Aanvragen Fonds van Kazernering weer open Diefstal motoren in Vluchthaven Bruinisse FNV houdt actiedag ontslagen thuiszorgers Verbouwingsuitverkoop 66 Zeeland is een van de meest unieke stukken van Nederland 32 SCHOUWEN-DUIVELAND STAATSBOSBEHEER Staatsbosbeheer zoekt al jaren andere partijen op, maar de noodzaak wordt steeds groter Met kortingen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl Het gaat om eenmalige so ciaal-culturele activiteiten (of uit gaven), die in Zierikzee worden gehouden of die in ieder geval ge richt zijn op de inwoners van Zie rikzee. Het fonds wil vooral die za ken ondersteunen, die niet op an dere wijze in aanmerking komen voor subsidie. In 2015 is een be drag van 600 euro te verdelen. Het Fonds van Kazernering be staat in Zierikzee sinds 1811. Vroe ger werd met geld uit dit fonds de kosten van inkwartiering van mi litairen betaald. Nu geeft het fonds tegemoetkomingen voor al lerlei sociaal culturele activiteiten in Zierikzee. In 2014 werden, evenals in voor gaande jaren, een aantal activitei ten ondersteund. Zo kregen on der meer De Rederijkers 200 euro voor het opvoeren van het stuk 'De Poortwachter van Zierikzee'. Vokaal Ensemble Waisisi kreeg 100 euro voor een programma over de Eerste Wereldoorlog. Wie in aanmerking wil komen voor een bijdrage kan een aan vraag indienen bij het Fonds van Kazernering, Postbus 5555, 4300 IA Zierikzee. De aanvraag moet voor 1 april zijn ingediend en moet een zo duidelijk mogelijke omschrijving geven van het doel of de activiteit waarvoor de tege moetkoming wordt aangevraagd. Voor zover mogelijk moeten de begroting voor 2015 en de reke ning over 2014 van de instelling of vereniging worden bijgevoegd. De diefstal vond plaats in de vroe ge ochtend van donderdag. Dat blijkt uit beelden van bewakings camera's. „Ja, er is alleen niet zo veel op te zien", zegt Henk Jume- let, eigenaar van de camera's. „Ze hadden bivakmutsen op." De diefstal vond niet plaats bij zijn eigen boot. „Gelukkig niet." Hij heeft na eerdere diefstallen op zijn eigen steiger camera s opge hangen. En er is een hek ge plaatst, waardoor niemand zo maar de steiger op kan lopen. „Maar deze schepen lagen aan de loopsteiger van de gemeente. Daar kan je zo op. Het zou fijn zijn als daar ook een hek komt", zegt Jumelet. „Want op een of an dere manier zijn de lantarenpalen altijd naar de donder en dan is het er aardedonker. En daar hou den dieven van. Als ze nou eens een hek plaatsen en zorgen dat die lantarenpalen het doen, dat scheelt." Mede dankzij de came ra's van Jumelet is in 2012 een dief stal van fuiken opgelost. MIDDELBURG - Na vijftien jaar Zee land vertrekt districtshoofd Kees de Lange van Staatsbosbeheer. Hij is gekomen in een periode dat de omstandigheden voor natuuront wikkeling gunstig waren. Zijn ver trek naar een ander werkgebied komt op het moment dat Staats bosbeheer de bakens noodge dwongen moet verzetten. „Achteraf gezien was het een on gelooflijk gunstige periode. Als je ziet wat er allemaal gerealiseerd is, dat is gigantisch", zegt De Lan ge. Hij vertelt met een aansteke lijk enthousiasme over alle projec ten waar hij in de afgelopen vijf tien jaar bij betrokken was. „We hebben de ecologische hoofdstruc tuur afgemaakt, denk ook aan De Manteling, het Veerse Meer, of Fort Rammekens. We hebben heel veel dingen mooi voor elkaar gekregen." Daarbij speelde vol gens De Lange mee dat de provin cie Zeeland een positieve kijk had op natuur en natuurontwikkeling en Staatsbosbeheer heeft veel sa mengewerkt met de provincie. Een van de projecten waarbij die samenwerking van groot belang was, is Fort Rammekens, bij Rit- them. „We probeerden een prijs te veroveren om geld te krijgen voor de restauratie, maar dat luk te niet. Toen hebben we uiteinde- lijk samen met de provincie subsi die binnengehaald." Een ander project was De Groeve in Nieuw-Namen, een aardkundig monument. „We hebben daar de provincie en de gemeente gevon den. Staatsbosbeheer was nooit een club die heel hard op de trom sloeg en juist in de samenwer king heel veel voor elkaar kreeg. Soms denk ik wel dat we meer moeten laten zien wat we doen. Mensen hebben vaak niet door waar we allemaal mee bezig zijn." Samenwerken met andere par tijen is het sleutelwoord voor De Lange. Dat was het al in de afgelo pen vijftien jaar en dat zal het ze ker in de toekomst moeten zijn omdat Staatsbosbeheer minder geld krijgt. Een voorbeeld van sa menwerking met een commer ciële partij is het Klimbos in de boswachterij Westerschouwen. „En als ik kijk naar Walcheren zijn het daar de mariniers die gaan oefenen op terreinen van Staatsbosbeheer. Zij kunnen trai nen en als tegenprestatie kunnen zij kijken wat ze kunnen doen. Ik heb nog altijd de wens om een steiger te maken bij Fort Ramme kens zodat je vanuit Vlissingen daar naar toe kan varen", zegt De Lange. Een ander voorbeeld is de samenwerking met Dow uit Ter- neuzen. „We werken met Dow in de Braakman. Mede door Dow en de gemeente hebben we de boer derij overeind kunnen houden. Die samenwerking met bedrijven en scholen zit muziek in. Bedrij ven hebben er belang bij dat werk nemers in een groene omgeving zitten." De Lange ziet voor Zeeland nog een mooie toekomst. „Ik zie heel veel kansen. Het is een van de meest unieke stukken van Neder land. Een samenspel van water en land met een enorme vogelreik- dom, uitgestrekte orchideeënvel- den en duinvalleien en de oude wildernis is nog volop aanwezig." Eergisteren viel bij 96 thuiszor gers van Zorgstroom een ontslag brief op de mat. Volgens Ter Dorst zijn de ontslagen ondoor dacht. „Zorgstroom is een gezond bedrijf, ze hebben genoeg budget. Dan is het jammer dat de ontsla gen moeten vallen." Verder vindt de vakbond dat de thuiszorgverle ner in ieder geval de ontslagen werknemers moet helpen bij het vinden van een nieuwe baan. Om het ongenoegen te tonen, houdt de FNV 11 februari een ac tiedag. „Wat we precies doen, we ten we nog niet. Dat zoeken we de komende weken uit. Waar schijnlijk gaan we naar het hoofd gebouw van Zorgstroom in Mid delburg", zegt Ter Dorst. „Hoe veel mensen actie gaan voeren is nog niet bekend omdat we nog maar net een oproep hebben ver stuurd. Er zijn nu al reacties van mensen die mee willen doen." Kom eens kijken in onze showroom! Nergens goedkoper!!! ZIERIKZEE - Het Fonds van Kazerne ring biedt ook dit jaar weer de mo gelijkheid aanvragen in te dienen om een financiële bijdragen. Hoofdstraat 105 Kortgene 10 JAAR UllïTiE» Vrijstaande woning Goed geïsoleerd Grote woonkamer Prachtige keuken 4 slaapkamers 2 badkamers Veel lichtinval Garagebox te koop Vraagprijs 239.000,- k.k. BRUINISSE - Dieven hebben op nieuw hun slag geslagen in de Vluchthaven in Bruinisse. Van twee boten van beroepsvissers zijn bui tenboordmotoren gestolen en een accu en echolood. De gezamenlijke waarde is meer dan 15.000 euro. Samenwerken is belangrijk sleutelwoord door Melita Lanting L Kees de Lange door Remi Mesu VLISSINGEN - De FNV Zeeland houdt over twee weken een actie dag tegen de ontslaggolf binnen Zorgstroom. Volgens Hilde ter Dorst van de FNV zijn de ontslagen voorbarig. Daarom is de vakbond de komende weken bezig met plan nen voor een actiedag. 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 96