Wat je niet weet kan je niet verkopen Diefstal motoren in vluchthaven Bruinisse WALCHEREN 35 Minicamping mag uitbreiden Monument van de maand in teken van 1953 Alle speldjes en magneetjes voor Vlissingen700 op Op een losse manier werden nog een paar thema's aan de orde ge steld in een gesprek tussen gede puteerde Carla Schönknecht, Mar- got Tempelman (Hogeschool Zee land) en recreatieondernemer Ed Troost. Weet de toerist (of de Zeeuw) de natuur wel goed te vin den. Dat dat niet vanzelfsprekend is bleek uit de kleine bekentenis van Schönknecht, die tot ze gede puteerde werd directeur was van de VW. „Ik dacht wel te weten wat Zeeland te bieden heeft, maar er is veel meer. Als je niet weet waar je moet zoeken, vind je het niet." „Ik ben al tien jaar bezig met staatsbosbeheer, Natuurmo numenten en het Nationaal Park Oosterschelde om te vertalen", zegt Troost. „Als je zegt we gaan bruinvissen kijken komt er bijna niemand, maar als je zegt dat je een safari gaat maken komen ze wel." Tempelman beaamt dat er kansen liggen die (nog) niet be nut worden. De leden van de Re- cron en de natuurbeheerders gaan inmiddels regelmatig met elkaar op stap. Op bezoek bij bijzondere plekken in Zeeland om de onder nemers te laten zien wat er is. „Want wat je niet weet, kan je niet verkopen." Beide vertrekkende mannen wer den nog eens gevraagd naar hun mooiste projecten of gebieden. Joosse kiest zonder aarzelen het project Van Zierik tot Zee op Schouwen-Duiveland. Binnen dit project zijn fietspaden, wandel routes, informatieplekken en uit kijkpunten gerealiseerd langs de kust tussen de Westhoek en Ou- werkerk. De Lange zoekt het meer in de historische gebieden, zoals de Staats-Spaanse linies of de Manteling. „En voor mij is Fort Rammekens net zo belangrijk als het Muiderslot voor de meeste Ne derlanders." VROUWENPOLDER - Minicamping Maljaars aan de Lijdijkweg 5 in Vrouwenpolder mag dit seizoen uitbreiden tot twintig standplaat sen. B en W staan dit voorlopig toe. Voor 1 maart 2016 moet er nog be planting komen en een bufferput. De uitbreiding was aangevraagd voor de afkeuring van het onder havige bestemmingsplan Buiten gebied door de Raad van State. OUWERKERK - In het kader van de uitbreiding van Open Monumen tendag wordt elke maand een mo nument op Schouwen-Duiveland één zaterdag van de maand gratis open gesteld voor publiek. In fe bruari is dat het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. In relatie met de herdenking van de ramp in 1953 is die gratis open stelling dit keer niet op de laatste zaterdag van de maand, maar op zaterdag 7 februari. De bezoekers kunnen dan van 10.00 tot 17.00 uur terecht in de caissons die de feiten en de emoties vertellen en de wederopbouw en ontwikke ling van het gebied belichten. De diefstal vond plaats in de vroe ge ochtend van donderdag. Dat blijkt uit beelden van bewakings camera's. „Ja, er is alleen niet zo veel op te zien", zegt Henk Jume- let, eigenaar van de camera's. „Ze hadden bivakmutsen op." De diefstal vond niet plaats bij zijn eigen boot. „Gelukkig niet." Hij heeft na eerdere diefstallen op zijn eigen steiger camera s opge hangen. En er is een hek ge plaatst, waardoor niemand zo maar de steiger op kan lopen. „Maar deze schepen lagen aan de loopsteiger van de gemeente. Daar kun je zo op. Het zou fijn zijn als daar ook een hek komt", zegt Jumelet. „Want op een of an dere manier zijn de lantarenpalen altijd naar de donder en dan is het er aardedonker. En daar hou den dieven van. Als ze nou eens een hek plaatsen en zorgen dat die lantaarnpalen het doen, dat scheelt." Mede dankzij de came ra's van Jumelet is in 2012 een dief stal van fuiken opgelost. VLISSINGEN - Er waren pins voor de heren en magneetjes voor de dames maar ze zijn allemaal op: de kleurige Vlissingen700-speld- jes die de gemeente Vlissingen uitgaf ter gelegenheid van de vie ring van zevenhonderd jaar stads rechten. Er waren duizend exemplaren be schikbaar van het jubileumont- werp van de stadsfles in zeven kleuren, die de afgelopen tijd uit gedeeld werden via de balie van het stadhuis. Er is vooralsnog geen nieuwe speldjesvoorraad besteld, zo meldt een woordvoerster van de gemeente Vlissingen. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Ontvangtu al voordeel met de Zorgstroom X-tra pas ZATERDAG 31 JANUARI 2015 Op de bovenste foto het aardkundig monument De groeve. Daar onder het klimbos in boswachterij Westerschou- wen gevolgd door een zeer recent project: de doorlaat bij het Rammegors op Sint Philipsland. De onderste foto is Fort Rammekens bij Ritthem. foto's Mark Neelemans, Ronald den Dekker, Leo Adriaansen, Ruben Oreel MIDDELBURG - Met het Wildernisca fé nam het district Zeeland giste ren afscheid van districtshoofd Kees de Lange en zijn collega Ralf Joosse (relatiemanager). Meld u aan en krijg bij meer dan 600 bedrijven korting! Kijk voor meer info op www.zorgstroom.nl/voordeelpas Dichtbij mensen Zorqstroom BRUINISSE - Dieven hebben op nieuw hun slag geslagen in de Vluchthaven in Bruinisse. Van twee boten van beroepsvissers zijn bui tenboordmotoren gestolen en een accu en echolood. De gezamenlijke waarde is meer dan 15.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35