de scherprechters tijdens het WK veldrijden Balken zijn Dost velt Bayern München SPORT 45 Met Bas Dost in de hoofdrol heeft VfL Wolfsburg gisteren bij de hervatting van de Duitse competitie Bayern München de eerste nederlaag van het sei zoen toegebracht. De Neder landse spits zette Wolfsburg in de eerste helft met twee fraaie doelpunten op een voorsprong van 2-o. Na rust liep Wolfsburg uit naar een indrukwekkende zege, door twee treffers van Kevin De Bruyne: 4-1. Bij de bezoe kers bleef Arjen Robben droog staan, ondanks een paar kan sen. Handballers Qatar halen WK-finale De handballers van Qatar heb ben op het WK in eigen land voor een ongekende stunt ge zorgd. Als eerste niet-Europese land ooit bereikte Qatar giste ren de eindstrijd, door Polen in de halve finale met 31-29 te ver slaan. De ploeg van de Spaanse bondscoach Valero Rivera strijdt morgen om de titel met olympisch kampioen Frankrijk. Strootman is weer lang uit de roulatie Kevin Strootman staat weer lang aan de kant. Tijdens de kijkoperatie die de middenvel der van AS Roma gisteren on derging, werd kraakbeenscha- de aangetroffen in zijn linker knie. „Hierdoor moet ik veel langer rust nemen dan in eer ste instantie gedacht", meldde de international die al acht maanden aan de kant stond. Oud-wielrenner Voorting overleden Oud-wielrenner Gerrit Voor ting is gisteren thuis in Heemskerk op 92-jarige leef tijd overleden. Hij won zilver bij de wegwedstrijd van de Olympische Spelen van Lon den 1948. Ook droeg hij twee keer de gele trui en zegevierde hij tijdens twee ritten in de Ronde van Frankrijk. Voorting was tot late leeftijd nog actief als toerfïetser. De ploeg van Dost heeft de Bundesliga weer van een beet je spanning voorzien door Bayern München te verslaan. Wolfsburg verkleinde het gat met de koploper tot acht pun ten. Voor de aftrap stond VfL Wolfs burg uitgebreid stil bij de dood van Junior Malanda. Het Bel gische talent kwam tijdens de winterstop om bij een auto-on geluk. Er was in de Volkswa gen Arena een minuut stilte en de fans toonden een bijzonder groot spandoek met zijn beelte nis. Ginola aast niet meer op voorzitterschap David Ginola trekt zich toch te rug uit de strijd om het voorzit terschap van de Fifa. De Franse oud-voetballer kreeg niet de benodigde steun van minimaal vijf voetbalbonden bij elkaar. Donderdag zaaide hij nog ver warring door een bericht van zijn campagneteam dat hij de strijd zou hebben opgegeven, tegen te spreken. Emanuelson naar Atalanta Bergamo Urby Emanuelson hoopt zijn carrière een nieuwe impuls te geven bij Atalanta Bergamo. De 28-jarige Amsterdammer traint al mee en ondertekent op korte termijn een contract bij de nummer vijftien van de Italiaanse voetbalcompetitie. Hij komt over van AS Roma, waar hij nauwelijks speeltijd kreeg. Van Ass bondscoach Indiase hockeyers Paul van Ass is de nieuwe bondscoach van de hockeyman- nen van India. De Indiase sport- autoriteit bevestigde de komst van de 54-jarige coach gisteren via Twitter. Van Ass gaat samenwerken met Roelant Oltmans, die pres tatiemanager is bij de Indiase bond. India is al gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. „Als je er in de laatste ronde nog overheen springt, ben je vertrok ken", zo geeft Lars van der Haar het strategische belang aan van de veertig centimeter hoge obstakels. Nergens kunnen de 'balken' im mers zo'n cruciale rol gaan spelen als in Tabor. Ze liggen in een op lopende strook. Wie daar niet van de fiets hoeft, slaat direct een gaat je op de rest. Van der Haar heeft daarom on langs tijdens een trainingskamp in Spanje uitvoerig getraind op het voor velen lastigste onderdeel van het veldrijden. „Het punt is dat precies in de jaren dat ik be gon met veldrijden je een tijdlang geen balken meer tegenkwam in de crossen. Dan leer je ook niet hoe je er overheen moet sprin gen." Van der Haar behoort tot de meerderheid van renners voor wie springen iets onwennigs blijft. Voor Mathieu van der Poel geldt het tegenovergestelde. Voor hem is het springen met de cross- fiets al van jongs af aan zijn lust en zijn leven. Het is zijn tweede natuur geworden. „In het bos spring ik over alles wat ik te genkom. Dat maakt veldrijden voor mij juist leuk", zegt Van der Poel. Eindeloos het springen over bal ken trainen, doet hij juist weer niet. „Velen denken dat het een kwestie is van een paar balken in je tuin leggen en springen maar. Niet voor mij. Je moet gewoon springen over wat je tegenkomt. Zo werkt het in de cross ook. Bij in het inrijden is geen balk mij te hoog of te lastig om er niet over- Als je er in de laatste ronde nog overheen springt, ben je vertrokken heen te springen. Tijdens de koers laat ik het afhangen van het feit wat ik ermee kan bereiken." Er zijn maar weinig crossers die zonder vrees springen. Sven Nys geldt als een specialist van de oude stempel. Toen hij er iets te veel profijt van trok, werden de balken massaal weggehaald om de cross spannend te houden. De laatste jaren pas komen ze weer te rug. Als element om de koers open te breken. Morgen kan het de deur naar de wereldtitel ope nen. Voor Adrie van der Poel gooiden de balken die deur in 1989 juist dicht. In Pontchateau leek nie mand hem te kunnen kloppen. Tot bleek dat Danny de Bie er over de planken kon springen. ZATERDAG 31 JANUARI 2015 WOLFSBURG Lex Immers kan het niet verkroppen nog een keer een nederlaag te lijden tegen zijn oude dub, ADO Den Haag. foto Hollandse Hoogte DOHA AMSTERDAM HEEMSKERK PARIJS BERGAMO NEW DELHI door Ad Pertijs TABOR - Adrie van der Poel moet na zijn verloren WK van 1989 niets hebben van balken in een veldrit- parkoers. Zijn zoon Mathieu des te meer. De twee die er liggen in Ta bor kunnen voor hem de spring plank worden naar wereldtitel. Lars van der Haar De één tilt z'n fiets over de bal ken, de ander springt er fietsend overheen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45