16 mm REIZEN 15 aanschaf. Maar ook die verzameling be landde dus op zolder. Toch is de jonge mens van nature geneigd iets te verzamelen, lijkt het wel. Bij de su permarkt wordt dat duidelijk in periodes dat er een voetbalplaat jesactie is. Of als er harige beestjes bij de boodschappen wor den uitgedeeld. Op een paar meter van de kassa word je dan aangestaard door honge rige ogen van kinderen die het op jou heb ben voorzien. Meneer, meneer, meneer, mag ik uw plaatjes? Als wolven storten ze zich op je. De brutaalste heeft zijn zakken al vol. Wie ietwat timide achteraan staat, heeft geluk als hij mij treft. Ik voer op dat terrein een sympathiek nivelleringsbeleid. Maar laat ik toegeven dat er nog wel een collectie is die me bezighoudt. In een po ging nou eens één keer echt iets af te ma ken, probeer ik mijn verzameling KLM- huisjes te completeren. Kent u het feno meen? Wie een intercontinentale reis in de businessclass maakt, krijgt als belo- Nog voor ik wist wat ik deed, was ik zo'n jochie in de supermarkt, jagend op voetbalplaatjes ning, vlak voor de landing, een leuk Delfts blauw huisje aangeboden. Het betreft al tijd een aardewerken replica van een be staand Hollands pandje. Er zijn er inmid dels 95 van en het valt mij niet mee de ver zameling compleet te maken. Gelukkig krijg ik nogal eens een upgrade. Omdat het met de verzameling niet opschiet, moet ik het daar echt van hebben. Tijdens zo'n luxe reis zie ik de kans schoon aan mijn collectie te werken. Middels het bak ken van zoete broodjes met purser of ste- wardess probeer ik meer te bemachtigen dan mij toekomt. Achteraf schaam ik mij daarvoor en vooraf eigenlijk ook wel. Maar op het moment zelf doe ik mijn uiterste best een extra exemplaar los te peuteren. Geen smoes gaat mij op zo'n moment te ver. Dat ik het eigenlijk alleen maar voor mijn moeder doe, is nog het meest on schuldige fabeltje. Maar goed, soms lukt het, soms niet. Aan het eind van de reis gaat de stewar dess de cabine rond met het dienblaadje vol met van die felbegeerde huisjes. Dan zie ik regelmatig met lede ogen aan hoe on geïnteresseerde passagiers het aangebode ne verveeld wegwuiven. Geef mij het dan, zou ik willen sissen. Maar ja, dat durf ik niet. Laatst zat ik naast een vriendelijke zaken man. Ik zag hem aarzelen toen het blad vol Delfts blauw voor zijn neus werd gehou den. Snel handelen was geboden, ik be greep dat meteen. Nadat de man een keer te veel uhhhhhh had gezucht, floepte het er zomaar uit. Nog voor ik wist wat ik deed, was ik ineens zo'n jochie in de super markt, op jacht naar voetbalplaatjes. Be leefd koos ik mijn woorden. Meneer, me neer, als u niet geïnteresseerd bent, mag ik dan uw huisje, alstublieft? Terwijl ik dit opschrijf, schaam ik me op nieuw diep. Maar dat kan huisje 68 - een replicaatje van Prinsengracht 969 - niets schelen. Dat staat inmiddels te glimmen tussen zijn buren. Nog 27 te gaan. vs WAAR EN WAT Freeriders, snowboarders en freestylers kunnen en gaan alle kanten op, zonder el kaar in de weg te zitten. Ruimte en 'wild terrain' zat. Redenen waarom de skigebie den in Colorado tot de wereldtop behoren. Wat opvalt, is dat er langs de pistes zelf weinig eettentjes liggen. De enkele cen traal gelegen restaurants, formaat kingsize, zitten dan ook bomvol. „How are you today? It's a lovely day, isn't?" De jongens en meisjes bij de skilif ten in Breckenridge scannen hoogstper soonlijk de pasjes, die ouderwets aan de ritssluiting bungelen. Onderwijl een praat je makend. Kort, want lang zijn de rijen niet. Er zit een idee achter. „Persoonlijk contact met onze skiërs vinden wij belang rijk", legt pr-dame Rosalie Waxman uit. „We willen ons onderscheiden en dit con- ïoen John Denver in 1997 om het leven kwam, werd in Snowmass een piste naar een lied van hem vernoemd Op het skiterras in Aspen is een champagneparty aan de gang. Het wemelt er vast van de nippende celebrities tact wordt door onze bezoekers erg op prijs gesteld." De sfeer bij de liften is dan ook ui termate relaxed. Ik verbaas me over het ge duld waarmee skiërs elkaar voor laten gaan. Nog niet eerder ritste ik bij een ski lift. Zowel in Breckenridge als in Vail lopen fo tografen rond die je op de plaat zetten. De foto's zijn later thuis in lage resolutie gratis te downloaden. Het zijn beide fantastische skigebieden die nauwelijks voor elkaar on derdoen, al lijkt Vail iets steiler en rotsiger en zijn ook hier talrijke kommetjes. En lan ge afdalingen in een mooi landschap. Niet voor niets heeft Vail dan ook de eer het grootste skigebied van de VS te zijn. Dat kon pater John Dyer niet vermoeden toen hij hier in i860 op de ski's de post én het woord van God rondbracht. ZATERDAG 31 JANUARI 2015 n COLORADO Vail Denver Aspen Breckenridge COLORADO Aspen kent vier skigebieden: Buttermilk 44 pistes waarvan 60 procent blauw (in Europa rood) zwart, langste afdaling 4,8 km. Snowmass 94 pistes, 6 procent groen (bij ons blauw), langste afdaling 8,5 km. Aspen Highlands 122 pistes, 36 procent extreem, langste afdaling 5,6 km. Aspen Mountain 76 pistes, 74 procent blauw zwart, langste afdaling 4,8 km. Zie www.aspensnowmass.com en www.gosnowmass.com. Breckenridge 187 pistes waarvan 55 procent blauw zwart, langste afdaling 5,6 km. Zie www.gobreck.com en www.breckenridge.com. Vail 193 pistes, 82 procent blauw zwart, langste afdeling 6,4 km. Zie www.vail.com en www.vailresorts.com. Prijsindicatie 1 volwassene 7-9 dagen: vlucht verblijf 2.000 euro; skipas 500 euro; skimaterialen 50 euro. Wij vlogen met Iceland- air: www.icelandair.com. Meer toeristische informatie op www.colorado.com. «jfr1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70