar een fout kenteken heeft ingevoerd, is in strijd met de wet. Mocht het invoeren van een kenteken als voorwaarde in het parkeerbeleid van de gemeen te staan, dan is die voorwaarde on wettig, stelt de rechter. Privacy First zegt blij te zijn met de uitspraak, maar vindt het jam mer dat de rechter zich niet heeft gebogen over de vraag of de priva cy wordt aangetast. Authentiek Noorwegen ZATERDAG 31 JANUARI 2015 in nachtmerrie INTERVIEW HARRY MOLENAAR door Niels Klaassen DEN HAAG - De ruim honderd Ne derlandse ambassadeurs zijn deze week terug op het honk voor de jaarlijkse Ambassadeursconferentie in Den Haag. Harry Molenaar is 'on ze man' in Kuala Lumpur. I Harry Molenaar foto HH Sonja Botterweck door Paul Bots AMSTERDAM - Een automobilist is niet verplicht om z'n kenteken in te voeren in een parkeerautomaat. Zolang hij kan aantonen dat hij een parkeerkaartje heeft gekocht, mag hij niet beboet worden. Dat heeft de rechter beslist in een zaak die was aangespannen door privacy- voorvechter Privacy First. Vertrek 13 juni, 11 juli, 15 augustus, 12 september Vertrek 13 juni, 11 juli, 15 augustus, 12 september Vertrek 10&24juni, 8 29 juli Noorwegen's mooiste Noordkaap mysterie 12-daagse rondreis II 12-daagse rondreis Vertrek 10&24juni, 8 29 juli Vertrek 10 24 juni, 8 29 juli Vertrek 10 24 juni, 8 29 juli ai vaiiai ai vaiiai ai vaiiai Uw mooiste reis maakt u met Pelikaan. Kijk op www.pelikaanreizen.nl/busreizen Q Pelikaanbieding Vertrek 10 24 juni, 8 29 juli 12-daagse rondreis GRATIS busreizen info-middag zondag 8 februari in het Ontmoet onze chauffeurs en reisadviseurs. 12.00-16.00 uur. Deze dag EXTRA KORTINGl Noorwegen schatten 9-daagse busreis Denemarken &sprookjes 9-daagse rondreis Noorwegen Fjord Fjeii 12-daagse rondreis Inclusief luxe comfort class touringcar, nacht- en diverse ferryovertochten, hotelovernachtingen, halfpension, stadswandelingen met gids. DAF-museum Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9