Djokovic herstelt de oude orde K« Ajax haalt Sinkgraven, PSV wil spits SPORT SAMEN OF ALLEEN Health) (Club Nog geblesseerde Vos heeft bevroren ondergrond nodig 44 SPORT EREDIVISIE Feyenoord-spits speelt morgen tegen zijn oude club, ADO Den Haag. Ooit keert hij er misschien bij terug. De opmars van de jonkies Kei Ni- shikori, Milos Raonic en Grigor Di- mitrov ten spijt, en ondanks de re cente successen van Marin Cilic en Stanislas Wawrinka, heeft de oude adel weer het hoogste woord. De finale in Melbourne gaat morgen tussen Djokovic en Murray, die zich al een dag eerder daarvoor plaatste. De Serviër is de huizenhoge favo riet. Djokovic haastte zich in Mel bourne door de eerste ronden, ver spilde amper tijd. In zijn eerste vijf partijen verloor hij geen set, tot het duel met Wawrinka ver speelde Djokovic slechts éénmaal zijn opslag. Een opmerkelijke sta tistiek die volgens Djokovic voor een groot deel te danken is aan zijn steeds inniger samenwerking met Boris Becker. Ook de geschiedenis is in zijn voordeel. Djokovic won al vier ti tels in Melbourne, Murray ging in alle drie de finales die hij ooit in de Rod Laver Arena speelde onder uit. Het zegt Djokovic niet veel. „Volgens mij kent een finale voor af nooit een uitgesproken favoriet, het gaat om de vorm van de dag. Wel kan ik er mentaal voordeel uit putten dat Andy de voorgaan de drie keer verloren heeft", aldus een allesbehalve uitgelaten Djoko vic na de vijfsetter tegen zijn Zwit serse opponent. „Ik heb tegen Stan niet het niveau gehaald dat ik voor ogen had, heb me grote delen van de wedstrijd te defensief opge steld. Dat moet in de finale an ders." Djokovic heeft morgen de kans op een uniek resultaat. Geen enkele proftennisser wist de Australian Open vijf keer op zijn naam te schrijven. Het heeft er alle schijn van dat dat nu wél gaat gebeuren. Van zijn laatste 32 partijen in Mel bourne wist Djokovic er liefst 31 te winnen. De fraaie reeks werd slechts vorig jaar onderbroken door een adembenemende verlies- partij tegen, jawel, Wawrinka. Hun laatste twee confrontaties in Australië hadden het duo de titel 'Marathon Men' opgeleverd. Zo wel in 2013 als 2014 waren er vijf lange sets voor nodig om een be slissing te forceren. Op jacht naar zijn vierde titel in Melbourne nam Djokovic in 2013 nog de Zwitserse hobbel (12-10) in de vierde ronde, maar vorig jaar vond Djokovic in de kwartfinales na 25 overwinnin gen op rij zijn Waterloo. Voor Wa wrinka leverde de in 'verlenging' besliste vijfsetter (9-7) zelfs het vertrouwen op om zijn eerste Grand Slam te winnen. Nog voor aanvang van het toer nooi in Australië werd al gezin speeld op een nieuw spektakel stuk. De twee maakten de hoogge spannen verwachtingen gisteren echter geenszins waar. Het werd weliswaar een vijfsetter, maar bei de spelers maakten te veel fouten om van een prachtig schouwspel te spreken. Dat Wawrinka de vier de set na een 2-0-achterstand won, was bijvoorbeeld nauwelijks zijn verdienste. „Ik was het zelf even helemaal kwijt, moest me echt weer herpakken", erkende Djokovic. Dat lukte wonderwel, waardoor de vijfde set maar wei nig enerverend werd: 6-0 voor Djokovic. „De mensen verwacht ten een vijfsetter van ons, die heb ben we ze gegeven. Maar in die vijfde set viel gelukkig alles mijn kant op." ROTTERDAM/DEN HAAG - Nee, zijn voordeur is deze keer nog niet in geel en groen geverfd. „En als dat wel gebeurt, mogen de daders het nu zelf schoonmaken. Ik heb ca mera's opgehangen bij mijn huis." Lex Immers zegt het bloedse rieus. Twee jaar geleden brachten ADO Den Haag-fans de clubkleu ren van hun club nog aan op de woning van de Haagse Feyenoor- der. „In de nacht voor de wed strijd. Tot overmaat van ramp ver loren we toen ook nog eens met 2-0 van ADO. Als straf heb ik toen maar zelf schoongemaakt", herinnert Immers zich. Morgen speelt de middenvelder opnieuw met Feyenoord tegen ADO, nu in Rotterdam. „Natuur lijk blijft dat voor mij een speciaal duel. ADO is toch mijn club. Ik heb er van mijn 21e tot mijn 26e gespeeld en ik woon nog altijd op twee minuten afstand van het ADO-stadion." Sinds 2012 komt de inmiddels 28-jarige voetballer uit voor Feye noord. En ook in Rotterdam be valt het hem prima. „Ik had het niet verwacht, maar ik heb hier dezelfde klik als bij ADO. Met de club, met het publiek. Heerlijk." In zijn eerste maanden bij Feye noord kreeg Immers nog behoor lijk wat kritiek en afgelopen week haalde clubicoon Willem van Ha- negem in zijn column in het Alge meen Dagblad nog naar hem uit. „Met figuren als Kazim en Im mers komt Feyenoord er niet", stelde De Kromme. Immers haalt er zijn schouders over op. „Vroeger ging ik met die kritiek naar bed en stond ik er mee op. Tegenwoordig boeit kri tiek van buitenaf me geen fluit. Ik lees het niet meer en ik kijk ook niet naar die voetbalpraatprogram ma's op tv. Die kritiek komt toch negen van de tien keer van men sen die geen werk hebben en op deze manier van zich willen laten horen. Wat heb je eraan? Het is ty pisch Nederlands en typisch de voetballerij. Ik luister wel naar wat de trainer zegt en naar wat de club en supporters van me vin den." Als het aan Immers ligt, speelt hij voorlopig nog wel bij Feyenoord. Van belangstelling van de Engelse hekkensluiter Leicester City zegt hij niets te weten. Een delegatie van die club zou afgelopen zon dag voor hem op de tribune geze ten hebben bij Ajax-Feyenoord. „Ach joh, er zitten altijd zo veel scouts van andere clubs op de tri bune bij Feyenoord. Dat zegt alle maal niks. Als het aan mij ligt, blijf ik gewoon hier. Of dat ook ge beurt? Dat weet je nooit. Soms kan er voor jezelf of voor de club een aanbieding langskomen waar je geen nee tegen kunt zeggen." Als het aan Immers ligt maakt hij nog wel een keer de overstap naar het buitenland. „Engeland of Duitsland zou wel mooi zijn. Ik vind mezelf eigenlijk geen voet baller voor Spanje of Italië. Maar misschien wordt het wel iets heel anders. Ik word dit jaar al 29, hè. Als die belangstelling over twee jaar komt, ga ik misschien wel naar een zandbak. Of naar Ameri ka of Australië." En daarna? Zijn carrière afsluiten bij zijn oude liefde ADO? Immers haalt nog maar eens zijn schou ders op. „Wie weet." AMSTERDAM - Ajax heeft zich gisteren versterkt met Daley Sinkgraven. De negentienjarige middenvelder komt over van sc Heerenveen, dat volgens De Tele graaf en Voetbal International zo'n 6 miljoen euro ontvangt voor de jeugdinternational. Sinkgraven ver huist per direct naar Amsterdam, waar hij een con tract voor vijfenhalf jaar zal ondertekenen. „Ik ben hartstikke blij dat het zover is gekomen", zei Sink graven 's avonds direct na de wedstrijd tegen FC Dordrecht (0-0). Trainer Frank de Boer wilde Sinkgraven afgelopen zomer ook al naar Ajax halen, maar toen lukte dat niet. De middenvelder uit Assen brak vorig seizoen door bij Heerenveen en maakt dit voetbaljaar op nieuw een sterke indruk. Sinkgraven speelde dit sei zoen twintig wedstrijden voor de Friese ploeg, waar in hij vier keer scoorde en twee assists gaf. In Eindhoven denkt men ook na over een verster king. Hoewel PSV fier aan de leiding gaat in de eredi visie, vindt trainer Phillip Cocu dat zijn formatie nog wel een aanvallende impuls kan gebruiken. Flo- rian Jozefzoon is de rest van het seizoen uit de roula tie en dus hebben de Eindhovenaren nog maar vier aanvallers. „En dat is krap", zei Cocu gisteren bij zijn vooruitblik op het duel met Willem II. „Ik vind dat we een versterking nodig hebben. Maar ik zeg niet dat het een externe versterking is." PSV staat zes punten voor op nummer twee Ajax. GRATIS FITNESS VAN 1T/M 14 FEBRUARI 2015 BIJ OPTISPORT HEALTH CLUB VLISSINGEN Optisport TAB0R - Ze kan het niet laten. De met een hamstringblessure sukke lende Marianne Vos had zich voor genomen om gisteren een enkel verkenningsrondje te rijden op het parkoers waarop ze vandaag in Tabor haar wereldtitel veldrij den moet verdedigen. Het wer den er toch weer drie. „Mijn mentaliteit is op dit mo ment inderdaad voor één keer mijn grootste tegenstander", geeft de 27-jarige Brabantse toe. Ze weet dat rusten de beste optie is om de al een tijdje slepende bles sure te laten genezen. Toch gaat Vos vandaag 'zeker' van start. Zo als ze afgelopen zondag tijdens de wereldbekercross in Hoogerheide geen moment overwoog om uit koers te stappen toen ze krachte loos steeds verder naar achteren sukkelde. „Zo zit ik niet in elkaar. Ik ben nog nooit uit koers gestapt in een veldrit." Marianne Vos had gehoopt dat de hamstring van haar linkerbeen na Hoogerheide zich voldoende zou herstellen om met een gerust hart aan het WK te beginnen. „Niet dus." Ze zal een hard bevroren onder grond nodig hebben om haar acht ste (waarvan zevende opeenvol gende) wereldtitel binnen te ha len. „Op zo'n parkoers heb ik im mers nog het minst last van die hamstring." door Edward Swier MELBOURNE - De Fab Four staan weer op bovenaan. Met de overwin ning van Novak Djokovic op Stanis las Wawrinka (7-6 3-6 6-4 4-6,6-0) in de halve finales van de Australian Open is de oude orde in het man- nentennis hersteld. Novak Djokovic, Roger Federer, Rafael Nadal en An dy Murray vormen voor het eerst sinds juli 2013 weer de top vier van de ATP-ranking. Wawrinka, vorig jaar de beste in Melbourne, zakt zo maar ineens naar plek negen. Kritiek in media raakt Immers niet Novak Djokovic wint weer in een vijfsetter van Stanislas Wawrinka. door Jan Martens Word daarna lid* en sport ook de maand maart gratis. Je betaalt geen inschrijfgeld1 Met een lidmaatschap mag je gebruik maken van fitness én zwembad Vraag naar de voorwaar Sportweg 2 4387 PM Vlissingen T 0118-48 68 20 E vlissingen@optisporthealthclub.nl I www.optisporthealthclub.nl/vlissingen door Ad Pertijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44