cte°maa!fd !n'an Begeleiding van ontslagen teken van T953 werknemers Neckermann werkt Schaatsen in stadshart 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Gratis tunnel Viertal vrienden richt stichting op om in Zierikzee op 27 april weer volwaardig Koningsdagprogramma te brengen. ZIERIKZEE - Vier Zierikzeeënaars hebben het initiatief genomen tot oprichting van de Stichting Ko ningsdag Zierikzee met als doel de stad een bruisend programma te bieden op maandag 27 april. Die initiatiefnemers zijn: René Berrevoets, Roel Zwartelee, Pa trick Juffermans en Erik Groffen. Het zijn vier vrienden die zich niet eerder met dit soort activitei ten bezig hielden en ook geen di recte betrokkenheid hebben met horeca of middenstand in Zierik zee. „Dat klopt, zelfben ik zwem- leraar, Roel is verpleegkundige in Goes, Patrick is buschauffeur en Erik werkt in de ICT-sector", zegt voorzitter René Berrevoets. Niet direct mensen dus van wie je zou verwachten dat zij zich verenigen in een Stichting Koningsdag? „Nee, maar daar zit nou juist het probleem. Als iedereen maar blijft mopperen over 'weer geen tent en weer geen band op het Ha venplein tijdens het Oranjefeest' en blijft afwachten tot een ander iets onderneemt, dan gebeurt er niks", constateert Berrevoets. Hij erkent dat het bij hem en zijn companen ook begonnen is met mopperen. „Wij zaten met z'n vie ren aan de bar in Café De Biet ook te verzuchten dat er niet eens een tent en een band waren. Tot dat het besef tot ons doordrong dat we dan misschien zelf maar eens wat moesten gaan doen. Nou en dat hebben we gedaan." De kersverse voorzitter van de Stichting Koningsdag Zierikzee constateert in alle eerlijkheid dat het viertal natuurlijk wel hulp vanuit bevolking en bedrijfsleven nodig heeft. Volgens Berrevoets is het van het allergrootste belang dat er op korte termijn voldoende geld binnenkomt. Het budget dat tot nu toe werd vergaard komt van het Nutsfonds Zierikzee en een drietal grotere sponsors. Dat maakt het mogelijk voor het middagprogramma een optreden van Ernst en Bobbie Soepkippen- show naar Zierikzee te halen. En verder onder meer: Mario Magic (animatiespeler en komisch goo chelaar), een markt met streekpro ducten, voorlichting en oefening brandpreventie, sport en spel voor de jeugd. Maar de nieuwe stichting wil meer: muziek door heel de stad en een mooi avond programma. „Anders wordt het toch weer: 'geen tent en geen band'. Dat willen we niet", bena drukt Berrevoets. Hij houdt dan ook een warm pleidooi voor de 'Vrienden van de Stichting Ko ningsdag Zierikzee'. „Als zoveel mogelijk bewoners zich daarvoor individueel of als gezin aanmel den en daarvoor minimaal 5 euro betalen - minimaal want meer mag natuurlijk ook - dan komen we een heel eind verder." Het be stuur heeft ook de hoop gevestigd op de gemeente en stuurt komen de week een subsidieverzoek de deur uit. Maar bovenal hoopt de stichting op steun vanuit de be volking. IJSPRET (jgïenlaml yinlieWérvoe' tOve rieew-?3*1 verhuizing^ 9 piano- en vleü A/leufcelops^ DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 1 FEBRUARI GEOPEND Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere www.depagterantiekeninterieur.nl TERNEUZEN - De eerste tolvrije Westerscheldetunnel-zaterdag van 2015 is vandaag. De andere tolvrije dagen zijn dit jaar 28 februari, 28 maart, 26 sep tember, 31 oktober en 28 novem ber. OUWERKERK - In het kader van de uitbreiding van Open Monumen tendag wordt elke maand een mo nument op Schouwen-Duiveland één zaterdag van de maand gratis open gesteld voor publiek. In fe bruari is dat het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. In relatie met de herdenking van de ramp in 1953 is die gratis open stelling dit keer niet op de laatste zaterdag van de maand, maar op zaterdag 7 februari. De bezoekers kunnen dan van 10.00 tot 17.00 uur terecht in de caissons die de feiten en de emoties vertellen en de wederopbouw en ontwikke ling van het gebied belichten. Ronald de Back, directeur van het Werkservicepunt, is niet ontevre den over dit aantal. „In deze tijd is dat aantal zeker niet slecht, maar voor heel wat mensen duurt de zoektocht naar een nieuwe baan dus nog voort." Bovendien, niet alle ontslagen werknemers besloten bij het Werkservicepunt te rade te gaan. Bij Necker- mann.com verloren juni vorig jaar in totaal 263 mensen hun baan. Van hen hebben er dus 121 niet ge kozen voor begeleiding door het Werkservicepunt. Directeur De Back weet niet hoeveel van deze ex-werknemers al elders aan de slag zijn. De begeleiding via het Werkservi cepunt is 1 januari gestopt. De mensen die nog geen ander werk hebben, zijn nu aangewezen op de (digitale) begeleiding van uit keringsorganisatie UWV. Met name 50-plussers vinden las tig nieuw werk. Van de 81 ex-Neckermanners van wie be kend is dat ze weer aan de slag zijn, zijn er 55 onder de vijftig jaar. Dat is dus het overgrote deel, terwijl Neckermann veel 50-plus- sers in dienst had. De Vlaamse ar beidsmarkt blijkt in beperkte ma te uitkomst te bieden. Twintig van de 81 zijn nu in Vlaanderen werkzaam. Neckermann had ooit vier pan den in de regio. In de vestiging in Terneuzen huizen intussen Dow en Spie. Initiatief viering Koningsdag door Ali Pankow Informatie over de organisatie, spon soring en donaties zie de website: www.koningsdagzierikzee.nl ZIERIKZEE - Kinderburgemeester Flo- ris Hoogenboom heeft gistermiddag samen met zijn klasgenoten van basis school Binnen de Veste de ijsbaan van Zierikzee geopend. „Schaatsen moet wel leuk zijn en daarom ligt er hier echt ijs en niet van die kunststof platen," zei Hoogenboom, voordat hij iederen veel schaatsplezier wenste. Grote mensen-burgemeester Gerard Rabelink riep ondernemers op te blij ven meedenken over activiteiten op het Havenplein. De ijsbaan blijft nog tot en met zaterdag 21 februari geo pend. foto Marieke Mandemaker iedere zondag geopend door Bob Maes SINT JANSTEEN - De inspanningen van het Werkservicepunt Zeeuws- Vlaanderen om ontslagen werkne mers van Neckermann.com weer aan werk te helpen zijn redelijk ge slaagd. Van de 142 mensen die juni vorig jaar bij het Werkservicepunt aanklopten na het faillissement van het voormalige postorderbedrijf, hebben er inmiddels 81 elders werk gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 98