I m 1 Winkelhart zorg voor één, kans volgens ander STAD Zeelandcare knapt samen met ADRZ polikliniek Zierikzee op 4 SCHOUWEN-DUIVELAND 35 VOOR DE De afgelopen tien dagen bivak keerden PZC-fotograaf Dirk-Jan Gjeltema en de regioverslaggevers in het pand Mol 9 in Zierikzee. Ze deden dat in het kader van het project Krot of Kans van het Cen trum voor Beeldende Kunst. De PZC gaf de tien dagen een eigen motto mee: Hart voor de Stad. Ie dere dag zijn de verslaggevers en de fotograaf op pad geweest om te onderzoeken hoe het zit met de binnenstad en dat leverde veel verschillende verhalen en tips op. Het winkelbestand blijkt echt een bron van zorg te zijn. Recente slui tingen van de bloemenzaak en de lingeriewinkel wakkeren de zorg nog eens extra aan, net als de aan houdende geruchten over het ver trek van Albert Heijn uit de bin nenstad. Navraag leerde dat de grootgrutter weliswaar in gesprek is met de gemeente, maar dat daar nu nog geen conclusies uit getrokken mogen worden. Er is geen besluit genomen. En Zierik zee heeft ook gewoon een goed toekomstperspectief, denkt OVO-voorzitter Robert van der Krieke. Hij ziet de toekomst van de stad zonnig in. Juist de vele kleine winkels zorgen voor diver siteit en mensen kunnen volgens hem gemakkelijk een dagje uit in Zierikzee. „Winkelen, ergens kof fie drinken of iets eten en naar een museum." Daarvoor is het wel nodig dat de ondernemers samen met de ge meente blijven werken aan de naamsbekendheid van de stad. Sa men, want de gemeente legt de verantwoordelijkheid voor een groot deel bij de ondernemers zelf. Waar op straat ook veel over ge praat wordt is het betaald parke ren en het parkeren op het Haven plein. Dat is de raadsleden Rob bert Lievense (LSD) en Kees van den Berg (SGP) niet ontgaan. Ook zij willen weten of het haalbaar is om in de wintermaanden gratis te parkeren in Zierikzee. Dat gebeurt nu al in de West hoek. Beide partijen nemen geen Zierikzeeënaars maken zich zorgen om winkelbestand, ondernemers zien goed toekomstperspectief eigen initiatief, maar wachten op een onderzoek van het college, zo is het afgesproken in het college akkoord. In dat onderzoek in 2017 wordt ook de meegenomen of het haalbaar is om in de wintermaan den te parkeren op het Haven plein. Dat zouden beide partijen wel graag willen. De aanloop in de winkel was in de afgelopen da gen erg groot.Veel mensen kwa men kijken naar de foto's van on dernemers en de binnenstad, ga ven een tip of maakten gewoon een praatje. "Geweldig leuk", zegt Dirk-Jan Gjeltema en dat wordt van harte onderschreven door de verslaggevers. Het project smaakt naar meer en zal een vervolg krijgen. In welke vorm en wanneer is alleen nog niet helemaal duidelijk Dat zei Zeelandcare-directeur Charles Versluijs bij de herope ning van de polikliniek in de Vic toria Zorgboulevard in Zierikzee. Aan de Emil Sandströmweg zijn alle wachtruimtes en balies opge frist. In de vier wachtvertrekken hangen wandgrote posters met Schouwen-Duivelandse natuur opnamen. In de gang hangen acht tien natuurfoto's. Alles is ge maakt door fotograaf en graficus Dannie de Vries uit Zierikzee. Verder zijn de vier toiletgroepen gerenoveerd en werden de gipska- mer en twee behandelkamers op nieuw betegeld. Het personeel kreeg een koffiekamertje, want dat was er nog niet. Het werk heeft zes weken ge duurd. Ontwerp en planning zijn van Ingrid Jansen, ofFicemanager van de Victoriakliniek. Hoofdaan nemer was Deco Home in Zierik zee. Het grootste deel van de poli kliniek was in 1996 voor het laatst opgeknapt. Andere delen waren nog nooit vernieuwd. ADRZ-ver- pleegkundigen Ria Koster en El- ma Rentmeester mochten donder dagavond het lint doorknippen. De natuurfoto's en de warme kleuren moeten ervoor zorgen dat patiënten, medewerkers en specia listen zich prettig voelen in de kli niek, vertelde Versluijs. Volgens locatiemanager Zierikzee van het ADRZ, Niels Jansen, is dat prima gelukt. Hij benadrukte dat de vestiging Zierikzee belang rijk is voor het ADRZ: „Wij wil len de patiënten van Schou- wen-Duiveland hier kunnen zien en hier kunnen behandelen." ZATERDAG 31 JANUARI 2015 Fotograaf Dirk-Jan Gjeltema (staand) en verslaggeefster Ali Pankow (m, zittend) in gesprek met bezoekers in het pand Mol 9 in Zierikzee. foto Marieke Mandemaker door Melita Lanting ZIERIKZEE - De binnenstad van Zie rikzee gaat de inwoners aan het hart. Of het nu gaat om de winkels, de bereikbaarheid of parkeren op het Havenplein, iedereen heeft er wel een mening over. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Als we dit hadden uit besteed, zoals bij ziekenhuizen ge bruikelijk is, had dit ongeveer twee ton gekost. Nu zijn we inclusief btw, 75.000 euro kwijt. Ik denk dat we met elkaar en met weinig geld iets moois hebben gemaakt." Een vernieuwde wachtruimte in de ADRZ-polikiniek in Zierikzee. De muur is versierd met een grote natuurfoto, foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 99