MEDIA 21 Robert ten Brink (59) is net af- geschminkt. Spijkerbroek aan. Hij belt nog even met thuis, voordat hij met een biertje in de hand terugkijkt op de eer ste opname. „Zenuwachtig? Nee, dat niet. Ik vergelijk het altijd met een buschauffeur die achter het stuur gaat zitten om zijn rit te doen. Maar je moet wél geconcentreerd zijn. Het moet kloppen." Ten Brink voelt zich prima. Toen hij een halfjaar geleden het idee van The big pictu re voor het eerst onder ogen kreeg, was hij meteen om. „Het is geen geheim dat ik graag weer een goede quiz wilde presente ren. En dit is héél goed. Dat voel je meteen. Het is misschien stom om te zeggen, maar datzelfde gevoel heb ik ooit met Lingo ook gehad." In het programma maakt een studiokandi daat kans op 1 miljoen euro. Daarvoor moet hij of zij twaalf vragen goed beant woorden. Vragen aan de hand van levens grote foto's die op een scherm in de studio worden getoond. Bij de eerste vraag gaat het om 100 euro. Bij de laatste - waarbij het overigens niet is uitgesloten dat de kan didaat onderweg alles kwijtraakt - dus om het waanzinnige bedrag van 1 miljoen. „Het gaat om 1 miljoen! Lekker toch", zegt Ten Brink. „Dat is de lol ervan. Want doe het maar even. Dat is wat mensen zich ook realiseren als ze daar staan. Wacht eens even, het gaat om écht geld. Ik heb mensen meegemaakt die na drie vragen niet meer wisten wat hun naam was." Opvallend detail van de nieuwe show: kij kers kunnen via de The big picture-app live meespelen op hun mobiel of tablet. Komt hun foto in beeld tijdens de uitzending, dan winnen ze 5.000 euro. De opzet van het programma is bedacht door de Israëlische mentalist Nimrod Harel. Het spel wordt in zijn vaderland gemaakt door zijn productiemaatschappij A Cappella, met groot succes. In Amerika en Groot-Brittannië komt de quiz binnen kort op tv. Nu dus ook in Nederland. „Bin nen een paar dagen hadden we heel veel aanmeldingen", weet Ten Brink. „Ongeloof lijk. Dat zegt mij dat gewone Nederlanders dolgraag aan een quiz willen meedoen. Je hebt natuurlijk al die spelshows met beken de Nederlanders, zoals De slimste mens. Maar dit is toch veel leuker en spannender dan dat wéér een BN'er meedoet?" Ten Brink wordt door zijn bemiddelende rol in de tv-kraker All you need is love vaak geïntroduceerd als dr. Love. Maar in dit ge val is hij zichzelf. „Dat heb ik ook wel ge zegd destijds: als ze een programma voor mij gaan verzinnen, laat het dan alsjeblieft niet over liefde gaan. Want die program ma's maak ik al 23 jaar!" In de spelshow, waarvan nu zes afleverin gen gepland staan, is Ten Brink dus ge woon de spelleider. Net als hij eerder was in Weekend miljonairs en Het moment van de waarheid. Ten Brink: „Als quizmaster ben ik een beetje teasend, uitdagend. Wij wil len als programmamakers niets liever dan dat mensen echt geld winnen. Ik blijf ge woon wie ik ben. Dat heeft niks met love te maken. „Kijk, het moet een beetje lekker gaan. Het gaat erom dat je dat aanvoelt. Af en toe ver snellen, af en toe even rustiger aan. Je moet als presentator niet gaan proberen iets spannend te maken wat niet spannend is. Of omgekeerd." Zijn biertje is op. Ten Brink gaat naar huis. Bijna terloops merkt hij nog op dat hij de eerste aflevering van de spelshow niet eens gaat zien. Zo mist hij het technische hoog standje. Immers: de foto's die kijkers tij dens de uitzending via de The big picture- app sturen, worden live getoond in een vooraf opgenomen programma. Die tech niek heet live overlay. „Het komt zo uit dat ik niet kijken. Mijn schoonmoeder wordt zondag 80. Maar weet je wat het is? Ik zie mezelf al zo vaak in opnames en takes. Dan ga ik niet thuis ook nog eens eventjes Robert ten Brink kijken." Voor het eerst sinds 2008 presenteert Robert ten Brink weer een grote spelshow voor RTL 4. De hoofdprijs in The big picture is 1 miljoen euro. „Ik heb meegemaakt dat mensen na drie vragen hun naam niet meer wisten. ROBERT TEN BRINK ZATERDAG 31 JANUARI 2015 door Jeroen Dirks BankGiro loterij The big picture. Zondag (morgen) op RTL 4, 21.55 uur. Dr. Love strooit met geld Robert ten Brink (59), sinds 2013 Ridder in de Orde van Oranje Nassau, begon in 1977 als acteur in de theatergroep Splinter. De eerste tv-quiz die hij deed, was Cijfers en letters in 1981. Acht jaar later was hij de eerste presentator van het populaire Lingo. In 1992 begon Ten Brink bij Veronica met All you need is love. Hij is in 1981 getrouwd met Roos Cialona. Samen hebben ze vijf dochters. foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76