Tarik Z., een 'rustige' student de Europese Unie IN HET NIEUWS 3 Acties van onberekenbare eenlingen als Tarik Z. zijn in onze open samenleving niet te voorkomen. www.dejongintra.nl/busreizen De foto's en video's op de Face- bookpagina van de 19-jarige schei- kundestudent uit Pijnacker wor den sinds donderdagavond veel vuldig gedeeld via blogs en de so ciale media. Het antwoord op de vraag: 'wie is Tarik Z. en waarom is hij tot zijn daad gekomen?' fasci neert mateloos. De man die op het Achtuurjour naal zendtijd wilde krijgen om te vertellen over 'grote wereldza ken', kwam op anderen over als normaal, rustig en intelligent. Hij groeide op in Zoetermeer en woont met zijn familie in een boerderij tussen Pijnacker en Nootdorp. Sinds september stu deert hij Molecular Science Technology in Delft en Leiden. „Hij was geïnteresseerd in uit gaan. Hij hield zich bezig met po litiek. Hoe bedrijven macht uitoe fenen en ook hoe het geloof daar mee te maken heeft", aldus studie genoot Robin Tulp tegenover de NOS. „Maar hij kwam niet over als iemand die actief gelovig was. Hij woonde thuis en twijfelde om op kamers te gaan. Hij wilde waar schijnlijk naar Leiden omdat daar meer meisjes waren." Tarik Z. blijft nog zeker veertien dagen vastzitten, zo heeft de rech- ter-commissaris in Lelystad giste ren beslist. Tarik heeft gezegd dat hij in zijn eentje handelde en niet namens een terreurgroep of hackerscollectief. caal-links en populistisch rechts niet van gediend. Tsipras heeft kort na zijn aantreden al twee door de EU afgedwongen privati seringen van staatsbedrijven stop gezet, die van de haven van Pirae us en die van het energiebedrijf PPC. Ook kondigde hij aan dat het mi nimumloon en de pensioenen omhoog gaan en dat ontslagen ambtenaren hun baan terugkrij gen. De Griekse regering wil met de EU-partners tot een 'brugpro- gramma' komen, dat 'realistisch en geloofwaardig' is. Dit program ma zou maatregelen moeten om vatten om de belastinginkomsten op te krikken en de corruptie te bestrijden. Ook wil Athene dat een deel van de schuld wordt kwijtgescholden. Maandag begint minister Varoufa- kis een charme-offensief in de Eu ropese Unie. Hij reist naar Lon den, Parijs en Rome, maar niet naar Berlijn. Duitsland is sterk ge kant tegen handreikingen aan Griekenland. ZATERDAG 31 JANUARI 2015 overdreven? Persiflages op het beeld van Tarik Z. in een studio van de NOS worden veelvuldig gedeeld op sociale media. door Lilian Dominicus PIJNACKER- Tarik Z. dansend als imitator van Michael Jackson op een podium. Tarik Z. acterend in een video waarin hij de ice bucket challenge doet. Tarik Z. poserend in pak - hetzelfde dat hij donderdag avond droeg in de NOS-studio's - naast een onbekende man. Zijn va der? Een oom? Een leraar? Minister Dijsselbloem waar schuwde de Grieken voor 'eenzijdige stappen en het negeren van afspraken' Grand Tour Polen vanaf Vliegreizen Steden reizen Busreizen Autoreizen Verre reizen Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau Reissom excl. 17,50 reserverings- kosten en 2,50 calamiteitenfonds. 12-daagse busreis Gegarandeerd vertrek Luxe Comfort Class touringcar Incl. Nederlandssprekende gidsen Zdrojewo Warschau Poznan# Wroclaw Reiscode: eepl303

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3