isl Wat je niet weet kan je niet verkopen Facebookpagina ZierikNieuws trekt meteen 475 leden SCHOUWEN-DUIVELAND 33 -mm.k ta V-isV "vA'SW :~'4s^ Op een losse manier werden nog een paar thema's aan de orde ge steld in een gesprek tussen gede puteerde Carla Schönknecht, Mar- got Tempelman (Hogeschool Zee land) en recreatieondernemer Ed Troost. Weet de toerist (of de Zeeuw) de natuur wel goed te vin den. Dat dat niet vanzelfsprekend is bleek uit de kleine bekentenis van Schönknecht, die tot ze gede puteerde werd directeur was van de VW. „Ik dacht wel te weten wat Zeeland te bieden heeft, maar er is veel meer. Als je niet weet waar je moet zoeken, vind je het niet." „Ik ben al tien jaar bezig met staatsbosbeheer, Natuurmo numenten en het Nationaal Park Oosterschelde om te vertalen", zegt Troost. „Als je zegt we gaan bruinvissen kijken komt er bijna niemand, maar als je zegt dat je een safari gaat maken komen ze wel." Tempelman beaamt dat er kansen liggen die (nog) niet be nut worden. De leden van de Re- cron en de natuurbeheerders gaan inmiddels regelmatig met elkaar op stap. Op bezoek bij bijzondere plekken in Zeeland om de onder nemers te laten zien wat er is. „Want wat je niet weet, kan je niet verkopen." Beide vertrekkende mannen wer den nog eens gevraagd naar hun mooiste projecten of gebieden. Joosse kiest zonder aarzelen het project Van Zierik tot Zee op Schouwen-Duiveland. Binnen dit project zijn fietspaden, wandel routes, informatieplekken en uit kijkpunten gerealiseerd langs de kust tussen de Westhoek en Ou- werkerk. De Lange zoekt het meer in de historische gebieden, zoals de Staats-Spaanse linies of de Manteling. „En voor mij is Fort Rammekens net zo belangrijk als het Muiderslot voor de meeste Ne derlanders." Praise-viering in protestantse kerk De protestantse gemeente in Kerkwerve houdt vrijdag 6 februari een praise-vie ring. Het thema is 'verwon derlijk'. De viering wordt ge houden in de protestantse kerk aan de Weelweg 1 en begint om 19.30 uur. De toe gang is gratis. Medewerking wordt verleend door vertel lers van de gemeente en de muziekgroep van de chris tengemeente uit Zierikzee. Dansavond in het dorpshuis Dansclub Ouwerkerk houdt zaterdag 7 februari een dans avond in het dorpshuis van Ouwerkerk. Bezoekers kun nen onder meer de foxtrot, Engelse wals, Weense wals, cha cha cha, rumba, jive en Tango dansen. Er kunnen verzoeknummers worden aangevraagd. De dansvond begint om 20.30 uur. Ieder een is welkom. Jazztalent gezocht voor jamsessie Proeflokaal d'Ouwe Smisse in Zonnemaire is op zoek naar talent dat wil spelen tij dens een jazz-jamsessie op zondag 8 februari. De akoestische sessie wordt gehouden van 14.30 tot 17.30 uur. Iedereen die zich aange sproken voelt mag mee doen, er is geen selectie vooraf. De toegang is gratis. Het proeflokaal is te vinden aan het Breedveld 3. Diefstal honderden meters koperkabel Uit een bedrijfsloods aan de Steinstraat in Bruinisse zijn afgelopen week enkele hon derden meter elektrische stroom- en laskabels ont vreemd. Ook werd een aan tal koperen buitenboordaf sluiters meegenomen. Om dat de stekkers van de ka bels waren afgesneden was het volgens de gedupeerde mosselkweker G. Kik uitslui tend om het koper te doen. „Kennelijk is er behoefte aan", glimlacht Glerum. Vijf tot zes keer per dag pluist hij de websites van Wereldregio en de PZC, edi tie Schouwen-Duiveland na. Hij 'deelt' het artikel van zijn inte resse en zet er een (meestal) posi tief commentaar boven. „Maar ik hou ook zelf mijn ogen open. Als de Fordgarage sluit, meld ik dat. Dan krijg je prachtige discussies. Maar het moet wel netjes blijven, mensen moeten elkaar respecte ren. Ik wil geen grofheden." Gle rum houdt daar toezicht op. Zoals hij ook telkens toestemming moet geven als mensen lid van ZierikNieuws willen worden. Martin Glerum was van 1984 tot 1998 corrector en bureauredacteur van de Zierikzeesche Nieuwsbo de. Daarna werkte hij nog elf jaar bij de PZC. Eerst als corrector op de advertentieafdeling in Vlissingen. Later als medewerker van het Klant Contact Centrum In Breda. Momenteel is hij werkzoekende. Van nieuws en media heeft Gle rum dus wel verstand. „Ik breng nieuws en wetenswaardigheden van Zierikzee," zegt hij. „En ik schrijf zo nu en dan een co lumn. Daar zit wat humor in. Soms is het licht ironisch. Ik zou het trouwens wel leuk vinden als mensen zo nu en dan eens een fo to posten of een bericht inbren gen." Glerum begon met het plaatsen van nieuwsberichten op de pagi na 'Je bent Zierikzeeënaar als..' „Maar die is meer bedoeld voor historische foto's. 'Waarom begin je niet een eigen pagi na,' schreef iemand. Dat heb ik even laten bezinken en opeens dacht ik: dat ga ik doen, weet je wel." Fotograaf Geert van der Wielen van 'Je bent Zierikzeeënaar' maak te de omslagfoto en Karin Volkeri gaf Glerum adviezen bij het opzet ten van de pagina. ZATERDAG 31 JANUARI 2015 ■ft PWl. ^Cv V A Ct'? -3. iVlé^ -•»>*& V Op de bovenste foto het aardkundig monument De groeve. Daar onder het klimbos in boswachterij Westerschou- wen gevolgd door een zeer recent project: de doorlaat bij het Rammegors op Sint Philipsland. De onderste foto is Fort Rammekens bij Ritthem. foto's Mark Neelemans, Ronald den Dekker, Leo Adriaansen, Ruben Oreel MIDDELBURG - Met het Wildernisca fé nam het district Zeeland giste ren afscheid van districtshoofd Kees de Lange en zijn collega Ralf Joosse (relatiemanager). KERKWERVE OUWERKERK ZONNEMAIRE BRUINISSE door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Zierikzee heeft er sinds deze week een nieuwsmedium bij. Martin Glerum (51) zette de Face bookpagina 'ZierikNieuws' op. Bin nen drie dagen had de groep 475 leden. Martin Glerum begon de pagina ZierikNieuws. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 97